poniedziałek, 1 czerwca 2020 r., imieniny Jakuba, Hortensji, Gracjany

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Dzikie kąpieliska pod nadzorem policjantów

Policjanci z wydziałów patrolowego i prewencji ostrołęckiej komendy wspólnie z ratownikami z Grupy Ratowniczej "Nadzieja" przeprowadzają w okresie wakacyjnym działania "Bezpieczne kąpielisko". Funkcjonariusze pojawiają się zwłaszcza tam, gdzie występują niestrzeżone, dzikie plaże.

Akcja "Bezpieczne kąpielisko" ma celu uwrażliwienie mieszkańców Ostrołęki i powiatu na problematykę utonięć osób wypoczywających nad wodą oraz zapobieganie tonięciom, utonięciom i innym niebezpiecznym sytuacjom.

Reklama - Wiele jest jednak miejsc, w których nie ma regularnej plaży, a nasi mieszkańcy chętnie wypoczywają. Wśród nich są całe rodziny, począwszy od małych dzieci, po młodzież, osoby dorosłe i seniorów. Bywa, że odpoczynek ten związany jest również ze spożywaniem alkoholu, narkotyków i dopalaczy, a wtedy niejednemu "puszczają hamulce" i może dojść do zagrożenia zdrowia i życia takiej osoby. Brawura i ryzyko nie jest wskazane na obszarach wodnych. Wiele osób przez to straciło życie - informuje asp. Krzysztof Kolator z KMP w Ostrołęce.

Uczestnicy działań "Bezpieczne kąpielisko" mieli możliwość skorzystania z alkogogli i narkogogli, aby na własnej skórze przekonać się jak wzrok reaguje na spożycie alkoholu i narkotyków. Ważnym aspektem tego typu działań jest możliwość bezpłatnego przeszkolenia się w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Funkcjonariusze i ratownicy w ostatnich dniach przeprowadzali działania "Bezpieczne kąpielisko" na dzikich plażach w Ostrołęce, Krukach, Korczakach i Wykrocie. 

Więcej zdjęć z działań "Bezpieczne kąpielisko" można obejrzeć na stronie Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Fot. KMP Ostrołęka.

Wyświetleń: 2632 komentarze: 4
13.08.2019, 09:40r. Drukuj
Powrót


asd @ 14:59, 14.08.2019

IP: 185.166...245

"Akcja "Bezpieczne kąpielisko" ma celu uwrażliwienie mieszkańców Ostrołęki i powiatu na problematykę utonięć osób wypoczywających nad wodą oraz zapobieganie tonięciom, utonięciom i innym niebezpiecznym sytuacjom."

Już to widzę, mandat i do widzenia.

?? @ 17:36, 14.08.2019

IP: 2a00:f41...923c

A mandat to niby za co ?

Brzydki_Zły_i_Szczery @ 19:13, 14.08.2019

IP: 176.109...250

@?? jak masz zakaz wstępu, to nie wchodzisz.
Ale Ja osobiście uważam, że zamiast dawać mandaty za korzystanie z dzikich kąpielisk, lepiej by policja zrobiła, gdyby dawała mandaty za spożywanie alkoholu nad wodą. Tak po 400 zeta od łebka.

do Brzydki_Zły_i_Szczery @ 19:13 @ 21:54, 14.08.2019

IP: 37.248...11

a gdzie masz zakaz wstępu ? od kiedy ?

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter