środa, 15 lipca 2020 r., imieniny Włodzimierza, Henryka, Egona

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Jubileusz par małżeńskich z Ostrołęki

Kolejne pary małżeńskie z Ostrołęki będą świętowały jubileusz złotych godów. Podniosła uroczystość oraz uhonorowanie par "Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie", przyznanymi przez prezydenta RP, odbędzie się w sali bankietowej przy ul. Warszawskiej w Ostrołęce.

"Medal za długoletnie pożycie małżeńskie" ustanowiono jako nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.

Reklama Odznaczenie ma kształt stylizowanej, sześciopromiennej gwiazdy z ornamentowanymi promieniami łączącymi jej ramiona. Na awersie są dwie srebrzone, oksydowane róże. Na odwrotnej stronie w środku umieszczony jest monogram RP, a w otoku napis: Za długoletnie pożycie małżeńskie.

Urząd Stanu Cywilnego w Ostrołęce informuje, że osoby, które zamieszkują w Ostrołęce, a 50 lat temu zawierały związek małżeński poza Ostrołęką, mogą zgłosić ten fakt do tutejszego USC. Prezydent miasta wystąpi o nadanie "Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" do Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Kontakt telefoniczny (29) 765-43-41 lub osobisty w budynku USC przy ul. Berka Joselewicza 2).

Uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odbędzie się 4 października 2019 r. o godz. 15.00 w sali bankietowej przy ul. Warszawskiej 34 w Ostrołęce.

Wyświetleń: 2996 komentarze: 0
03.10.2019, 09:14r. Drukuj
Powrót