niedziela, 20 września 2020 r., imieniny Eustachego, Filipiny, Faustyny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Ostrołęczance skradziono rower

W ubiegłą niedzielę (25 sierpnia) na terenie naszego miasta doszło do kradzieży roweru. Pokrzywdzona ostrołęczanka wyceniła go na sumę 400 złotych. Policjanci prowadzą postępowanie celem ustalenia sprawców kradzieży i odzyskania utraconego mienia. Mundurowi przypominają o zabezpieczeniu jednośladów.

Zgłoszenie o kradzieży roweru na terenie naszego miasta ostrołęccy policjanci otrzymali w poniedziałek 28 sierpnia.

Reklama - Z informacji przekazanej przez zgłaszającą ostrołęczankę wynika, że do kradzieży doszło w niedzielę, jednoślad był zaparkowany przed jednym z banków pryz ul. Fieldorfa "Nila". Miał grafitowy kolor, typ składak z aluminiowymi błotnikami, posiadał czarny bagażnik zamontowany nad tylnym kołem. Wartość przedmiotu właścicielka wyceniła na sumę 400 złotych - informuje podkom. Tomasz Żerańskie, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Funkcjonariusze z wydziału prewencji prowadzą obecnie postępowanie celem ustalenia sprawcy kradzieży i odzyskania utraconego mienia.

- Sezon rowerowy dalej trwa. Apelujemy więc do rowerzystów o zabezpieczania swoich jednośladów, bo pozostawiony rower bez jakichkolwiek zabezpieczeń jest łatwym łupem dla złodziei. Aby zmniejszyć ryzyko kradzieży roweru, należy pamiętać, że złodziej najczęściej wykorzystuje pozostawienie roweru na niskim balkonie bez dobrego zabezpieczenia, klatce schodowej, na chwilę przed sklepem, barem, budynkiem mieszkalnym czy pozostawienie otwartych drzwi do garażu, piwnicy, domu lub mieszkania - mówi podkom. Żerański.

Reklama Oficer prasowy przypomina, że warto również zainwestować w zabezpieczenie roweru, skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad. Należy pamiętać, że nawet najprostsze zabezpieczenie może utrudnić kradzież.

- Zapiszmy też numer ramy oraz inne numery nabite na rowerze, a także zróbmy mu zdjęcie. W przypadku kradzieży przekażemy te dane policji. Te dane pomogą nie tylko w odzyskaniu utraconego mienia, ale też zwróceniu go później jego właścicielowi - zaznacza funkcjonariusz policji.

Wyświetleń: 682 komentarze: 1
29.08.2019, 10:42r. Drukuj
Powrót


Onak @ 18:05, 29.08.2019

IP: 178.235...215

A na osiedlu Centrum dziś w nocy złodziej odkręcił i ukradł koło od roweru. Może to ten sam złodziej??????