środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - zgłoszenia na terenie Ostrołęki i powiatu

Mieszkańcy miasta i powiatu ostrołęckiego na Krajowej Mapie Zagrożeń nanieśli 2444 zagrożenia.Policja apeluje - reagujmy za każdym razem kiedy widzimy niebezpieczną sytuację. Doskonale nadaje się do tego Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce od początku powstania mapy do chwili obecnej odnotowano 2444 zgłoszenia. Najczęściej dotyczyły one spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych - 867 zgłoszeń oraz przekraczania dozwolonej prędkości (757 zgłoszeń).

Reklama - Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie funkcjonujące od ponad dwóch lat, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji. Mapa pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja weryfikuje sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, podejmuje odpowiednie działania - mówi asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Obywatele najczęściej zgłaszają zagrożenia, które są najbardziej uciążliwe w ich miejscu zamieszkania. Aplikacja pozwala każdemu obywatelowi przekazać informację o zagrożeniu bezpieczeństwa. Poniżej instrukcja pomocna w dokonaniu zgłoszenia.

Reklama Jak dodać zgłoszenie

  1. Wejdź na stronę Krajowej Mapy Zagrożeń dostępną pod tym linkiem https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html.
  2. W oknie wyszukiwania wpisz lokalizację zagrożenia.
  3. Poruszając się po mapie przy pomocy kursora odszukaj miejsce zdarzenia.
  4. W lewym dolnym rogu ekranu, kliknij w czerwone koło i wybierz z listy odpowiednią kategorię zgłoszenia.
  5. Kursor, który przyjął formę krzyżyka, skieruj dokładnie w miejsce, gdzie dochodzi do naruszenia prawa i kliknij.
  6. W oknie, które się pojawiło, wpisz wszystkie dane na temat zdarzenia. W tym miejscu  możesz załączyć zdjęcie lub film dokumentujące zgłaszane zdarzenie.
  7. Kliknij przycisk "Zgłoś".
  8. Z aplikacji należy korzystać odpowiedzialnie, ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję służb

Pamiętajmy, że aplikacja nie służy do zgłaszania pilnej interwencji policji.

Wyświetleń: 965 komentarze: 0
01.07.2019, 09:42r. Drukuj
Powrót