sobota, 28 marca 2020 r., imieniny Anieli, Renaty, Kastora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Karol Samsel gościem Polskiego Radia

W Polskim Radiu podjęto dyskusję o twórczości Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w ramach setnej rocznicy jego urodzin. Gośćmi Mariusza Cieślika byli badacze twórczości pisarza: prof. Zdzisław Kudelski, dr Karol Samsel i Dariusz Jaworski, dyrektor Instytutu Książki.

Gustaw Herling-Grudziński urodził się 20 maja 1919 r. w Kielcach, dlatego też - jak zauważył prof. Zdzisław Kudelski - w tym roku miasto wyjątkowo i bogato czci Herlinga-Grudzińskiego.

Reklama - Właściwie, to tam już od stycznia trwa cykl różnych wydarzeń. Główne obchody miały jednak miejsce ostatnio. To była konferencja naukowa, dwie wycieczki, specjalny wieczór w młynie, który należał do rodziców polskiego pisarza - mówił podczas audycji prof. Zdzisław Kudelski.

- Pokolenie lat 90-tych, które poniekąd reprezentuję, długo dorastało do Herlinga. Jego waga wzrasta z latami, ponieważ uczymy się pokonywać kolejne stadia drogi prowadzącej do niego - zaznaczył dr Karol Samsel.

Gustaw Herling-Grudziński, pisarz, dziennikarz, żołnierz, więzień obozów koncentracyjnych Gułagu. Aresztowany przez NKWD po agresji ZSRR na Polskę. Przez cały okres komunizmu w Polsce pozostał na wygnaniu jako polski emigrant polityczny. Kawaler Orderu Orła Białego.

Cała dyskusja znajduje się na stronie Polskiego Radia.
Wyświetleń: 458 komentarze: 0
26.05.2019, 09:11r. Drukuj
Powrót


Reklama

Toyota
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter