sobota, 29 lutego 2020 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Konkurs Recytatorski Poezji ks. Jana Twardowskiego (zdjęcia)

Fot. Starostwo Powiatowe w OstrołęceSzkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Chudku zorganizowała doroczny konkurs recytatorski poezji autorstwa swojego patrona. Była to już XII edycja imprezy, która ma na celu przybliżyć uczniom osobę patrona szkoły. Tegoroczny konkurs nosił tytuł "Zaufałem drodze wąskiej".

W tym roku patronat nad zmaganiami objął Wójt Gminy Kadzidło i Starosta Powiatu Ostrołęckiego.

Reklama Urodził się 1 czerwca 1915 r. w Warszawie. Polski ksiądz rzymskokatolicki, prałat honorowy Jego Świątobliwości, poeta, przedstawiciel współczesnej liryki religijnej. Wychowywał się w Warszawie. W 1922 r. Jan rozpoczął naukę w szkole podstawowej. Był żołnierzem Armii Krajowej, uczestniczył w powstaniu warszawskim. Wskutek przeżyć wojennych, w tym zniszczenia jego domu rodzinnego, w 1943 r. postanowił zostać księdzem. W trakcie wojny w marcu 1945 r. zaczął naukę w tajnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Zmarł wieczorem 18 stycznia 2006 r.

- W konkursie wzięło udział 69 uczestników, reprezentujących szkoły z gminy Kadzidło, Lelis i Baranowo. Zdolności recytatorskie w poszczególnych grupach wiekowych oceniła komisja konkursowa w składzie: B. Komorowska - przewodnicząca, A. Nadwodna, B. Załęska, W. Sobiech - przewodnicząca, E. Sadłowska, S. Kowalczyk. Różnorodność wykonywanych utworów pod względem tematycznym i formalnym - pozwala z satysfakcją stwierdzić, iż młodzież bardzo dobrze zna poezję, rozumie ją i potrzebuje jej. Wszyscy uczestnicy konkursu zasługują na słowa podziwu i uznania - czytamy na stronie starostwa.

Wyniki konkursu można znaleźć na stronie www.powiatostrolecki.pl.

Konkurs odbył się 5 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Chudku.

Zdjęcia z konkursu są dostępne na stronie Starostwa Powiatowego w Ostrołęce.
Wyświetleń: 430 komentarze: 0
22.05.2019, 09:29r. Drukuj
Powrót


Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter