wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Obrady powiatu z imieninami w tle (zdjęcia, transmisja na żywo)

Imieninowym akcentem rozpoczęły się kolejne obrady samorządu powiatu. Przed rozpoczęciem sesji życzenia powędrowały do solenizantów - Krzysztofa oraz Anny. Później radni przystąpili do podejmowania uchwał, a starosta przedstawił sprawozdanie z działalności zarządu powiatu i omówił kwestię komunikacji autobusowej.

W pierwszych punktach rozpatrzono uchwały dotyczące wieloletniej prognozy finansowej powiatu ostrołęckiego na lata 2019-2030 oraz budżetu na 2019 rok.

Reklama Rada jednogłośnie przychyliła się także do uchwały dotyczącej udzielenia pomocy finansowej gminie Czerwin.

- Cztery gminy zgłosiły się do nas o udzielenie pomocy finansowej. Pierwsza była gmina Czerwin, pozostałe wnioski będziemy rozpatrywać sukcesywnie. Chcemy udzielić wsparcia w pełnej kwocie wnioskowanej czyli 130 tys. zł - mówił starosta Stanisław Kubeł.

W kolejnym punkcie starosta przedstawił sprawozdanie z działalności zarządu powiatu w okresie od poprzedniej sesji rady powiatu. Poruszył też kwestię funduszu rozwoju przewozów autobusowych. W tym temacie odbyło się spotkanie i jak mówił starosta, do końca sierpnia powiat powinien zebrać wszystkie potrzeby gmin w tym zakresie.

Reklama - Powiat może występować o dofinansowanie do przewozów na kursach łączących gminy z powiatem i ewentualnie gminy między sobą. Część gmin oczekuje, że powiat zajmie się wszystkim, ale ze względów formalnych, te wnioski mogą składać gminy i to one będą miały pierwszeństwo przed powiatami. Fundusz to kwota ponad 300 mln zł rocznie. Samorządy będą mogły liczyć na wsparcie. Gminy już składają wnioski, wypisały miejscowości i kursy, wybierzemy to, co może być w zadaniach powiatu, resztę odeślemy gminom, aby wnioski składały już samodzielnie - mówił starosta.

Fundusz to około 1 mln zł na cały powiat. Można z tego dofinansować kilkanaście kursów na terenie powiatu.

- Może nie jest to wiele, ale zawsze coś i warto z tego skorzystać. Najprawdopodobniej pierwszeństwo będą miały kursy, które już funkcjonowały, ale zostały skasowane - dodał starosta.

VIII sesja rady powiatu odbyła się w piątek 26 lipca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrołęce.

Zobacz zdjęcia:
Sesja Rady Powiatu

Więcej zdjęć: Sesja Rady Powiatu

Wyświetleń: 1070 komentarze: 1
27.07.2019, 09:26r. Drukuj
Powrót


Radny bezradny @ 12:14, 28.07.2019

IP: 83.12...86

Powiaty to najmniej uda reforma samorządowa !!! Dochody własne tych jednostek są znikome a wydatkują pieniądze budżetowe i podatników przy tym jednocześnie noszą wysoko głowy crying crying crying