wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Straż Miejska w Ostrołęce zostaje

Ostrołęccy radni nie zgodzili się na zlikwidowanie straży miejskiej. Większość opowiedziała się przeciw rozwiązaniu, które zaproponował prezydent miasta Łukasz Kulik. Zgodnie z decyzją podjętą na sesji, formacja, pomimo braku aprobaty ze strony prezydenta, będzie dalej funkcjonowała.

W kuluarach od dawna mówiło się, że straż miejska pozostanie. Projekt uchwały miał być tylko polityczną zagrywką i spełnieniem obietnicy wyborczej.

Reklama Obecny prezydent miasta Łukasz Kulik od lat twierdził, że straż miejską w Ostrołęce należy zlikwidować. Był to jeden z jego najważniejszych punktów programu wyborczego. Gdy w 2018 roku został prezydentem, zmienił retorykę i stwierdził, że decyzję o likwidacji lub pozostawieniu straży miejskiej podejmą sami mieszkańcy w referendum. Ostatecznie sprawa trafiła pod głosowanie miejskich radnych.

Reklama - W opinii prezydenta miasta, straż miejska nie spełnia oczekiwań w zakresie bezpieczeństwa i porządku na terenie miasta w szczególności, w kontekście kosztów jej utrzymania. W roku 2018 wydatki na straż miejską wyniosły 1.701.975,77 zł, a dochody z mandatów 23.802,32 zł. W pierwszym półroczu 2019 roku wydatki na działalność straży miejskiej wyniosły 905,583,48 zł, natomiast wpływy z mandatów 12,470,99 zł. Dużo bardziej efektywne wydaje się być wspieranie działalności Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce oraz inne działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa miasta, w tym np. dalszy rozwój sieci monitoringu miejskiego - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Przed dyskusją na temat likwidacji straży miejskiej prezydent podtrzymał swoje stanowisko odnośnie rozwiązania formacji.

- Mieliśmy dwie grupy radnych. Jedna grupa - w tym ja - to grupa, która ma poważne wątpliwości odnośnie pracy straży miejskiej. Straż miejska jest w Ostrołęce źle postrzegana. Mieszańcy myślą, że straż miejska jest od tego, żeby wlepiać ludziom mandaty. Po drugie straż miejska jest traktowana przez mieszańców jako instytucja niepotrzebna. Ciężko znaleźć argumenty, które są za utrzymaniem straży miejskiej. Jest wiele zarzutów co do jej funkcjonowania. Likwidacja straży przyniesie nam oszczędności i nie wpłynie negatywnie na funkcjonowanie miasta i przyniesie dodatkowe oszczędności - mówił prezydent Łukasz Kulik.

Dyskusja na temat likwidacji straży miejskiej wzbudziła wiele emocji. Większość radnych zgromadzonych na sali pozytywnie wypowiadała się o pracy wykonywanej przez strażników miejskich. Radny Grzegorz Gołaś wyraził opinię, iż straż miejska jest przez mieszkańców Ostrołęki niesłusznie źle postrzegana i trzeba dać jej szansę wykazania się.

- Straż Miejska w Ostrołęce jest postrzegana źle. Pamiętam kiedy do staży miejskiej wprowadzono fotoradary i wtedy powiedziałem, że to jest początek końca straży miejskiej. Jest źle postrzegana dlatego, że ludzie mają prawo żądać podjęcia interwencji. Jeżeli straż miejska nie podejmuje  interwencji, bo nie ma możliwości osobowej i kadrowej do podjęcia interwencji, trzeba dać im możliwość poprawienia swojego wizerunku. Dajmy im szansę pokazania się z dobrej strony - mówił radny Grzegorz Gołaś.

Negatywnie o likwidacji straży miejskiej wypowiedział się także były prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski.

- Nie zgadzam się z opinią, że straż miejska jest źle postrzegana. Mam sygnały, że straż miejska jest dobrze postrzegana. Ja w wielu wypadkach spotkałem się z bardzo dobrą opinią na temat strażaków, również jeśli chodzi o część reprezentacyjną. Nasi strażnicy potrafią zachować się wszędzie. Nie znam opinii strażników miejskich, ale przewiduję, że nikt się nie cieszy z tego, że ktoś ileś lat pracował i teraz jest niepotrzebny. Argument finansowy o którym mowa, jeśli potraktujemy go poważnie, to żadna formacja służąca bezpieczeństwu się nie ustoi, bo większość z nich na siebie nie zarabia. Strażnicy mają duże doświadczenie, wiele sobą reprezentują. Oczywiście jakieś zmiany na lepsze mogą być jak wszędzie. Oszczędności jakieś by były, ale będą to oszczędności na ludziach, którzy tu żyją i mieszkają, to jest to średnia oszczędność. Najczęściej źle postrzegają policjantów i strażników osoby, które lubią przekraczać przepisy. Nie wydaje mi się, żeby nagle była taka powszechna opinia, że ostrołęczanie nie chcą straży miejskiej - mówił radny Janusz Kotowski.

Zdaniem radnego Pawła Niewiadomskiego straż miejska wykonuje wiele zadań, których inne służby nie są w stanie realizować, a pomysł likwidacji jednostki powinien być odroczony w czasie.

- Problem funkcjonowania straży miejskiej ma sowich przeciwników i zwolenników. Wydaje mi się, że straż miejska jest potrzebna, bo wykonuje wiele zadań, których policja nie jest w stanie wykonać. Likwidację straży miejskiej trzeba odłożyć w czasie. Z tego powodu, że kiedy nowy komendant zostanie wyłoniony, powinien zaproponować nową strategię pracy straży miejskiej. Straż miejska powinna współpracować z samorządami osiedlowymi. Administracja jednostki powinna zostać ograniczona do minimum. Więcej funkcjonariuszy powinno udać się w teren mówił Niewiadomski.

Z sali padło pytanie od radnej Ewy Żebrowskiej-Rosak, dotyczące wysokości odpraw, jakie zostaną przyznane strażnikom miejskim po ich ewentualnym zwolnieniu.

- Jaki jest prawdziwy powód likwidacji straży miejskiej? Ile będą kosztowały odprawy dla strażników? - dopytuje radna Ewa Żebrowska-Rosak.

Prezydent Łukasz Kulik na powyższe pytanie udzielił wymijającej odpowiedzi.

- Straż jest źle postrzegana, gdyż stosuje metody represyjne. Widziana jest tylko podczas świąt, gdy niesie sztandar. Gdy dowiedziałem się ile to kosztuje, to uważam, że nie powinno to tyle kosztować. Zakładamy, że część strażników miejskich znajdzie zatrudnienie w innych strukturach. Postaramy się zatrudnić ich w ramach Inspekcji Transportu Drogowego - odpowiedział prezydent Kulik.

Do opinii wyrażanych na temat pracy straży miejskiej przez prezydenta oraz radnych odniósł się Grzegorz Gawkowski - zastępca komendanta straży miejskiej.

- Ciężko być adwokatem we własnej sprawie. Troszeczkę rozmijamy się z panem prezydentem, ponieważ nie mieliśmy okazji porozmawiać. Nie wiem, czy spotkał się pan z komendantem Liżewskim, bo z mojej wiedzy wynika, że nie. Pan prezydent odnosi się do komentarzy, które pojawiają się  w internecie na temat pracy straży miejskiej. Skąd mamy pewność, że jest to mieszkaniec Ostrołęki. Padły zarzuty, że strażnik miejski tylko nakłada mandaty. Stosunek mandatów do pouczeń wynosi to 30 do 70, czyli 30 mandatów i 70 pouczeń. Takie instytucje, jak straż miejska, czy policja nie są instytucjami stworzonymi do zarabiania pieniędzy. Jesteśmy powołani do ochrony ładu i porządku publicznego. To nieprawda, że nas nie widać, bo widać nas wszędzie. Większość interwencji, które wykonujemy, ma miejsce w ciągu dnia, ponieważ w ciągu dnia miasto żyje. To, że zlikwidują państwo naszą formację, nie spowoduje zaoszczędzenia pieniędzy, gdyż część obowiązków będzie przesunięta na inne formacje. Kto będzie obsługiwał miejski monitoring? Reagujemy na każdy telefon i jeśli jest taka potrzeba, to wspomagamy się naszymi kolegami z policji - mówił Grzegorz Gawkowski, p.o. komendanta straży miejskiej.

Straż Miejska w Ostrołęce została utworzona 19 lutego 1992 roku. Jednostka od początku funkcjonuje w strukturze Rady Miasta Ostrołęki. W skład straży wchodzi 17 etatów, w tym komendant i jego zastępca.

