sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Wyjątkowe zajęcia dla dzieci w Multimedialnym Centrum Natura

Multimedialne Centrum Natura w Ostrołęce zaprasza do udziału w regularnych zajęciach dla dzieci. Po wakacjach powraca popularna sensoryka oraz ruszają nowe programy: dziecięca scena ekologiczna i zabawy z tkaniną. W zajęciach uczestniczyć mogą dzieci już od szóstego miesiąca życia.

Poszczególne propozycje skierowane są do różnych grup wiekowych i mają na celu rozwijanie konkretnych umiejętności.

Sensoryka

Każde dziecko ma naturalną potrzebę poznawania świata, a robi to za pomocą zmysłu dotyku, wzroku, smaku, węchu, słuchu, ruchu i propriocepcji. Warsztaty sensoryczne to wesoła, dostarczająca wielu kontrolowanych wrażeń zabawa. Podczas zajęć przesypujemy, ugniatamy, przelewamy, obserwujemy, słuchamy dźwięków z otoczenia, smakujemy, rozwijamy koordynację małej i dużej motoryki, poznajemy zapachy. To wszystko przy wykorzystaniu bezpiecznych i naturalnych materiałów. Podczas spotkań każde dziecko eksperymentując uczy się samodzielności.

Termin: piątki, godz. 16.30 (60 min.)

Koszt: 130 zł miesięcznie

Wiek uczestników: od 6 miesięcy do 7 lat

Dziecięca scena ekologiczna

W trakcie cotygodniowych, 90-minutowych spotkań uczestnicy zdobywają wiadomości i umiejętności z różnych dziedzin. Kształcą piękną dykcję, wzbogacają zasób słownictwa, rozbudzają w sobie zainteresowania czytelnicze. Podczas samodzielnego wykonywania scenografii i rekwizytów rozwija się zarówno zmysł plastyczny, poczucie estetyki, jak tez sprawność i inteligencja manualna. Przedstawieniom zwykle towarzyszy ruch i muzyka, co sprzyja rozwojowi poczucia rytmu i ogólnemu umuzykalnieniu. Poprzez realizację spektakli o tematyce przyrodniczej i ekologicznej kształtuje się wiedza i nawyki z tych właśnie dziedzin. Zajęcia skierowane są zarówno do dzieci wykazujących już uzdolnienia, jak też tych, które szukają drogi rozwoju, gdyż każdy ma tu możliwość samorealizacji i wyrastania ponad przeciętność.

Termin: środy, godz. 17.00 (60 min.)

Koszt: 70 zł miesięcznie

Wiek: 7-12 lat

Zabawy z tkaniną

Zabawy z tkaniną to przestrzeń, w której dzieci mają możliwość tworzenia w wolności i w pełnej akceptacji, jednocześnie przestrzeń poznawania podstawowych ściegów krawieckich, różnych  technik tworzenia małych tkanin artystycznych, projektowania, odnajdywania własnego stylu, a także wyrażania siebie. To również wspólne cieszenie się z rezultatów. Każdy  uczestnik warsztatów zabierze z sobą do domu małe dzieło. Zajęcia mają na celu pobudzenie kreatywności oraz wzmocnienie zdolności manualnych, a także uczą cierpliwości.

Termin: soboty, godz. 10.00 (120 min.)

Wiek: 8-12 lat

Koszt zajęć: 24 zł za osobę

 

Pełna oferta zajęć dla dzieci i młodzieży dostępna jest na stronach Multimedialnego Centrum Natura.

 

Zapisy i informacje:

Multimedialne Centrum Natura

Ostrołęka, ul. Natury 7

tel. 516-491-060

https://centrumnatura.org

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 2873 komentarze: 0
01.10.2019, 19:52r. Drukuj
Powrót