poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Ruszyła kampania "Mam dla kogo żyć! Stop. Po alkoholu nie wchodzę do wody"

Najczęstszą przyczyną utonięć w Polsce jest alkohol. Kampania "Mam dla kogo żyć! Stop. Po alkoholu nie wchodzę do wody" zainicjowana przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostrołęce ma na celu ograniczenie wzrastającej liczby utonięć po spożyciu napojów alkoholowych. 

Pogoda sprzyja spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Aby letni wypoczynek był bezpieczny i nie przerodził się w tragedię nie wolno korzystać z kąpieli w zbiornikach wodnych po spożyciu alkoholu. Bardzo często zapominamy, że woda to żywioł, który jest śmiertelnie niebezpieczny.

Reklama - Pomyślmy o swojej rodzinie. Co się stanie, kiedy przez nasze nieodpowiedzialne zachowanie osierocimy osoby, które nas kochają? Jak będzie wyglądało ich życie bez nas? Jaki dramat zgotujemy naszym najbliższym? Jak my moglibyśmy funkcjonować, gdyby utonęła bliska naszemu sercu osoba? Pomyślmy też przez chwilę, jak tragiczna musi być śmierć przez utonięcie. Akcja poszukiwawcza ciała, identyfikacja zwłok przez rodzinę. Wiem, że to brutalne. Jednak moim zdaniem bardziej brutalna jest rzeczywistość osób, które znajdą się w takich sytuacjach - mówi Mariusz Łuba, przewodniczący MKRPA w Ostrołęce i inicjator akcji.

Fot. Urząd Miasta w Ostrołęce.

Wyświetleń: 761 komentarze: 0
01.08.2019, 09:04r. Drukuj
Powrót