poniedziałek, 24 lutego 2020 r., imieniny Macieja, Bogusza, Jaśminy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Kolejna edycja "Żółtego talerza" podsumowana (zdjęcia)

Placówka Wsparcia Dziennego w Olszewie-Borkach, prowadzona przez oddział powiatowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, po raz trzeci brała udział w edycji programu "Żółty Talerz". Głównym celem programu była poprawa jakości żywienia dzieci i młodzieży.

W ramach projektu, w placówce prowadzone były zajęcia kulinarne wykorzystujące zdrowe produkty z listy przygotowanej przez ekspertów ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Powstały artystyczne, a przy tym bardzo smaczne, dzieła sztuki kulinarnej.

Reklama - W ramach tych zajęć wychowankowie przygotowali: jogurtowe parfait z owocami, sałatkę z makreli wędzonej z brązowym ryżem, kulki twarogowe, zdrowe kanapki, trufle z kaszy jaglanej, sałatkę tabbouleh, sałatki owocowe na różne sposoby, paprykę faszerowaną na 3 sposoby (kaszą kuskus i łososiem, twarogiem z warzywami, samymi warzywami), szaszłyki owocowe, koktajle owocowe, sałatkę z kapusty pekińskiej, sałatkę makaronową, desery jogurtowe z płatkami owsianymi i owocami. Oprócz zajęć kulinarnych odbył się również cykl spotkań z panią dietetyk, podczas których dzieci i młodzież zapoznały się i omówiły Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej, poznały zasady zdrowego odżywiania, układały całodzienne jadłospisy, uczestniczyły w kalamburach dotyczących zdrowego żywienia, wypełniły test dotyczący zdrowego stylu życia - czytamy w relacji TPD z zajęć.

Reklama W ramach programu odbywały się także zajęcia edukacyjne związane ze zdrowym żywieniem, koniecznością czytania etykiet produktów, piramidą żywienia. Realizacja programu przyczyniła się do poszerzenia wiedzy wychowanków, doskonalenia umiejętności przygotowywania zdrowych posiłków, poprawy jakości żywienia.

Program ten był prowadzony od września 2018 r. do końca sierpnia 2019 r.

Zobacz zdjęcia na stronie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Ostrołęce.

Fot. TPD w Ostrołęce

Wyświetleń: 825 komentarze: 0
18.08.2019, 10:20r. Drukuj
Powrót