środa, 8 lipca 2020 r., imieniny Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Stanisław Giżycki: Bronisław Komorowski to pierwsza ofiara "cywilizacji kłamstwa"

Ostrołękę odwiedzi już jutro były prezydent Bronisław  Komorowski. Gdy się o tym dowiedziałem, zapragnąłem napisać krótki tekst dla czytelników działu "Krzywym Okiem". To człowiek zasłużony i warto o nim wspomnieć oraz obalić szereg kłamstw powtarzanych bezkarnie przez internetowych trolli.

Nie planowałem żadnych działań w tej rubryce przed wyborami, ale impuls był silniejszy, niż podjęte wcześniej postanowienie. Impuls ten był dodatkowo wzmocniony po przeczytaniu w internecie wypowiedzi mało przyjaznych byłemu prezydentowi. Nie tylko nieprzyjaznych, ale też deprecjonujących jego przeszłość. Bo jeżeli pisze się "a kto to jest Komorowski?", to znaczy, że działa się w złej wierze.

Reklama Bronisław Komorowski jest człowiekiem z mojego pokolenia. Tak więc ja i on wchodziliśmy w dorosłe życie w  ostatnim dwudziestoleciu "komuny". Nie był to już może okres największych represji (Stalin zmarł kilkanaście lat wcześniej), ale wszystkie działania opozycyjne były jednakże podejmowane tylko przez ludzi odważnych i znających historię. Bronisław Komorowski był takim człowiekiem. Tworzył zalążki nowej powojennej opozycji. Było to jeszcze kilka lat przed powstaniem Solidarności.

W latach 70-tych ubiegłego wieku, w ramach protestu przeciwko panującym niedemokratycznym stosunkom, tworzyły się grupy na ogół młodych ludzi, którzy pragnęli coś zmienić i wierzących, że podjęcie działań przeciwko systemowi jest sensowne. Nie była to już walka zbrojna, ale nie mniej trudna walka metodami pokojowymi. Znamy zapewne głównie jedną z takich organizacji czyli Komitet Obrony Robotników (KOR). Były też i inne trochę mniej znane. Bronisław Komorowski należał do organizacji Ruch Obrony Praw  Człowieka i Obywatela.

Pamiętam jak po wydarzeniach radomskich w 1976 roku spotkałem pod domami handlowymi "Centrum" w Warszawie grupkę młodych ludzi, którzy mieli ze sobą jakieś "wywrotowe" transparenty i chyba rozdawali ulotki. Było to dla mnie coś nowego, coś odbiegającego od życia w epoce "statecznego" przywódcy Edwarda Gierka. Ograniczenia wynikające z braku demokracji były mi znane, mimo bycia dwudziestoparolatkiem, ale dla większości były to czasy względnego dobrobytu, nie do porównania z powojennym okresem biedy.

Reklama Symptomy krachu systemu już się pojawiały, więc zobaczenie na własne oczy ludzi, którzy zorganizowali się, aby protestować i uświadamiać innych, było dla mnie zaskoczeniem. To byli właśnie członkowie ROPCiO. Działacze takich organizacji działali później w różnych strukturach w czasach Solidarności. Oprócz młodych do organizacji należeli też  ludzi starsi. Byli wśród nich  żołnierze AK czy katoliccy duchowni. Nie chcę wymieniać szerokiego grona znanych powszechnie nazwisk. Wymienię dwa. To Stefan Niesiołowski i dominikanin o. Ludwik Wiśniewski. Tak! - do ruchu należeli też światli i odważni duchowni.

Bronisław Komorowski w czasie stanu wojennego,  jak wszyscy istotniejsi działacze opozycji, był internowany.  Po zwolnieniu pracował jako nauczyciel w Niższym Seminarium Duchownym w Niepokalanowie, kontynuował działalność opozycyjną, m.in. był jednym z założycieli podziemnego pisma "ABC. Adriatyk, Bałtyk, Morze Czarne". Ten fragment z życiorysu wskazuje, że w owych czasach istniały silne związki opozycji z Kościołem katolickim.

Oczywiście szczegóły życiorysu można znaleźć w internecie. Podsumowując ten okres opozycji w PRL można stwierdzić, że nie był działaczem tak powszechnie znanym jak Wałęsa, Mazowiecki czy Michnik, ale należy stwierdzić, że mieścił się już w kręgu postaci znaczących dla opozycji.