Komendant Straży Miejskiej w Ostrołęce Piotr Liżewski na początku września br. zrezygnował z pełnienia funkcji. Stanowisko komendanta Straży Miejskiej w Ostrołęce będzie sprawował do końca 2019 r.

Radni zdecydowali, że straż miejska pozostanie w Ostrołęce. Wyniki głosowania:

Za - 3 (Stanisław Szatanek, Ewa Szatanek, Andrzej Jaskólski), przeciwko - 17, wstrzymujących się - 1 (Mariusz Łuba). Dwóch radnych było nieobecnych podczas głosowania.

Wyświetleń: 5853 komentarze: 50
26.09.2019, 17:11r. Drukuj
Powrót


MIESZKANIEC @ 17:14, 26.09.2019

IP: 78.31...114

BARDZO DOBRZE STRAŻ MIEJSKA JEST POTRZEBNA

Zając Poziomka @ 17:16, 26.09.2019

IP: 37.30...70

Kulik tyle krzyczał ale jednak zabrakło mu odwagi zlikwidować SM tylko zasłonił się radnymi. jak się teraz wytłumaczy tym co głosowali na niego z tego powodu? Jak myślisz Janku?

mieszkn @ 17:18, 26.09.2019

IP: 178.42...56

takie cholerne klany w radnych satanisci obejmują tron

JANEk @ 17:20, 26.09.2019

IP: 2a01:110f...30b1

Kulik nie spełnił obietnicy wyborczej a ja na niego głosowałem....Ostatni raz

u4m8po7 @ 17:34, 26.09.2019

IP: 79.184...192

i dobrze, że zostają...
btw. redachtor niedosłyszał chyba - nie 30 mandatów i 70 pouczeń tylko 30% mandatów i 70% procent pouczeń przy podejmowanych interwencjach...

Rebeliant Remek @ 17:41, 26.09.2019

IP: 37.30...244

Na tym polega urok demokracji. Mimo przychylności Rady, Straż może być pewna, że prezydent nie zostawi tej struktury samopas i pewnie po latach rozpasania trzeba będzie znowu wyjść z samochodów i się nieco przewietrzyć. Przy okazji schudnąć.
A z drugiej strony patrząc, skoro jest możliwość zamienić etat strażnika na etat inspektora w ITD, to nie wiem, czy w tym momencie radni nie robią krzywdy zainteresowanym😀

do Zając Poziomka @ @ 17:45, 26.09.2019

IP: 83.28...82

Prezydent nic nie może zrobić bez zgody rady miasta, a Ci blokują, czyli w następnych wyborach trzeba zmienić radę miasta i dać prezydentowi większość.

Ostrołęka @ 17:52, 26.09.2019

IP: 5.173...28

Panie prezydencie skoro radni już tak postanowili to proponuję zostawić strażnikom miejskim jeden samochód do interwencji i wprowadzić wreszcie piesze patrole, których kompletnie nie widać czyli na tak zwany kamasz. Może już dość wożenia czterech liter i jeżdżenia bez sensu po miejskich ulicach w tym alejkach w parku co jest jawnym łamaniem przepisów.

dar @ 18:18, 26.09.2019

IP: 5.184...13

Radny wstrzymal sie od glosu , ciekawe jakie to dziwne podejscie do tematu, oby tak dalej , nie slysze nie widze nie mam zdania. smile

Brawo radni @ 18:24, 26.09.2019

IP: 2a01:110f...3fd1

Bardzo dobra decyzja. Wystarczy już tego likwidowania, zwalniania i budowania niczego.

Rrr @ 18:41, 26.09.2019

IP: 2a00:f41...c75b

To może zaczną karać paniusie za pieski zalatwiajace się na trawniku

Mieszkaniec @ 18:44, 26.09.2019

IP: 178.42...238

Straż miejska jest potrzebna, tylko trzeba jasno określić ich obowiązki tak by służyli miastu a nie byli tylko smrodem w jego budżecie.
W innych miastach straż miejska naprawdę spełnia swoją rolę, wystarczy tylko posprzątać ten bałagan w komendzie

Dolek @ 18:46, 26.09.2019

IP: 5.172...122

Prawie wszyscy komentujący piszą o tym, że dobrze się stało, iż straż miejska pozostaje. A ja się pytam - po co ? Jaka jest korzyść z działalności tej formacji ? Co oni realnie robią dla miasta ? Jaka jest skala ich interwencji i czego ona dotyczy ?
Może ktoś mi odpowie.

Bardzo dobrze @ 19:11, 26.09.2019

IP: 188.147...45

Kto będzie mi pokazywał zjazd z ronda?!
Chłopaki trwajcie na posterunku.

Rzekuń @ 19:22, 26.09.2019

IP: 178.213...233

Można mieć swoje zdanie?
Można. Nawet jak się popiera prezydenta nie idzie się ślepo jak koń z klapami za jego pomysłami. Własnym rozumem.
Rzekuńscy radni mogą się uczyć!

Anna @ 20:06, 26.09.2019

IP: 31.0...95

Zostali. Tylko po co?

Poko do Anny @ 20:33, 26.09.2019

IP: 83.6...55

Po to , żeby taką idi ę jak ty nauczyć rozumu i dobrych manier.

Jacenty @ 20:33, 26.09.2019

IP: 188.147...121

buuuuuuuuuuuuuuuuu, radni nie wiedzą, że głosy mieszkańców będą się liczyć w przyszłych wyborach, same rodziny SM nie wystarczą

Inspektor @ 20:35, 26.09.2019

IP: 2a00:f41...4d6a

A w godzinach pracy czemu rozwiążą dzieci do szkoł?i załatwiaja inne sprawy prywatne w godzinach pracy wlasnie tak wyglada ich służba

do inspektor @ 20:38, 26.09.2019

IP: 37.47...173

Panie inspektorze twoj komentarz to radosna twórczość twojego stanu emocjonalnego. Ta formacja może być wzorem dla innych

pytajacy @ 20:49, 26.09.2019

IP: 78.152...168

Bledna decyzja zapytajcie ile ten placi pracownikom ochrony to jalmuzna jest

mieszkaniec @ 21:21, 26.09.2019

IP: 176.109...38

Dolek dobrze napisał, jakie korzyści ma miasto i mieszkańcy ze straży miejskiej?W moim odczuciu straż miejska powinna być zlikwidowana.A radni którzy wykombinowali z głosowaniem będą zapamiętani przy następnych wyborach. wink

Robert @ 21:35, 26.09.2019

IP: 2a00:f41...d1dd

Pomysły Prezydenta to utopia. Chciał się dostać na urząd i gada głupoty. Straż Miejska nie jest organizacją św. Mikołaja!!! Powinna dostać zadanie i je wykonać. Jeżeli możliwości są nie wystarczające powinno się ją wspomagać. Duże miasta bez straży były by w du.. Policja powinna być od innych zadań niż straż. Przezucanie odpowiedzialności na Policję skończy się niczym. Tam dość maja swojej pracy

stasek @ 22:19, 26.09.2019

IP: 176.109...42

ten prezydencik tylko likwidowac potrafi. likwidacja parkingow platnych..likwidacja strazy miejskiej.STWÓRZ CZŁOWIEKU Sam coś!!! zabrac i likwidowac kazdy potrafi. i co kochani wyborcy co sie zmienilo?? rok tandetny nic wiecej.

gosc @ 23:25, 26.09.2019

IP: 157.25...130

zlikwidować straż która nic nie robi

XAA @ 00:13, 27.09.2019

IP: 83.28...220

Dobre zarządzanie miastem czy przedsiębiorstwem nie odbywa się poprzez oszczędzanie i zwalnianie ludzi. Trzeba się rozwijać, tworzyć nowe dobrze płatne miejsca pracy, ściągać inwestorów, wspierać biznes lokalny, pozyskiwać środki z zewnątrz, w innym przypadku taka działalność kończy się bankructwem.

Rebeliant Remek @ 03:22, 27.09.2019

IP: 37.30...244

XAA. Dokładnie tak jak zrobił PiS. Po 12 latach mamy muzeum, które produkuje milion samochodów elektrycznych rocznie i centralny port komunikacyjny na polu proboszcza.

