poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Blisko 2,5 mln zł na szpital, ponad 100 tys. zł na muzeum

Radni województwa mazowieckiego przyznali dodatkowe 2,6 mln zł dla szpitala w Ostrołęce i Muzeum Kultury Kurpiowskiej. Dzięki temu samorządowe placówki zakupią niezbędne wyposażenie, a także przeprowadzą modernizacje. Blisko 2,5 mln zł trafi do szpitala, zaś ponad 100 tys. zł do placówki muzealnej.

Na zakup sprzętu medycznego oraz adaptację pomieszczeń na potrzeby oddziału chirurgii naczyniowej, Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Ostrołęce otrzyma w sumie blisko 2,5 mln zł.

Reklama - Nasze szpitale stają się coraz bardziej nowoczesne, co nie tylko przekłada się na jakość świadczonych usług, ale przede wszystkim na komfort pacjentów. Tym razem przekazujemy szpitalowi w Ostrołęce blisko 2,5 mln zł na nowoczesny sprzęt oraz przygotowanie projektu adaptacji przestrzeni pod oddział chirurgii naczyniowej - podsumowała Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Szpital w Ostrołęce przeznaczy otrzymane środki na:

- zakup sprzętu medycznego dla oddziału urologicznego z tymczasowym wykorzystaniem na bloku operacyjnym w postaci: ureterorenoskopów, resektorów, zestawów do litotrypsji endourologicznej metodą balistyczną i ultradźwiękową wraz z wózkiem, lasera holmowego, fotela do badań i zabiegów urologicznych, toru wizyjnego z wózkiem, zakup sprzętu do poradni urologicznej: fotel urologiczny, lampa zabiegowa wolnostojąca, wózek anestezjologiczny wraz z wyposażeniem, podgrzewacz soli fizjologicznej, a także tor wizyjny wraz z wózkiem i cystoskopy - ponad 2 mln zł,

Reklama - zakup sprzętu do dekontaminacji pomieszczeń metodą VHP (usuwanie i dezaktywacja szkodliwych mikroorganizmów) - jest to sprzęt mobilny, który może być wykorzystywany do dekontaminacji wszystkich pomieszczeń szpitalnych, w tym również sal operacyjnych oraz oddziału intensywnej terapii, wraz z całym wyposażeniem - 365 tys. zł;

- adaptacja pomieszczeń i zakup pierwszego wyposażenia dla oddziału chirurgii naczyniowej - etap I wykonanie dokumentacji - na cele oddziału zaadaptowane zostaną nieużytkowane obecnie pomieszczenia w bloku A. Zostanie wydzielona sala hybrydowa wraz z pomieszczeniami pomocniczymi. Na oddziale docelowo znajdzie się 20 łóżek. Koszt wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej - 70 tys. zł. Wartość inwestycji wraz z zakupem wyposażenia szacowana jest na 14,5 mln zł.

Reklama Dodatkowe środki trafią również do Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce

Placówka muzealna w Ostrołęce zyska dodatkowe fundusze na uzupełnienie historycznej zabudowy na terenie Zagrody Kurpiowskiej w Kadzidle, która jest oddziałem muzeum i pozostaje w jego administracji.

- W sumie 115 tys. zł przeznaczymy tym razem na uzupełnienie historycznej zabudowy w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle o typową dla tego regionu stodołę drewnianą. To bardzo ważny element ekspozycyjny przybliżający odwiedzającym placówkę tradycje kurpiowskie - podkreśla członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Wyświetleń: 1104 komentarze: 1
14.09.2019, 09:48r. Drukuj
Powrót


Sk/mUTEK @ 22:05, 16.09.2019

IP: 176.109...46

Czyżby PSL i PO oddało kasę jaką zebrało za parking przed szpitalem.
Niech łaskawcy przestaną z chorych ludzi zdzierać,,,
Zdzirusy jedne.