poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Mundurowi z zakładu karnego szkolili się w Kaliszu (zdjęcia)

Fot. sierż. Łukasz Listwon/Zakład Karny w Przytułach StarychFunkcjonariusze Zakładu Karnego w Przytułach Starych wzięli udział w II Międzynarodowych Warsztatach z zakresu Technik Interwencji i Samoobrony, które odbyły się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu.

Warsztaty skierowane były do funkcjonariuszy, uczniów klas mundurowych i studentów zajmujących się tematyką bezpieczeństwa wewnętrznego państwa.

Reklama - Miały na celu zapoznanie ze specyfiką pracy w służbach mundurowych, wymianę doświadczeń, połączenie teorii z praktyką, nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu technik interwencji i samoobrony. Uczestnicy szkolenia zaznajomili się z najnowszymi trendami stosowania środków przymusu bezpośredniego i samoobrony w taktycznym rozwiązywaniu sytuacji ekstremalnych i kryzysowych, które mają miejsce w jednostkach organizacyjnych. Spośród szerokiego spektrum zajęć i technik każdy mógł znaleźć coś dla siebie - informuje mjr Agnieszka Chaberek, rzeczniczka prasowa Zakładu Karnego w Przytułach Starych.

Zajęcia prowadzili znakomici i uznani instruktorzy służb mundurowych z Rumunii, Czech, Włoch, Kanady i Polski.

- Głównym szkoleniowcem był ppłk w st. sp. Mirosław Kuświk, wieloletni wykładowca, kierownik Interwencji i Szkolenia Strzeleckiego w COSSW w Kaliszu. Seminarium, to doskonały sposób na integrację różnych służb, poznanie ciekawych ludzi, nawiązanie nowych kontaktów oraz poszerzanie wiedzy i umiejętności z zakresu technik interwencji i samoobrony - zaznacza mjr Chaberek.

Reklama Funkcjonariusze ppor. Dariusz Olszewski, st. chor. Piotr Trzciński, st. sierż. Marcin Mamątow, sierż. Łukasz Listwon, kpr. Piotr Domurad (reprezentanci jednostki penitencjarnej w Przytułach Starych), zgodnie twierdzą, iż pogłębili swoją wiedzę i doświadczenie z zakresu stosowania technik interwencyjnych, a także rozwiązywania sytuacji kryzysowych.

Warsztaty odbyły się w dniach 31 maja - 1 czerwca. Relacja fotograficzna znajduje się na stronie służby więziennej.
Wyświetleń: 1231 komentarze: 0
05.06.2019, 09:07r. Drukuj
Powrót