sobota, 29 lutego 2020 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Praktyki u marszałka już rozpoczęte (zdjęcia)

Ruszyła piąta już edycja "Praktyk u Marszałka" czyli wakacyjnej pracy dla studentów z terenu Mazowsza. W urzędach marszałkowskich młodzi będą zdobywać cenne doświadczenie, poznawać nowych ludzi i nabywać umiejętności. Praktyki prowadzone są także w Ostrołęce.

Studenci praktykujący w urzędzie zarobią 2205 zł brutto miesięcznie.

Reklama Zainteresowanie było niezwykle duże. Praktykować u marszałka chciało ponad 170 studentów. Ostatecznie, po trzystopniowej rekrutacji, wakacyjną pracę w urzędzie marszałkowskim podejmie 90 młodych ludzi. Praktyki odbywają się w lipcu, sierpniu i wrześniu. Studenci pracują w różnych lokalizacjach - w siedzibie głównej urzędu w Warszawie, ale też w jego delegaturach w Płocku, Ciechanowie, Siedlcach, Ostrołęce i Radomiu. Praktyki trwają 20 dni roboczych w danym miesiącu i obejmują 150 godzin pracy. Każdy student może uczestniczyć tylko w jednej miesięcznej praktyce w danej edycji praktyk.

- Po raz kolejny młodzi Mazowszanie będą zdobywać doświadczenie, uczyć się stosować swoją wiedzę w praktyce, a także poznawać pracę w urzędzie "od kuchni". Zainteresowanie praktykami w urzędzie marszałkowskim wciąż jest duże, co pokazuje, że taki program jak nasz był potrzebny, spełnia swoją rolę i przede wszystkim jest lubiany przez studentów - podkreśla marszałek Adam Struzik.

Reklama Praktyki w urzędzie marszałkowskim są płatne, a kwota wynagrodzenia jest z roku na rok coraz wyższa. W tym roku studenci otrzymają po 2205 zł brutto na podstawie podpisanej z nimi umowy zlecenia.

Podczas praktyk studenci poznają zadania wybranych przez siebie departamentów urzędu marszałkowskiego, a także praktykę stosowania prawa administracyjnego, zasady przepływu informacji i komunikowania się wewnątrz urzędu oraz z jego klientami. W praktyce sprawdzą, jak realizowane są sprawy urzędowe, a przede wszystkim poznają kulturę organizacyjną urzędu. Praktykant w urzędzie będzie pracował pod okiem opiekuna - pracownika wybranej przez praktykanta komórki organizacyjnej urzędu. Na zakończenie każdy ze studentów otrzyma zaświadczenie o ukończeniu praktyki.

Zdjęcie: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie

Więcej na stronie mazovia.pl.

Wyświetleń: 1214 komentarze: 2
03.07.2019, 14:05r. Drukuj
Powrót


stanley @ 16:11, 03.07.2019

IP: 2001:67c...6a1

niecałe 15 brutto za godzine. te studenty lepiej na budowe na wakacje, fachu się nauczy i może robote po studiach załapie, jak dobrze bedzie robił

rew @ 18:58, 03.07.2019

IP: 37.47...129

Wynagrodzenie za staż po studiach wynosi niecałe 1000zł więc nie wydziwiaj. Ja robiłam 2 msc praktyk bezpłatnie

Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter