sobota, 19 października 2019 r., imieniny Piotra, Pawła, Ziemowita

BRW

Aktualności

Jubileusz par małżeńskich z Ostrołęki

Kolejne pary małżeńskie z Ostrołęki będą świętowały jubileusz złotych godów. Podniosła uroczystość oraz uhonorowanie par "Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie", przyznanymi przez prezydenta RP, odbędzie się w sali bankietowej przy ul. Warszawskiej w Ostrołęce.

"Medal za długoletnie pożycie małżeńskie" ustanowiono jako nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.

ReklamaOdznaczenie ma kształt stylizowanej, sześciopromiennej gwiazdy z ornamentowanymi promieniami łączącymi jej ramiona. Na awersie są dwie srebrzone, oksydowane róże. Na odwrotnej stronie w środku umieszczony jest monogram RP, a w otoku napis: Za długoletnie pożycie małżeńskie.

Urząd Stanu Cywilnego w Ostrołęce informuje, że osoby, które zamieszkują w Ostrołęce, a 50 lat temu zawierały związek małżeński poza Ostrołęką, mogą zgłosić ten fakt do tutejszego USC. Prezydent miasta wystąpi o nadanie "Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" do Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Kontakt telefoniczny (29) 765-43-41 lub osobisty w budynku USC przy ul. Berka Joselewicza 2).

Uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odbędzie się 4 października 2019 r. o godz. 15.00 w sali bankietowej przy ul. Warszawskiej 34 w Ostrołęce.

Odsłon: 2910 komentarze: 0
09:14, 03.10.2019r. Drukuj

PROMOCJA

Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót