poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Muzyka powojennych lat wybrzmi w Ostrołęce (wideo)

Już w sobotę 5 października będziemy mogli wziąć udział w przejmującym i przenoszącym w przeszłość koncercie zatytułowanym "Muzyka powojennej Warszawy". Autorem projektu jest ostrołęczanin Mateusz Cwaliński - lider jazzowego kwartetu MC Kwadrat.

Podczas ostrołęckiej premiery koncertu, formacja wystąpi w rozszerzonym składzie jako MC Quintet.

Reklama Materiał przygotowany na potrzeby tego projektu zawiera szereg utworów z powojennych lat, m.in. niezapomniane do dziś melodie z okresu 20-lecia międzywojennego i czasów po II wojnie światowej w autorskich aranżacjach. 

- Projekt to autorski pomysł, który powstał z sentymentu do uroczej muzyki z tamtych lat. We współczesnym świecie muzycznym, w którym obecnie królują brzmienia syntetyczne, transowość i hałas, chcieliśmy przybliżyć charakterystyczną, wysublimowaną melodykę i akustyczne instrumentarium z tamtych lat. Warto też wspomnieć o niemal literackiej warstwie tekstowej ówczesnych piosenek. Każda piosenka to odrębna historia, zawierające rozmaite wątki - od miłości, poprzez codzienne życie, na motywach kryminalnych skończywszy - mówi Mateusz Cwaliński, autor projektu.

To będzie wyjątkowa, muzyczna uczta. Sprawdź profil grupy na Facebooku: MC Kwadrat.

Koncert odbędzie się w sobotę 5 października br. w Galerii Ostrołęka przy placu gen. J. Bema 14. Początek o godz. 20.00.

Zdjęcie: MC Kwadrat/Facebook

Wyświetleń: 1042 komentarze: 0
30.09.2019, 09:35r. Drukuj
Powrót