Należał też do ludzi, którzy sceptycznie podchodzili do negocjacji z władzami komunistycznymi w końcówce lat osiemdziesiątych. Nie brał więc udziału w spotkaniach "Okrągłego Stołu" i nawet w słynnych wyborach 1989 roku. Ale postawy w tej kwestii były różne. Kornel Morawiecki nie uznawał zawartego kompromisu i taką postawę prezentował stale. Bronisław Komorowski jako historyk, po analizie zdarzeń zmienił zdanie. Uznał, że tylko "pokojowy" proces w Polsce może mieć rację bytu, aby demokratyczne zmiany mogły w ogóle zaistnieć.

Reklama Cywilizacja kłamstwa

Aktywne zaangażowanie w dokonywanie zmian w Polsce dotyczyły jednakże wielu osób i podobnych życiorysów można znaleźć dość sporo. Dlaczego więc zachciało mi się pisać o nim dzisiaj?

Nasila się cywilizacja zorganizowanego kłamstwa. I to kłamstwa na ogół bezkarnego. Kiedyś istniało pojęcie honoru. Nachalne kłamstwo było nie do pomyślenia. Jeżeli komuś udowodniono kłamstwo, był on publicznie potępiony. Polityk podawał się do dymisji. Proces niejako legalizacji kłamstwa nie dotyczy tylko Polski. Dotyczy Europy, Stanów Zjednoczonych. Przecież przy Brexicie jego propagatorzy używali tego narzędzia na co dzień i pozostali w zasadzie bezkarni. Słowa fake i fakt brzmią przecież bardzo podobnie. Ta "cywilizacja" zapanowała praktycznie od kilku czy kilkunastu lat. I niestety szerzy się. Elementem cywilizacji kłamstwa jest też np. szerzone z lubością przez kręgi kościelne pojęcie "cywilizacji śmierci". 

Bronisław Komorowski stał się w moim przekonaniu jedną z pierwszych ofiar zorganizowanych działań prowadzonych Polsce w ramach tej "nowej cywilizacji". Powszechny dostęp do internetu, brak chęci do weryfikacji treści w nim zawartych to właśnie fakt. To, że w ostatnich dniach odkryto słynne farmy trolli związane z Ministerstwem Sprawiedliwości to tylko potwierdzenie faktów zaistniałych podczas ostatniej kampanii prezydenckiej. Bronisław Komorowski był chyba pierwszą ofiarą tak precyzyjnie zorganizowanej akcji propagatorów kłamstwa. Zasłużonego bojownika o demokrację z lubością nazywano "komoruskim". Zarzucano mu przed wyborami czyny niegodne. Akcja ta ciągnęła się także po wyborach i przodowali w niej pracownicy kancelarii nowego prezydenta. Ja nigdy nie wierzyłem w te prawdy objawione. Nie do uwierzenia były dla mnie informacje o rzekomych defraudacjach żyrandola i innych przedmiotów. To, że żyrandol został podarowany jakiejś parafii i odrestaurowany (bo był już częściowo zużyty), nie dotarło do szerokiej opinii. To, że mało wybitny obraz "Gęsiarka" ukradł z Kancelarii  Prezydenta jakiś kelner (później za to skazany) też nie było szeroko podane. Nie słyszałem też o oficjalnych przeprosinach Bronisława Komorowskiego. Miliony obraźliwych i fałszywych memów dalej są do odnalezienia w internecie.

Reklama Były prezydent w Ostrołęce

Wizyta byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego w Ostrołęce ma dla mnie wymiar symboliczny. Dla mnie niestety to miasto jest symbolem "cywilizacji kłamstwa". Mit tzw. żołnierzy wyklętych był usilnie w Ostrołęce budowany. Ten mit powstał w roku 1993. Jednostkowe nazwanie żołnierzy, którzy działali zbrojnie w podziemiu w latach tuż powojennym "żołnierzami wyklętymi" było rzeczą publicystycznie dopuszczalną. Natomiast wykorzystanie ideologiczne tej nazwy i wrzucenia do jednego worka zarówno ludzi wspaniałych jak i podłych było typowym nadużyciem określonych środowisk, które chciały pisać historię od nowa i być jej jedynym piewcą. Takim pisaniem historii na nowo jest też gloryfikacja żołnierzy NSZ, a ostatnio szczególnie "słynnej" Brygady Świętokrzyskiej.

