wtorek, 17 września 2019 r., imieniny Franciszka, Hildegardy, Roberta

Aktualności

Powołano zespół ds. zarządzania projektem Multicentrum

Wokół projektu Multicentrum, który ma powstać na terenie dworca PKP na Stacji, narosło wiele wątpliwości. O inwestycję dopytują m.in. radni miasta. Okazuje się, że wdrażanie przedsięwzięcia rozpocznie się później, niż przewidywano. Powołano jednak nowy zespół, odpowiedzialny za realizację zadania.

Inwestycja ma narodzić się we współpracy z miastem Mosty na Białorusi, gdzie ma zostać wybudowany podobny obiekt. Po stronie naszego białoruskiego partnera nastąpiła jednak zmiana instytucji realizującej tę inwestycję poprzez dodanie do projektu drugiego partnera - Komitetu Wykonawczego Regionu Mastowskiego - Samorząd Lokalny na Białorusi. W związku z tym 18 stycznia br. został podpisany aneks do umowy grantowej.

Reklama - Doprowadziło to do wydłużenia czasu oczekiwania na wydanie decyzji o ratyfikacji umowy przez stronę białoruską, która nastąpiła 29 czerwca 2019 r. Zmiany te wymusiły też aktualizację pozwolenia na budowę i aktualizację dokumentacji projektu. Ze względu na kompletowanie dokumentacji po stronie białoruskiej, wdrażanie projektu rozpocznie się później, niż przewidywaliśmy, jednak okres wdrażania projektu nie jest zagrożony i wynosi on 24 miesiące "od pierwszego dnia miesiąca następującego po dniu wypłaty pierwszej zaliczki przez instytucję zarządzającą" -  poinformował nas Piotr Potulski, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta Ostrołęki.

Prezydent Ostrołęki powołał tez nowy zespół zadaniowy ds. zarządzania projektem. Wcześniej osobą odpowiedzialną za to przedsięwzięcie był Mirosław Rosak.

Reklama Skład zespołu ds. zarządzania projektem przedstawia się następująco:

- koordynator projektu - Maciej Kleczkowski,

- kierownik finansowy projektu - Aneta Gutowska-Grucelska,

- specjalista ds. technologii ICT - Piotr Chudziaszek,

- specjalista ds. inwestycji w projekcie - Marcin Wojciech Rogalski,

- asystent koordynatora projektu - Jolanta Olczak,

- kierownik ds. komunikacji i zarządzania ryzykiem - Anna Andrejuk,

- księgowy projektu - Ewa Derkacz,

- specjalista ds. prawnych - Witold Lewandowski.

Reklama Oficjalnego podpisania umowy na realizację inwestycji dokonano pod koniec sierpnia 2018 r. Plany zakładają, że na terenie dworca PKP powstanie nowoczesne Multicentrum dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Obiekt będzie też skierowany dla seniorów oraz osób niepełnosprawnych.

Budynek dworca zostanie gruntownie przebudowany, wyremontowany i zaadaptowany na potrzeby projektu. Na parterze powstaną laboratoria: eksperymentu, Multinauka, Multisztuka, Multimuzyka, Multitechnika, Multirobotyka, K-First, będzie też sala konferencyjna oraz inne pomieszczenia do obsługi użytkowników. Na piętrze powstaną pracowanie oparte na technologii Lego: Kreatywność, Programowanie gier, Robotyki i programowania, Sztuki oraz inne pomieszczenia do obsługi użytkowników centrum. Wartość zadania to 1 mln 681 tys. 227,55 euro, z czego 90 proc. to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Zdjęcie: wizualizacja projektu

Więcej na ten temat:

- Radni wciąż pytają o projekt Multicentrum (wideo)

- Jaka jest prawda na temat projektu Muliticentrum?

- Projekt Multicentrum na os. Stacja piękny, ale bez dworca?

Wyświetleń: 1603 komentarze: 1
22.08.2019, 12:46r. Drukuj

PROMOCJA

Powrót


Papik @ 22:59, 22.08.2019

IP: 157.25...16

Co z dworcem? Przestał być potrzebny?

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
MKKK
Sklep Enter