sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Gra terenowa: Obława na "Lasa"

W niedzielę 2 czerwca, tuż przed uroczystym otwarciem schronów Komendy XVI Okręgu NZW odbędzie się gra terenowa pt. "Obława na Las". Gra będzie wydarzeniem turystyczno-rekreacyjnym i kulturalnym z elementami rekonstrukcji historycznej i pedagogiki przygody.

Gra rozpocznie się o godz. 9.00 w miejscowości Gleba.

Start na parkingu wyznaczonym przy drodze powiatowej na odcinku Gleba - Kierzek.

Reklama Uczestnikiem gry terenowej może być osoba fizyczna powyżej 11 roku życia. Osoby niepełnoletnie muszą przedłożyć dodatkowo organizatorowi podczas zgłoszenia pisemną zgodę rodzica lub prawnego opiekuna na udział. Osoby poniżej 18 roku życia muszą uczestniczyć w grze terenowej wraz z pełnoletnim opiekunem.

Współzawodnictwo patroli w trakcie gry terenowej:
1. Dyscyplina patroli - uczestniczenie we wszystkich zadaniach, punktualność wykonywania zadań, zaangażowanie w niesieniu pomocy oraz działania proekologiczne.
2. Musztra zespołowa i indywidualna - poruszanie się w szyku zwartym patrolu, elementy wyszkolenia i ogólne wrażenie wyćwiczonych i stosowanych elementów musztry - bez podziału na formacje i szarże.
3. Ogólna wiedza historyczna dotycząca działań niepodległościowych w czasie II wojny światowej oraz w okresie powojennym.
4. Wiedza medyczna i ratownicza w sytuacjach kryzysowych - wyposażenie i umiejętności posługiwania się nim, sprawność w wykonywaniu zadań.
5. Umundurowanie i ogólne wrażenie w zachowaniu indywidualnego charakteru patrolu. Proporce, emblematy, zawołanie, spójność wrażenia patrolu.

Reklama Zasady bezpieczeństwa:
Uczestnicy i organizatorzy gry terenowej zobowiązani są do zachowania szczególnej uwagi na zasady bezpieczeństwa przeciw pożarowego na terenie kompleksów leśnych. Niniejszy Regulamin kategorycznie zabrania, wszystkim osobom biorącym udział w wydarzeniu, ingerowania w jakikolwiek sposób w środowisko naturalne.

Więcej informacji na stronie Starostwa Powiatowego w Ostrołęce.

Czas rozpoczęcia i zakończenia gry terenowej w niedzielę 2 czerwca br.
Wyświetleń: 480 komentarze: 0
31.05.2019, 09:52r. Drukuj
Powrót