niedziela, 20 września 2020 r., imieniny Eustachego, Filipiny, Faustyny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Ostrołęccy bibliotekarze świętowali (zdjęcia)

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce zgromadzili się bibliotekarze, pracownicy bibliotek i zaproszeni goście, aby wspólnie uczcić Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Nie zabrakło okolicznościowych przemówień, podziękowań, muzyki i podsumowania rocznej pracy biblioteki.

Gości serdecznie powitali Mieczysław Romanik, dyrektor biblioteki oraz Sabina Malinowska, wicedyrektor. Słowa do zgromadzonych wypowiedziała też Hanna Gawrońska, przewodnicząca Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Reklama Bibliotekarze z Ostrołęki i regionu, a także przedstawiciele władz miasta i miejskich instytucji obejrzeli prezentację multimedialną obrazującą najważniejsze wydarzenia biblioteczne w minionym roku. Nie zabrakło oczywiście atrakcji muzycznych. W tym roku przed zgromadzoną publicznością wystąpił zespół Kurpiowska Podsybka z ZSZ nr 2 w Ostrołęce.

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek został zainicjowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Obchodzony jest co roku 8 maja. Wydarzenie, początkowo było skierowane tylko do bibliotekarzy, z czasem stało się powszechnie obchodzonym świętem, rozpoczynającym Tydzień Bibliotek. Organizowane są wówczas dla czytelników spotkania, warsztaty i konferencje.

Reklama W obecnych czasach biblioteki nadal są dla miłośników czytelnictwa świątynią wiedzy, spokoju, refleksji i wytchnienia. To także miejsca twórczych spotkań, warsztatów literackich, prezentacji, wystaw i rozmów o rzeczach ważnych, o literaturze, sztuce, ale i o codziennych sprawach. Są miejscem dla tych, którzy poszukują wiedzy i osobistego rozwoju, kontaktu z drugim człowiekiem, ale też oderwania się od życia codziennego i wyruszenia w podróż poprzez karty literatury.

Ostrołęccy bibliotekarze świętowali w czwartek 9 maja.

Zobacz zdjęcia:
Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Więcej zdjęć: Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
Wyświetleń: 1705 komentarze: 4
09.05.2019, 15:02r. Drukuj
Powrót


True life @ 20:25, 09.05.2019

IP: 188.147...50

Oni świętują codziennie 😁

Mural @ 08:01, 10.05.2019

IP: 80.55...89

Tak, zwłaszcza, że tzw. resort kultury zarabia jeszcze marniej, niż oświata.

do Mural @ 08:01 @ 22:44, 10.05.2019

IP: 31.0...93

Racja, tylko kogo to obchodzi? Większość ludzi, a komentujący na MO to piękna reprezentacja tej większości, łyka "kulturę" tylko przez szklany ekran, a do szczęścia potrzebuje tyle co każde zwierzątko - żeby jeść, pić, spać, rozmnażać się.

Mural @ 08:53, 11.05.2019

IP: 89.65...225

wiem, co mówię. Jestem n.bibliotekarzem w resorcie edukacji."Szacunek"otoczenia dosłownie mnie powala.