Tak więc wybudowane niedawno  i o dziwo nieczynne nowe muzeum ostrołęckie, czy rondo nazwane imieniem bardzo wątpliwej postaci czyli mjr. Zygmunta Szyndzielorza "Łupaszki" to symbol wątpliwego i nachalnego przedstawiania historii.  Zygmunt Szyndzielorz nie był postacią w jakikolwiek sposób związaną z terenem Ostrołęki. Umieszczenie jego nazwiska przy głównym wjeździe do miasta to symbol nachalności środowisk szerzących cywilizację kłamstwa. Nie chcę rozpisywać się szerzej na temat "ideologii żołnierzy wyklętych", bo to bardzo szeroki temat. Wspomnę tylko o postaci Józefa Kurasia "Ognia", bo moja rodzina pochodzi z Podhala, a konkretnie z Nowego Targu. Ten watażka urodził we wsi Waksmund - 3 km od miasta. Pomnik, który mu wystawiono, zlokalizowany jest w Zakopanem ponad dwadzieścia kilometrów od rejonu jego działania. W Zakopanem jego zbrodnicze "występki" nie dotykały rodzin pomordowanych. Tak więc w rejonie działania tego wątpliwego bohatera pomnika nie odważono się postawić.

Reklama Myślę, że wizytę Prezydenta Bronisława Komorowskiego biorąc pod uwagę jego wykształcenie historyczne (praca magisterska dotyczyła czasów sprzed około 100 lat), można zapytać go, co sądzi o tzw. polityce historycznej państwa, która jest ostatnio silnie rozpowszechniana.

Ostatnio miałem przyjemność poobserwować aktywność Bronisława Komorowskiego. Podobało mi się jego wystąpienie na uroczystości odsłonięcia pomnika Tadeusza Mazowieckiego w Płocku. Można to wystąpienie na pewno znaleźć w internecie.

Spotkanie z Bronisławem Komorowskim w sali przy ul. Piłsudskiego 38 (piątek, godz. 18.00) poprzedzi spacer ulicami Ostrołęki. Były prezydent będzie spacerował ze swoją małżonką od około godz. 16.00. Myślę, że warto wyjść mu naprzeciw i porozmawiać o sprawach, które nas wszystkich dotyczą.

Chciałem podziękować portalowi "Moja Ostrołęka" za możliwość umieszczania na nim moich tekstów. Redaktor naczelny Krzysztof Chojnowski kilkukrotnie wspominał, że łamy działu "Krzywe Oko" są otwarte dla ludzi o różnych poglądach. Kilka osób już tam pisuje. Zachęcam więc też kolejne osoby, również o odmiennych poglądach.

O autorze

Stanisław Giżycki - od wielu lat związany z turystyką i ekologią. Założyciel stowarzyszenia "Ekomena" działającego w Ostrołęce i regionie, przewodnik górski, były pracownik państwowych służb ochrony środowiska, obecnie na emeryturze.

Więcej felietonów w dziale "Krzywym okiem".

Fot. Bronisław Komorowski w Płocku podczas uroczystości odsłonięcia pomnika Tadeusza Mazowieckiego, autor: Stanisław Giżycki

Wyświetleń: 7958 komentarze: 136
03.10.2019, 10:03r. Drukuj
Powrót


TADEUSZ @ 10:08, 03.10.2019

IP: 46.170...90

Bardzo dobry artykuł pod którym rownież się podpisuję. Pozdrawiam autora.

shogun @ 10:13, 03.10.2019

IP: 93.174...68

nie chce mi sie czytac

shogun 2 @ 10:15, 03.10.2019

IP: 93.174...68

Referendum w Polsce w 2015 roku -
Frekwencja: 7,8%

Zapowiedziane zostało przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego po I turze wyborów prezydenckich. 13 maja skierował on projekt postanowienia o zarządzeniu referendum do Senatu[3][4], który zaakceptował je 21 maja[5][6]. 17 czerwca Prezydent podpisał projekt postanowienia zatwierdzonego przez Senat[7], zaś 19 czerwca zostało ono opublikowane w Dzienniku Ustaw[1]. 3 sierpnia 2015 Prezydent wydał postanowienie zmieniające wcześniejsze postanowienie[8]. Koszt przygotowania i przeprowadzenia referendum wyniósł niespełna 72 mln zł[2].


