wtorek, 28 września 2021 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Remont mostu niezagrożony. Trwa układanie kostki i budowa podjazdów (zdjęcia, wideo z drona)

Most na Narwi w Ostrołęce, w ciągu drogi krajowej nr 61, zamknięto w styczniu 2018 roku. Od tego czasu trwają intensywne prace remontowe. To jedna z nielicznych inwestycji miejskich, które zdają się być niezagrożone i zakończenie prac przewiduje się zgodnie z harmonogramem - na wrzesień tego roku.

Remontem mostu zajmuje się firma Strabag. Obecnie trwają intensywne prace na przeprawie oraz na dwóch podjazdach. Inwestycja drogowa nie nastręcza wielu kłopotów i prace idą zgodnie z pierwotnym planem.

Reklama Najpoważniejszy problem pojawił się w grudniu ubiegłego roku, kiedy okazało się, że filary mostu nie posiadają wystarczającego zbrojenia. Koszt remontu znacznie wzrósł i nieco opóźnił prace, jednak nie zaburzył harmonogramu, który zakłada, że całkowity remont zakończy się we wrześniu tego roku.

Po zakończeniu remontu, most ma być dużo szerszy. Po jednej stronie ma być wygodna ścieżka rowerowa, dwukierunkowa, o szerokości 2 metrów. Szerszy, bo półtorametrowy, będzie też chodnik dla pieszych. Obydwa szlaki komunikacyjne, dla pieszych i rowerzystów, będą wykonane z kostki brukowej, zabezpieczone balustradami o wysokości 120 cm i półmetrowym pasem bezpieczeństwa z barierą odgradzającą od strony jezdni. Ta ostatnia będzie składała się z dwóch pasów ruchu o szerokości 3,5 metra każdy.

Reklama Prace na moście wciąż postępują. Niedawno mogliśmy zauważyć na moście wiechę symbolizującą zakończenie ważnego etapu budowy. Budowniczy wykonali już całą konstrukcję przeprawy, na niektórych fragmentach trwa jeszcze zbrojenie, na innych utwardzanie terenu i przygotowanie pod wykonanie nawierzchni. Obecnie firma rozpoczęła budowę ciągów pieszych i rowerowych na podjeździe mostu, gdzie układana jest kostka brukowa.

Niebawem rozpocznie się intensywna budowa podjazdów od strony ulic Mostowej i Traugutta oraz od strony ulicy Warszawskiej i ronda im. Siemowita. W związku z tym, od poniedziałku 22 lipca do 31 sierpnia br. wokół mostu zmieniona będzie organizacja ruchu. Budowa podjazdów będzie toczyła się równolegle z dalszymi pracami na moście.

Według harmonogramu prace budowlane zakończą się we wrześniu 2019 roku.

Zobacz zdjęcia:
Budowa mostu w ciągu DK nr 61

Więcej zdjęć: Budowa mostu w ciągu DK nr 61

Wyświetleń: 12243 komentarze: -
16.07.2019, 11:42r. Drukuj
Powrót