poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Konferencja OSEregio w Ostrołęce (zdjęcia)

W Ostrołęce w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej odbyła się konferencja prasowa OSEregio poświęcona dostępowi do nowoczesnych rozwiązań w szkołach z różnych regionów i miejscowości. Uczestnicy debatowali o wyrównaniu różnic w dostępie do nowych technologii w edukacji.

Celem programu OSE jest wyrównanie różnic między regionami i miejscowościami. Wszyscy uczniowie w Polsce mają prawo do równych szans edukacyjnych, a obowiązkiem państwa jest zapewnienie dostępu do nowoczesnych, skutecznych narzędzi, które oferuje dzisiejsza technologia.

Reklama Na konferencji zaprezentowano dalsze plany rozwoju cyfryzacji szkół, odbyła się dyskusja panelowa oraz warsztaty, przybliżające wykorzystanie technologii cyfrowych podczas lekcji szkolnych.

W trakcie konferencji OSEregio można było skorzystać z porad ekspertów na temat e-usług dla szkół i procesu podłączenia do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Ponadto uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie i wygrania dla swoich szkół wyposażenia mobilnej pracowni komputerowej.

Szybkość łączy internetowych w szkołach, znajdujących się w gminach wiejskich i małych miastach często nie umożliwia prowadzenia lekcji w oparciu o technologie cyfrowe. Program OSE, przygotowany przez Ministerstwo Cyfryzacji i realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK jest odpowiedzią na nierówności w dostępie do nowoczesnych rozwiązań między szkołami w różnych regionach i miejscowościach.

Obecnie ok. 50 procent szkół w Polsce ma dostęp do szybkiego internetu, dzięki usługom światłowodowym, świadczonym przez operatorów telekomunikacyjnych. Częściej z tego typu usług korzystają szkoły w dużych miastach, gdzie infrastruktura telekomunikacyjna jest rozbudowana, a samorządy mają większe możliwości finansowe. W mniejszych ośrodkach jest z tym gorzej. Sytuację może znacząco poprawić program OSE, zakładający, że wszystkie szkoły w Polsce otrzymają możliwość korzystania z bezpłatnych usług dostępu do szybkiego, bezpiecznego internetu.

Więcej na temat OSEregio można przeczytać na stronie www.oseregio.pl.

Konferencja odbyła się w piątek 20 września w hotelu "Elba" w Ostrołęce.

Zobacz zdjęcia:
Konferencja OSEregio w Ostrołęce

Więcej zdjęć: Konferencja OSEregio w Ostrołęce

Wyświetleń: 1280 komentarze: 0
20.09.2019, 15:10r. Drukuj
Powrót