poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Policyjne działania "Boże Ciało 2019"

Fot. KMP w OstrołęceRozpoczyna się kolejny długi weekend i związane z nim wyjazdy. Wzrost liczby uczestników ruchu na drogach niesie za sobą wzrost zagrożenia bezpieczeństwa osób z nich korzystających. Dlatego też ostrołęccy mundurowi będą prowadzili działania "Boże Ciało 2019".

Policjanci podczas akcji będą zwracali uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzą stan trzeźwości kierowców, skontrolują czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa, a także w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie. Będą reagować również na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, zwrócą uwagę także na pieszych, rowerzystów i ich zachowanie - wszystko po to, aby był to bezpieczny czas na drogach regionu.

Reklama Sezon motocyklowy w pełni, więc policjanci będą także czujnym okiem przyglądać się temu, jak kierowcy aut i motocykliści wywiązują się ze swoich obowiązków na drodze.

- W działania będą zaangażowani policjanci wszystkich wydziałów ostrołęckiej komendy, w celu zapewnienia bezpieczeństwa wykorzystają, m.in. policyjne motocykle, radiowozy oznakowane i po cywilnemu, wideorejestrator oraz policyjną łódź - mówi asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Dużą wagę podczas prowadzonych działań policjanci przywiążą również do stanu trzeźwości kierujących.

- Pamiętajmy, że jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenie co do naszego stanu trzeźwości, to możemy je rozwiać przychodząc do ostrołęckiej komendy policji (Ostrołęka, ul. Janusza Korczaka 16) i sprawdzając swoją trzeźwość. Lepiej ją zweryfikować, niż ryzykować życiem bliskich, życiem niewinnych osób lub w najlepszym wypadku więzieniem - przypomina oficer prasowy.

Zwiększona liczba funkcjonariuszy będzie skierowana także w rejony osiedli mieszkaniowych.

Reklama - Pamiętajmy, aby wyjeżdżając dokładnie pozamykać wszystkie okna i drzwi. Jeśli nasz dom jest wyposażony w system alarmowy, to powinniśmy go włączać nawet w porze dziennej, kiedy opuszczamy nasz dom. Jeśli zauważymy podejrzane samochody lub obce osoby kręcące się bez celu w rejonie naszych domów czy bloków, poinformujmy o tym policjantów - apeluje rzecznik prasowy policji. - Pamiętajmy również o bezpiecznym zachowaniu nad wodą. Nie zapominajmy, że woda to ogromy żywioł i nie pozwólmy, aby nasza brawura czy wręcz głupota były przyczyną tragedii, jaką bez wątpienia jest utonięcie - dodaje.

Działania rozpoczęły się w środę 19 czerwca o godz. 6.00, a zakończą się w niedzielę 23 czerwca o godzinie 22.00.
Wyświetleń: 1341 komentarze: 1
19.06.2019, 06:42r. Drukuj
Powrót


Barys @ 18:11, 20.06.2019

IP: 5.173...148

Proponuje taką akcje na Łęgu przy tych sklepikach i to co dzien bo to co tam sie dzieje to masakra...srają szczą przy sklepie piją i wsiadają za kułko i nikt na to nie reaguje.