sobota, 28 marca 2020 r., imieniny Anieli, Renaty, Kastora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Wyjazd profilaktyczny uczniów ze SP w Pasiekach

Fot. Grupa Ratownicza Nadzieja w OstrołęceUczniowie ze SP w Pasiekach podsumowali działania profilaktyczne realizowane w roku 2018-19. Spotkanie zorganizowano w Stadninie Mustang w Dzbeninie. Dzięki współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Goworowie udało się pozyskać fundusze na wyjazd.

Uczniów odwiedzili liczni goście, którzy przybliżyli przyczyny i skutki uzależnień, radzili, jak zdrowo się odżywiać i aktywnie spędzać czas oraz w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu.

Reklama Pierwszym gościem spotkania był Krzysztof Kolator z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Opowiedział o zagrożeniach czyhających na młodych ludzi, poszerzył wiedzę na temat konsekwencji i skutków wynikających z używania substancji psychoaktywnych oraz opowiedział o odpowiedzialności karnej nieletnich. Kolejnymi gośćmi byli ratownicy z Grupy Ratunkowej Nadzieja. Pokazali w jaki sposób ratować życie i zdrowie dzieci i dorosłych, zaprezentowali sprzęt medyczny, znajdujący się na wyposażeniu karetki pogotowia. Uczniowie mieli okazję wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności w praktyce, stosując resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach. Ratownicy zapoznali również z działaniem defibrylatora AED.

Reklama Następnie Sylwia Szewczyk z Poradni Dietetycznej w Ostrołęce, omówiła zasady zdrowego żywienia i jego wpływ na nasze zdrowie i kondycję fizyczną. Po rozmowie z dietetykiem uczniowie przygotowali pyszne i zdrowe kanapki z ciemnego pieczywa, z dużą ilością świeżych warzyw. Każdy mógł skomponować swoją ulubioną przekąskę. Po posiłku przyszedł czas na przejażdżkę bryczką po lesie. Po powrocie odbyły się zajęcia z członkami Ostrołęckiego Stowarzyszenia Promocji Zdrowia i Trzeźwości "Arkadia". Młodsze dzieci wzięły udział w warsztatach na temat skutków spożywania alkoholu, starsi uczniowie obejrzeli film i wysłuchali bardzo osobistej relacji rodziców nastolatka uzależnionego najpierw od dopalaczy, a potem od alkoholu. To było bardzo wartościowe doświadczenie. Uczniowie dowiedzieli się jak trudno jest stoczyć nierówną walkę z nałogiem.

Ostatni goście to zawodnicy z UMKS Viktoria Ostrołęka, którzy pokazali alternatywne sposoby spędzania czasu wolnego i zaprezentowali dzieciom podstawy boksu i kickboxingu. Każdy z uczestników miał możliwość wypróbować swój prawy prosty i lewy sierpowy. Na koniec rozpalono ognisko i wspólnie upieczono kiełbaski.

Zdjęcia ze spotkania są dostępne na profilu Grupy Ratowniczej Nadzieja Ostrołęka.
Wyświetleń: 305 komentarze: 0
26.05.2019, 09:09r. Drukuj
Powrót


Reklama

Toyota
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter