niedziela, 12 lipca 2020 r., imieniny Jana, Pameli, Weroniki

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Skrzynka skarg: złe oznakowanie przy parkingu utrudnia wjazd i wyjazd

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów: na odcinku ulicy Henryka Sienkiewicza, w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 6 oraz baraków, nagminnie dochodzi do łamania przepisów. Wszystko przez nieuregulowaną sytuację dotyczącą oznakowania w tym miejscu. O interwencję prosi jeden z mieszkańców.

Jak informuje mieszkaniec, pismo z opisem problemu oraz prośbą o rozwiązanie kłopotliwej sytuacji, zostało złożone do miejskiego ratusza. Niestety, nikt do tej pory nie podjął tematu. A chodzi o parking, na który wjazd utrudniony jest przez podwójną linię ciągłą namalowaną na jezdni.

Reklama - Kilkakrotnie, jako członek zarządu Rady Osiedla Łęczysk minionych kadencji, we wnioskach i wystąpieniach rady i zarządu osiedla do władz miasta, dopominałem się o uregulowanie, w zgodzie z przepisami prawa i logiką, sytuacji występującej codziennie na odcinku ul. Henryka Sienkiewicza, naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 6. Ostatni raz podnosiłem tę sprawę w czasie zebrania sprawozdawczo-wyborczego Rady Osiedla Łęczysk, w dniu 15 kwietnia br.  We wspomnianym miejscu ul. Sienkiewicza, po jej prawej stronie - jadąc w kierunku tzw. starego szpitala - usytuowany jest barak parterowy, zbudowany w połowie lat 70-tych XX wieku, kiedyś siedziba WZRK i OR, obecnie siedziba hurtowni, instytucji itp. Na całej długości tego obiektu, a także na jego szczytowej stronie, od strony wspólnoty mieszkaniowej Sienkiewicza 24/26, usytuowany jest parking albo podjazd dla samochodów. Jedyny wyjazd z tego miejsca, w lewo, w stronę centrum miasta, jest utrudniony przez podwójną linię ciągłą, wobec czego, mający za nic przepisy i logikę, kierowcy jeżdżą właśnie w lewo, a nie w prawo, w kierunku ul. Sobieskiego. Z kolei jadący od strony ul. króla Sobieskiego, chcący wjechać na ten parking, muszą, chcąc nie chcąc, raczej świadomie i z rozmysłem, przejechać przez podwójną ciągłą - pisze Grzegorz Oracz.

Reklama Mieszkaniec dodaje, że miejsce jest oznakowane w sposób niezrozumiały dla kierowców i czas najwyższy sytuację tę unormować.

- Nikogo to nie bulwersuje, ani nie interesuje. Wyjazd z parkingu nie jest oznakowany w sposób zrozumiały dla kierowców - brak jest jakichkolwiek znaków zakazu i nakazu właściwych dla tego miejsca i jego charakteru. Tak być nie powinno, a przecież ktoś musiał na zorganizowanie tam parkingu wyrazić zgodę, określić warunki techniczne itp. A może, dla świętego spokoju, wygumkować tę podwójną linię ciągłą, postawić jakieś znaki i będzie po kłopocie? - dodaje.

Od redakcji:

Petycję mieszkańca przesłaliśmy do Urzędu Miasta w Ostrołęce.

Wyświetleń: 1512 komentarze: 4
20.07.2019, 09:21r. Drukuj
Powrót


znaki @ 20:09, 20.07.2019

IP: 5.172...35

Sytuacja jest nieuregulowana? Przecież jest podwójna ciągła, chyba dość jasne co oznacza.
Utrudniony wyjazd? Nie, raczej niemożliwy, biorąc pod uwagę znaki.
Miejsce jest oznakowane w sposób niezrozumiały? No jeśli ktoś nie rozumie podwójnej ciągłej to raczej nie powinien siadać za kierownicą...

W wielu miejscach skręt w lewo jest niedozwolony - chodzi przede wszystkim o płynność ruchu (nie blokujesz całego pasa czekają na możliwość skrętu w lewo). To, że ktoś tego nie uznaje i nie uznaje obowiązującego oznakowania to nie jest powód by uzasadniać wprowadzenie zmian. Owszem, można zastanawiać się nad sensownością zmiany i wprowadzenia możliwości skrętu w lewo z/do parkingu, ale mówienie, że oznakowanie jest niezrozumiałe, a wyjazd utrudniony to zwykła nieznajomość zasad ruchu drogowego.

da @ 21:07, 20.07.2019

IP: 87.205...169

Wyjazd jest niespełna 10m od przejścia dla pieszych, dlatego jest tam podwójna ciągła, a pan Oracz widząc łamanie przepisów drogowych przez kierowców jako członek zarządu Rady Osiedla Łęczysk minionych kadencji powinien powiadomić o tym fakcie organy ścigania. tongue

Super Kierowca @ 00:02, 21.07.2019

IP: 178.213...58

Przypominam również że tam znajduję się szkoła :)

soplica_wisniowa @ 08:14, 21.07.2019

IP: 2001:67c...220

narabany po pijaku kreta wysypie i bedzie linia przerywana,