Rys @ 04:13, 27.09.2019

IP: 31.60...247

Od kiedy straż miejska ma zarabiać .Strażnik miejski to urzędnik taki sam jak prezydent więc jak chce odciążyć budżet miasta to plac Bema sprząta a zimą śnieg odgarnie. Albo ratusz wynajmij pod handel .Pajace

Rys @ 04:19, 27.09.2019

IP: 31.60...247

Straż miejska mogą odwołać mieszkańcy zbierając odpowiednią liczbę podpisów .I doprowadzając do referendum .A nie pajacyk

Adam @ 05:12, 27.09.2019

IP: 5.172...146

Wszyscy do roboty ,przegadaliście 30 lat ,i kolejne lata przegadacie ,radni zajmijcie się problemami ludzi ,którzy was wybrali , zacznijcie mieć dla nich czas ,prezydent niech realizuje to co obiecał ludziom w kampanii wyborczej ,wszyscy do ROBOTY ,,,,,,,,,,,,,,

Ja @ 07:25, 27.09.2019

IP: 2a00:f41...224d

powinni zlikwidować
Siedzą nic nie robią jeżeli człowiek prosi o interwencję zawsze nie mają jak

Ja @ 07:30, 27.09.2019

IP: 2a00:f41...224d

szkoda że prezydent nie dotrzymał słowa
Wnioski po co wybierać skoro każdy tak samo rządzi

klekot bociana @ 07:47, 27.09.2019

IP: 83.0...253

a gdzie jest komentarz niezwykle aktywnego Jana Kowalskiego z Ostrołęki? Czyżby głosował za pozostawieniem straży, przeciwko swemu szefowi?

dr. Joint @ 08:14, 27.09.2019

IP: 80.50...118

od razu wiedziałem że tak będzie laughing

zwyczajnie chciał to zrobić nie swoimi rękoma, mógł zrobić referendum, oj tam parę groszy toć to i tak NASZE! pieniądze.

Obywatele by się mogli wypowiedzieć, ewentualnie SPEŁNIĆ SWOJE OBIETNICE WYBORCZE i rozwiązać straż miejską laughing laughing

K @ 08:42, 27.09.2019

IP: 194.50...254

żenada... straż miejska ..dzwonisz w niedziele, że stoi samochód który blokuje cały przejazd to poda odpowiedz, ze oni w niedziele tylko dyżur mają i nie przyjadą... dzwonisz o 6 rano w dzień powszedni... to samo... dzwonisz wieczorem...taka sama odpowiedź. Pytam więc co to za pomoc i dyżur tylko przy słuchawce i informowanie, że nic nie mogą??? jak można chcieć zostawić taki "twór"??

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:07, 27.09.2019

IP: 78.152...118

Kulik, zadał konkretne pytania, na które nie uzyskał żadnej merytorycznej odpowiedzi - włącznie z obecnym komendantem, uznali, że przy tym stanie osobowym i wyposażeniu, Straż Miejska, nie jest w stanie wypełniać swoich obowiązków, a na pytanie czy radni, zagłosują za zwiększeniem środków na tę formację, zapadła głucha cisza - Panie i Panowie radni, to może powiecie, jak to sobie wyobrażacie?

Do wszystkich, którym mylą się daty i wydarzenia - obietnica dotycząca likwidacji (tak, Panie radny, który nie potrafisz powiedzieć poprawnie zdania po polsku - likwidacji - likwidacja formacji, jest w 100% poprawną formą językową) Straży Miejskiej, były częścią kampanii wyborczej wyborów w 201 roku, a nie 2018 roku, a więc nie róbcie z siebie, większych pustaków z odzysku, niż nimi jesteście.

O tym, jak Straż Miejska wypełnia swoje obowiązku, w zakresie monitoringu miasta, świadczy fakt, spaceru dwóch dużych zwierząt w postaci dwóch dorodnych koni, przez calutkie miast - koniki przespacerowany z nadnarwiańskich błoni, pod komendę policji, przez nikogo nie niepokojone, po drodze skubiąc sobie niespiesznie trawkę.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:09, 27.09.2019

IP: 78.152...118

Cyt.:
"mógł zrobić referendum, oj tam parę groszy toć to i tak NASZE! pieniądze."

Po pierwsze, żeby referendum, było ważne, frekwencja musi przekroczyć 30% uprawnionych do oddania głosu, a po drugie, nie jest ono wiążące.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:10, 27.09.2019

IP: 78.152...118

Cyt.:
"Straż miejska mogą odwołać mieszkańcy zbierając odpowiednią liczbę podpisów"

Nie mogą, to nie Szwajcaria.

Jak Kowalski z Ostrołęki @ 09:16, 27.09.2019

IP: 78.152...118

Przedstawiciel policji, wypowiada się w kwestii likwidacji Straży Miejskiej - śmiech na sali - wiadomo, że gdyby jej nie było, to większość z tego, co obecnie robią, przeszłaby pod kompetencje i obowiązki policji, a więc byłby chyba niespełna rozumu, gdyby był za jej likwidacją, bo zawszy, osobie dzwoniącej na komendę, można powiedzieć, że tym zajmuje się Straż Miejska.

Cyt.:
"Rośnie liczba gmin, które zdecydowały się zlikwidować straż miejską. Władze większości z nich tłumaczą to oszczędnościami oraz niewielką skutecznością tej formacji."

antystrażak @ 09:18, 27.09.2019

IP: 109.241...46

Faktycznie , strazak miejski to urzednik , wiec tylko urzeduje tzn odbierze telefon , zaparzy kawe , w telefonie pogrzebie i tak 8 godzin

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:18, 27.09.2019

IP: 78.152...118

Radni natomiast zachowywali się tak, jakby Ostrołęka, miałaby być prekursorem tego pomysłu.

Żadne z miast, które zlikwidowały tę formację, nie ma zamiaru do niej powrócić.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:22, 27.09.2019

IP: 78.152...118

Wczoraj, na posiedzenie komisji, która miała za zadanie klepnięcie odwołania zastępców, skompromitowanego prezesa NiK, jej przewodniczący w sposób nie podlegający dyskusji, złamał prawo, zgodnie z zasadą, że "prawo, prawem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie".

W każdym normalnym państwie, przestałby pełnić funkcję przewodniczącego, a powtórne głosowanie, zostałoby formalnie unieważnione.

Na komisję przyszła paniusia, która miała być powołana na jedynego zastępcę, skompromitowanego prezesa, bez wymaganego prawem pełnomocnictwa - to nie jest państwo z dykty, to jest państwo z goowna.

ketuks @ 12:44, 27.09.2019

IP: 37.47...130

cóż z tego powodu napewno prezydent nie zapunktuje a ze strażą na mandaty pobawimy się przy urnie wyborczej.

Obywatel @ 15:36, 27.09.2019

IP: 178.42...88

Czytając radosną twórczość odnosi się wrażenie że co niektórzy są mądrzejsi niż ustawa przewiduje. Proponuję by startowali na radnych i w tedy ludzie przy urnach was ocenią tak jak oceniają te wasze wypociny.............

Ja @ 20:24, 27.09.2019

IP: 178.235...135

Niestety pierwszy i ostatni raz głosowałem na Pana, Panie Kulik. Strzelił Pan sobie w kolano. Będziemy o tym pamiętać przy następnych wyborach. Tak się dotrzymuje obietnicy ? Wstyd !

Ech @ 21:11, 27.09.2019

IP: 31.41...185

Straż Miejska jest bardzo potrzebna! A kto będzie przy szpitalu pilnował parkingu ? Jak palacze papierosów stali niemalże przy wejściu do szpitala i smrodzili ludziom nie-pełnosprawnym tak, że nie można było złapać oddechu to strażników nie było, ale jak niepełnosprawny pacjent zapomniał wyłożyć kartę parkingową to oczywiście straż miejska reagowała. Także zdarzały się sytuacje, że potrzebna była interwencja S M. to byli bezradni, nie mieli samochodu, bądź tylko pełnią dyżur i odsyłali do policji.

o.k.a @ 21:12, 27.09.2019

IP: 5.173...166

wszyscy doskonale wiedzą że prezydent z mocy prawa gdyby tylko tak naprawdę chciał to mógł by rozwiązać tę zbędną organizację ,ale widać woli NIE DOTRZYMAĆ OBIETNICY NA KTÓREJ NA MOIM PRZYKŁADZIE DOSZEDŁ DO WŁADZY .po co to robi NIE WIADOMO .

Antyciulik @ 21:58, 27.09.2019

IP: 37.128...168

Kulik poległ i ciagle leży.

Iza @ 00:31, 28.09.2019

IP: 157.25...130

Łukaszku, ale Ci brzuszek urósł w ten czas prezydentowania:)))

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 06:40, 28.09.2019

IP: 188.146...81

I opozycja w radzie mu urosla. Tak to jest, pozbył się fachowców i rada nie daje zgody na realizację pomysłów.