piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Bilans policyjnych działań "Niechronieni"

Policjanci z ostrołęckiej drogówki podsumowali działania "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Podczas prowadzonej akcji ujawniono kierujących jak i pieszych, którzy popełnili wykroczenia związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Skutki wypadków drogowych z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego często są bardzo poważne. Niestety wielu z kierujących oraz pieszych w dalszym ciągu nie zdaje sobie sprawy z negatywnych konsekwencji nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. Do wielu poważnych zdarzeń drogowych dochodzi właśnie na przejściach dla pieszych lub w ich rejonach.

Reklama Dlatego też ostrołęccy policjanci, aby zmniejszyć ilość tego rodzaju zdarzeń cyklicznie prowadzą działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ostatnie takie działania odbyły się w piątek. Objęte nimi były przede wszystkim te miejsca, gdzie dochodzi do największej liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.

- Podczas działań ujawniono czterech pieszych, którzy przechodzili przez przejście na czerwonym świetle. Ponadto zanotowano pięciu kierowców samochodów i jednego rowerzystę, którzy w sposób niedozwolony zachowali się w stosunku do pieszych znajdujących się już na przejściu - informuje asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Reklama Należy pamiętać, że zarówno pieszy, jak i rowerzysta są uczestnikami ruchu drogowego.

- Piesi tak samo jak kierowcy, muszą być skoncentrowani i dla własnego bezpieczeństwa stosować zasadę ograniczonego zaufania, tzn. zdawać sobie sprawę, że prowadzący auto może ich nie zauważyć lub nie ustąpić mu pierwszeństwa. Natomiast kierowcy muszą mieć świadomość, że pieszy, czy rowerzysta w konfrontacji z samochodem jest narażony na duże niebezpieczeństwo - dodaje asp. Tomasz Żerański.
Wyświetleń: 635 komentarze: 0
09.05.2019, 15:15r. Drukuj
Powrót


Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter