poniedziałek, 1 czerwca 2020 r., imieniny Jakuba, Hortensji, Gracjany

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Sołtysi z gminy Lelis zakończyli wakacje ogniskiem

Integracyjnym ogniskiem, wymianą poglądów i wspólną zabawą zakończyli wakacje sołtysi z gminy Lelis. Celem imprezy było przede wszystkim wspólne działanie, spotkania i rozmowy oraz wypracowanie korzystnych rozwiązań dla rozwoju poszczególnych sołectw oraz całej gminy.

Jak mówią inicjatorzy spotkania, należy działać razem i łączyć, a nie dzielić. Wzajemna, zdrowa rywalizacja jest potrzebna i daje dobre efekty, a podpatrywanie dobrych praktyk i pomysłów powinno być na porządku dziennym.

Reklama W spotkaniu wzięło udział 13 przedstawicieli poszczególnych sołectw. Sołtys, a jednocześnie radny gminy Lelis, Kamil Stepnowski, omówił przepisy dotyczące funduszu sołeckiego. Były praktyczne porady i przykłady, które omówiono tak, aby każdy mógł wcielić swoje pomysły w życie.

Następnie, Robert Niedzwiecki, sołtys sołectwa Obierwia, przedstawił zebranym co daje akcja Masz Głos. Stowarzyszenie Projekt Radomir, którego jest prezesem, już dwukrotnie brało udział w akcji i ma już za sobą nominację do nagrody Super Samorząd.

Reklama - Biorąc udział w akcji, można wiele zyskać, jeżeli chce się chcieć i lubi się działać. Jest wiele sposobów i forma wsparcia dla aktywnych osób w naszym regionie - mówił Robert Niedzwiecki, sołtys wsi Obierwia.

W trakcie spotkania nie zabrakło kiełbasek z ogniska oraz poczęstunku ze szwedzkiego stołu.

Ognisko na zakończenie wakacji odbyło się na terenie gospodarstwa agroturystycznego w Szkwie, w piątek 30 sierpnia br.

Zdjęcie: Projekt Radomir

Wyświetleń: 2509 komentarze: 4
08.09.2019, 09:21r. Drukuj
Powrót


Andrzej Stodolski @ 19:34, 08.09.2019

IP: 87.205...62

Tak już jest wspólnota ludzi nie możne być dłużej narzucana z góry, lecz musi wynikać z dobrowolnego zapotrzebowania na nią, musi zostać wynegocjowana, uzasadniona, przeżywana oraz uświadomiona i przemyślana. Dzięki takim spotkaniom, np. sołtysi stają się wspólnotą współpracującą, a więc przestrzenią powiązań i pozytywnych więzi, w której każda osoba wchodząca w reakcję z inną powoduje ruch całej grupy - oddziałuje na całość.

Stanisław Sąsiad @ 09:00, 09.09.2019

IP: 46.171...1

Pozdrawiam Młodych, odważnych Sołtysów.
W was jest MOC do zmian.

Antoni @ 09:27, 09.09.2019

IP: 5.173...252

Kolejne karty historii zapisane.

Darek @ 12:17, 10.09.2019

IP: 176.109...53

Kurcze co ONI kombinują!?

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter