środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Czy miejski żłobek doczeka się remontu?

Na biurko prezydenta Łukasza Kulika trafiła kolejna interpelacja. Radny Mariusz Łuba zabiega o wyremontowane budynku, w którym mieści się miejski żłobek. Ponadto rajca dostrzega potrzebę doposażenia placówki w nowe zabawki oraz utworzenia nowego placu zabaw.

Radnego Mariusza Łubę zainteresowała sprawa złego stanu budynku Żłobka Miejskiego w Ostrołęce. Radny zwraca się do prezydenta Łukasza Kulika z prośbą o generalny remont placówki, zakupienie nowych zabawek oraz wybudowanie nowego miejsca zabaw na dworze. Kwestię złego stanu placówki poruszyła dyrekcja żłobka oraz rodzice na zebraniu organizacyjnym.

Reklama - Pragnę poruszyć, w mojej ocenie, bardzo ważną kwestię dotyczącą fatalnego stanu żłobka miejskiego. Jest to jedyna miejska placówka dla najmłodszych ostrołęczan, którzy wymagają szczególnej troski i wyjątkowych warunków. Dlatego też żłobek powinien spełniać najwyższe standardy. Niestety rzeczywistość jest inna. Przekonałem się o tym podczas spotkania organizacyjnego, które odbyło się 12 września. Zarówno dyrekcja, jak i rodzice poruszyli kwestię złego stanu placówki. W mojej ocenie niezbędny jest generalny remont, mowa tu o adaptacji niewykorzystywanych pomieszczeń, renowacji dotychczasowych sal, wymiany ogrodzenia placu oraz budowy placu zabaw. Warto również rozważyć rozbudowę budynku żłobka oraz doposażenia sal w nowe zabawki. Wszystkie te działania podniosą znacznie komfort i bezpieczeństwo przebywających dzieci oraz całej kadry - czytamy w interpelacji Mariusza Łuby.

Dokument wpłynął do urzędu miasta we wtorek 17 września br. Do tematu wrócimy.

Wyświetleń: 957 komentarze: 0
24.09.2019, 13:38r. Drukuj
Powrót