poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

"Kurier Mazowiecki" o reorganizacji ruchu w Ostrołęce (wideo)

W związku z prowadzonymi pracami przy budowie dojazdów do mostu w ciągu drogi krajowej nr 61, w Ostrołęce wprowadzono tymczasową reorganizację ruchu. Od poniedziałku 22 lipca przez miasto nie mogą przejeżdżać samochody ciężarowe. O sprawie informował "Kurier Mazowiecki".

Zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywała do 31 sierpnia br.

Reklama Pojazdy osobowe oraz służb miejskich i komunikacji zbiorowej mogą przeprawiać się przez Narew mostem tymczasowym. Zmieniona będzie tylko trasa nitki wjazdowej do miasta. Kierowcy pojadą bowiem od strony ronda im. księcia Siemowita, przez most, i dalej ulicami Szwedzką i Szpitalną.

Najwięcej problemów mają kierowcy innych ciężkich pojazdów, które na czas prac maja zawieszone pozwolenia na przejazd przeprawa tymczasową. Transportowcy protestują, bo muszą nadrabiać nawet kilkadziesiąt kilometrów.

- To jak zawsze wpłynie negatywnie, bo to dla nas dodatkowe koszty do poniesienia - mówił Mirosław Szczepankowski, prezes Zrzeszenia  Przewoźników Drogowych w Ostrołęce.

Reklama Władze miasta nie miały jednak innego wyjścia. Na czas prac wszyscy muszą uzbroić się w cierpliwość.

- To duża niedogodność, rozumiem rozgoryczenie. W naszej obecnej sytuacji, kiedy nie mieliśmy pierwotnie budowanej obwodnicy Ostrołęki, nie było innej możliwości, jak tylko wyłączenie tego krótkiego odcinka dojazdowego z każdej strony, aby móc budować od zera drogi dojazdowe i infrastrukturę mostu - mówił prezydent Łukasz Kulik.

Policja przypomina, aby w okolicach mostów kierowcy nie jeździli na pamięć, ale patrzyli na oznakowanie i zachowali szczególną ostrożność. Porządku wywiązywanie się z zakazu pilnuje straż miejska, która zatrzymuje kierowców tirów, którzy wbrew ograniczeniom, chcieliby wjechać na przeprawę zastępczą. Mogą oni skorzystać z objazdów przez Różan lub Nowogród.

Obecnie firma wykonawcza jeszcze nie zakończyła prac przy zjeździe w ulicę Szwedzką, dlatego od poniedziałku ruch dla aut poniżej 3,5 tony odbywa się nadal ulicami Mostową, przez przeprawę zastępcza oraz ulicę Spacerową.

Więcej na ten temat w "Kurierze Mazowieckim".

Wyświetleń: 1567 komentarze: 2
25.07.2019, 12:49r. Drukuj
Powrót


Kierowca @ 06:31, 26.07.2019

IP: 5.173...176

Kur.... Jak by się dało przez Nowogrod to by było pół biedy zapomnieliscie dodać że trzeba przez Łomże bo od Nowogrodu też jest zakaz dla dużych. Ale najlepszy był czas poinformowania o tym zakazie był to aż tydzień.... Przez który niestety nie dało się poruszyć kwestii stawek za transport i teraz każdy robi dwa razy tyle km za te same pieniążki. Za to wielkie gratulacje dla naszego miasta..!

Ha @ 15:15, 26.07.2019

IP: 83.28...249

No przecież kiedyś ten remont musiał być tak ciężko zrozumieć przecież to wszystko dla Was ludzi kierowców.