sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Pomysły mieszkańców na OCK i życie kulturalne w mieście

Dyrekcja Ostrołęckiego Centrum Kultury ogłosiła możliwość nadsyłania przez mieszkańców propozycji do programu działalności ostrołęckiej placówki kulturalnej. Dzięki temu umożliwiono ostrołęczanom współtworzenia programu działalności kulturalnej w mieście. Wpłynęła ponad setka pomysłów.

Koncepcje programowe można było nadsyłać od 7 sierpnia. Dzięki temu mieszkańcy mogli aktywnie dołączyć do opracowania planu pracy miejskiej placówki i podzielić się swoimi pomysłami z pracownikami.

Reklama Propozycje mieszkańców zbieżne z planami centrum

- Liczba pomysłów przedstawianych przez adresatów naszej oferty współpracy przerosła nasze oczekiwanie co potwierdza, że mieszkańcy Ostrołęki są ludźmi aktywnymi i chcą wspólnie z nami być autorami programu. Do 10 września otrzymaliśmy łącznie ponad 100 odpowiedzi, za które bardzo serdecznie dziękujemy. Jest to liczba naprawdę imponująca i jest też potwierdzeniem tego, że pomysł wyjścia z naszą propozycją był pomysłem trafionym - informuje Tadeusz Wiśniewski, dyrektor Ostrołęckiego Centrum Kultury w Ostrołęce.

Część pomysłów mieszkańców jest zbieżna z planami centrum kultury, część stanowiła zupełnie nową formę spędzania czasu.

- Po zapoznaniu się z każdą nadesłaną korespondencją w tej sprawie, starałem się przekazać podziękowanie za sugestię, ale mam świadomość, że przy tak dużej liczbie propozycji mogło się zdarzyć, że kogoś pominąłem, więc jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim za pomysły nadsyłane m.in. pocztą elektroniczną i przekazywane w trakcie spotkań osobistych - dodaje dyrektor.

Reklama Ponad 100 pomysłów ostrołęczan

Umożliwienie mieszkańcom współtworzenia oferty centrum było strzałem w dziesiątkę. Napłynęło wiele pomysłów, z których dyrekcja oraz pracownicy OCK będą mogli korzystać przy układaniu programu. Najciekawsze to m.in. budowa amfiteatru w Ostrołęce czy organizacja koncertów muzyki klasycznej.

Co najczęściej proponowali mieszkańcy? Jak informuje dyrektor OCK, kilkanaście propozycji dotyczyło wprowadzenia na stałe - np. co kwartał - koncertów muzyki klasycznej. Mieszkańcy wyrażali zadowolenie z powrotu organizacji Art Czwartków na placu gen. J. Bema. Inni proponowali zwiększenie liczby spektakli teatralnych, co zastąpiłoby organizowanie wyjazdów autokarowych do teatrów w innych miastach.

Reklama Część osób wnioskowała o zbudowanie na terenie miasta amfiteatru na przykład w parku miejskim, ale wskazywano też osiedle Wojciechowice i niezabudowane jeszcze okolice ulicy Goworowskiej. Mieszkańcy proponowali też poszerzenie wachlarza gatunków muzycznych oferowanych ostrołęczanom. Centrum ma plany zorganizowania od przyszłego roku cyklicznych koncertów bluesowych, piosenek żeglarskich, muzyki klasycznej, ale pojawiły się też oczekiwania wprowadzenia zajęć plastycznych dla seniorów.

Jak poinformował nas Tadeusz Wiśniewski, dyrektor OCK w Ostrołęce, pomysły przekazywane przez mieszkańców Ostrołęki będą teraz pogrupowane tematycznie, rodzajowo a następnie posłużą do wzbogacenia oferty kulturalnej w mieście.

 

Wyświetleń: 1810 komentarze: 8
24.09.2019, 15:09r. Drukuj




Powrót


widz @ 17:08, 24.09.2019

IP: 188.146...43

Może pan dyrektor zainteresuje się co się dzieje na okolicznych ulicach i rondzie gdy autokary z powiatu przywożą uczniów na seanse. Dziesiątki autokarów zatrzymują się na ulicach i wypuszczają dzieci wprost na ulicę, trawniki, chodniki a po sensach też z ulicy, z trawników i z chodników ich zabierają blokując tę część miasta oraz rondo. Kiedy ten bajzel się skończy? Czy szanowna władza zarządzajaca OCK nie może zabezpieczyć miejsca na parkingu przed OCK na czas seansów dla autokarów przywożących dzieci z powiatu a wraz z nimi duże pieniądze? Może czas przegonić prywaciarza z tego parkingu i niech parking ten służy korzystającym z dobrodziejstw OCK.

Hrewa @ 17:33, 24.09.2019

IP: 37.248...149

Ble, ble, ble, zaraz powie, że piniędzy ni ma i nie byndzie i i tyle.

ostrołęczanin @ 19:58, 24.09.2019

IP: 176.109...212

Myślę, iż bardziej atrakcyjniej i świąteczniej wyglądałaby Ostrołęka, gdyby w okresie bożenarodzeniowym, na środku najbliższego ronda, w pobliżu OCK, była ustawiana pięknie oświetlona, wysoka choinka. W okresie wielkanocnym proponowałbym ustawianie np. pięknej, wysokiej pisanki lub kolorowej, kurpiowskiej wycinanki- dla podkreślenia ścisłego związku miasta z subregionem. To naprawdę nie tak wiele kosztuje...

skk @ 21:04, 24.09.2019

IP: 194.50...27

Do ostrołęczanin -ni dochodziło by do "pięknych i atrakcyjnych wizualnie" kolizji i potrąceń. Droga to nie park. Już były tam "ozdoby świąteczne" pięknie nie było widać po zmroku rowerzystów co boleśnie odczuli na swoich p....h. Już wystarczy ze żywopłoty zasłaniają rowerzystów i pieszych.

Ostrołęczanin @ 21:10, 24.09.2019

IP: 95.49...193

To naprawdę dobry pomysł z ofertą współpracy z mieszkańcami. Oczywiście malkontenci się znajdą jak smerf Maruda i będą narzekać i krytykować. Nowy dyrektor i jego ludzie mają pomysły chęć do pracy. Można? Można! Prawdą jest, że w okresie wakacji nigdy nie było tyle imprez mimo że to okres gdy ludzie wyjeżdżają na urlopy.

Sk/mUTEK @ 22:24, 24.09.2019

IP: 176.109...166

Ja proponuje wyświetlenie w promocyjnej cenie filmu "Kler"
Ostrołęczanie dawno już, nie mieli okazji przypomnieć sobie ten jakże ważny dla ich wolności filmu.
Po za tym, pan prezydent miał by okazje wykonania 1000 % planu swoich wszystkich obietnic wyborczych.
laughing laughing laughing crying

Sv @ 07:46, 25.09.2019

IP: 217.214...164

Smutek...ale ty smutny jesteś. Wracaj pod sklep

Sk/mUTEK @ 21:06, 25.09.2019

IP: 176.109...166

Co Ci się film nie podoba ?
Czy skutek filmu ?
laughing laughing laughing crying