wtorek, 20 sierpnia 2019 r., imieniny Bernarda, Sobiesława, Samuela

KurpGrupa

Aktualności

Znamy zwycięzców programu granatowego Tesco w naszym regionie (zdjęcia)

Zakończyło się głosowanie w szóstej edycji programu grantowego Tesco pod hasłem "Decydujesz, pomagamy". Dzięki głosom klientów sklepu, nagrody pieniężne, o łącznej kwocie 9 tys. zł, trafiły do organizacji i stowarzyszeń działających w naszym regionie.

W szóstej edycji programu triumfowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich Chudkozionki z Chudka (gm. Kadzidło). Beneficjantami zostali też - Dzienny Dom Senior+ oraz Stowarzyszenie Projekt Radomir. Wszystkie te projekty powstały z myślą o społecznościach lokalnych poprzez usprawnienia infrastruktury, organizację wydarzeń dla dzieci i dorosłych oraz kultywowanie tradycji kurpiowskich.

ReklamaZwycięzcy szóstej edycji programu "Decydujesz, pomagamy":

1. Koło Gospodyń Wiejskich Chudkozionki z Chudka - 5 tys. zł,

2. Dzienny Dom Senior+ w Durlasach - 3 tys. zł,

3. Stowarzyszenie Projekt Radomir z Obierwi - 1 tys. zł.

Najwięcej głosów, bo aż 3874 otrzymał projekt "Kultywowanie i utrzymanie tradycji regionu kurpiowskiego poprzez warsztaty organizowane dla dzieci i młodzieży z regionu jak poza regionu" zgłoszony przez KGW Chudkozionki. Projekt pozwoli na utrzymanie i przekazywanie z pokolenia na pokolenie tradycji regionu kurpiowskiego. Pozwoli na przetrwanie i pokazanie jak piękna jest kurpiowska tradycja od najstarszego do najmłodszego pokolenia. Region kurpiowski jest piękny i posiada wiele tradycji, które powinny pozostać w sercu każdego Kurpia i być przekazywane dalej.

ReklamaDrugie miejsce, 3707 głosami, zajął projekt "Nie jestem i nie będę sam" - Budowa paleniska oraz grilla wykorzystywanego przez społeczność Durlas oraz mieszkańców gminy Lelis zaproponowany przez Dzienny Dom Senior+ w Durlasach. Projekt obejmuje budowę paleniska oraz podwieszanego grilla, tak, aby można było organizować spotkania dla większej grupy osób przy pełnym zabezpieczeniu przeciwpożarowym. Inwestycja będzie dostępna dla społeczności lokalnej i zwiększy integrację środowiska.

Trzecia lokata należy do Projektu Radomir z liczbą głosów 2309. Propozycja stowarzyszenia to "Aktywne Wakacje 2019". Poprzez organizację zajęć chcą oni zwrócić uwagę dzieci i młodzieży na różnorodność zabaw ruchowych i dyscyplin sportowych dostępnych w naszym regionie. Dzieci poznają gry i zabawy ruchowe z dzieciństwa swoich rodziców.

Uroczyste wręczenie grantów odbyło się w poniedziałek 12 sierpnia br. o godzinie 14.00 w sklepie Tesco przy ulicy Fildorfa ”Nila” w Ostrołęce.

Zobacz zdjęcia:
Wręczenie grantów w sklepie Tesco

Więcej zdjęć: Wręczenie grantów w sklepie Tesco

Odsłon: 1975 komentarze: 2 Wrzuć na Facebooka 15:48, 12.08.2019r. Drukuj
Powrót


Pola @ 14:29, 13.08.2019

IP: 37.30...200

Gratulacje Dom Seniora w Durlasach. Gratulacje dla wszystkich

EL CHAPO @ 14:15, 16.08.2019

IP: 31.41...214

Co to za gaugan w niebieskiej koszuli

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót