środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Policjanci rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie nad wodą (zdjęcia)

Fot. KMP w OstrołęceDo wakacji pozostało blisko trzy tygodnie, ale policjanci z ostrołęckiego wydziału prewencji od dłuższego czasu przygotowują dzieci oraz młodzież z terenu Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego do tego, aby wakacje były bezpieczne. Wczoraj mundurowi gościli w Kultowni.

Policyjni profilaktycy przeprowadzili w ostrołęckiej Kultowni działania profilaktyczne wspólnie z Grupą Ratowniczą Nadzieja i WOPR. Działania te ukierunkowane były na bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wypoczynku, czyli bezpieczeństwo w ruchu drogowym, bezpieczeństwo w internecie, bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania, w miejscu wypoczynku i nad wodą.

Reklama - Dzieciaki wzięły udział w konkursach zorganizowanych przez Kultownię, skorzystały z symulatora jazdy motorowerem, obejrzały policyjny sprzęt, filmy profilaktyczne, przypomniały sobie zasady udzielania pierwszej pomocy i bezpiecznego zachowania nad wodą. Dzieci mogły spróbować swoich sił - w sposób całkowicie bezpieczny - podczas jazdy na motorowerze, który jest na wyposażeniu ostrołęckich policjantów. Jest na nim możliwość jazdy zarówno ze skrzynią automatyczną, jak i manualną, w słoneczny dzień, deszcz czy mgłę - czytamy na stronie Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Ponadto dzięki Grupie Ratowniczej Nadzieja każdy z uczestników pikniku na profesjonalnym manekinie mógł spróbować udzielania pierwszej pomocy medycznej osobom poszkodowanym. Poruszano także zagadnienia związane z zagrożeniami w internecie, a także wskazano sposoby na ich uniknięcie.

Cała akcja miała jeden cel, mianowicie przygotowanie uczniów do tego, aby nachodzące wakacje były dla nich bezpieczne.

Spotkanie odbyło się w czwartek 6 czerwca.

Fot. KMP w OstrołęceFot. KMP w Ostrołęce
Wyświetleń: 576 komentarze: 0
07.06.2019, 09:00r. Drukuj
Powrót