koszt 71 575 097 zł ( Informacja z dnia 5 lutego 2016 r. o wydatkach z budżetu państwa poniesionych na przygotowanie i przeprowadzenie referendum ogólnokrajowego w dniu 6 września 2015 r.. )

Pokraki i Szuje @ 10:28, 03.10.2019

IP: 178.42...92

PIS wygrał wybory parlamentarne na dwóch największych kłamstwach ostatnich lat:
- Polska w ruinie
- Zamach smoleński
Duda wygrał z Komorowskim dzięki setkom trolli szkalujących prezydenta Komorowskiego. Niestety XXI w to wiek kłamstwa. Człowiekowi przyzwoitemu, a takim niewątpliwie jest Komorowski, ciężko sie przed tym bronić bo przecież nie bedzie stosował tych samych metod. Tak jak pisał autor - prawda wychodzi na jaw po pewnym czasie ale nikogo nie interesuje. Dlatego tak ważne sa te nadchodzące wybory - tak wazne jest odsunięcie od władzy ludzi posługujących sie na codzień własciwie tylko kłamstwem i propagandą. Tak ważne jest przywrócenie przyzwoitości. Bez przyzwoitości skończymy wszyscy marnie, niezależnie na kogo głosujemy

OTUA @ 10:28, 03.10.2019

IP: 2a01:110f...86c

chyba zaden prezydent tak nie osmieszyl Polski na arenie miedzynarodowej jak ten...

OTUA @ 10:33, 03.10.2019

IP: 2a01:110f...86c

symbolami poprzednich rzadow pozostanie na zawsze Bronek na krzesle w Japonii,i Ewa Kopacz "ciągana" po czerwonym dywanie przez Angele Merkel....

Takie to byly elyty.... tongue laughing

Pokraki i Szuje @ 10:36, 03.10.2019

IP: 178.42...92

do Shogun

Wyborcy głosujący na Kukiza chcieli referendum. Ponad 3 MILIONY głosów.
Wiec Komorowski posłuchał tych milionów głosów obywateli. Koszt 71 milionów złotych jak napisałeś.Ludzie mieli prawo sie wypowiedzieć w referendum.

Dla porównania: Morawecki nagrany u Sowy nasmiewa sie z Kubicy, jak sprawa wychodzi na jaw szybko spotykaja sie z Kubicą a były wójt Pcimia Obajtek, teraz prezes Orlenu- najwiekszej firmy w Europie środkowo wschodniej przeznacza 80 milionów na wsparcie Kubicy w F1. Jak Kubica po jednym sezonie skończył wiadomo.

Takie wydawanie kasy jest lepsze?

Seba @ 10:39, 03.10.2019

IP: 80.55...89

z przyjemnością czytam i na pewno wydrukuję, aby ten artykuł zachować. Smutek bierze, jak się czyta te "wypowiedzi" pod artykułem. Ale rozumiem, że nie przywozi ze sobą worka pieniędzy dla każdego.

Pokraki i Szuje @ 10:40, 03.10.2019

IP: 178.42...92

OTUA - to nie było krzesło tylko podest do zdjęć - no ale tak własnie działa PISowska trollnia. Kłamać kłamać kłamać kłamać.

No ale jak ktoś popiera Dudę, człowieka bez honoru i łamiącego konstytucje to o czynm my tu rozmawiamy. Albo jest sie przyzwoitym albo nie.

Mr X @ 10:40, 03.10.2019

IP: 188.241...154

Komorowski był jednym z najgorszych prezydentów w historii. Nie nadawał się do tej roli kompletnie. Ciągłe wpadki, przemówienia z kartki, brak ogłady itd. Podczas kampanii nie odstępowała go na krok suflerka, mimo to dalej wygadywał bzdury podczas rozmów ze zwykłymi obywatelami.

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 10:42, 03.10.2019

IP: 188.146...59

Pokraki i Szuje, Morawiecki miał rację w temacie Kubicy, jego sponsoring podnosił ceny paliw, a nic w zamian nie dawał. Takie wydawanie kasy jest bez sensu.

Ludzie mają prawo krytykować bezsensowne wydawanie kasy czy na sponsoring, czy na nieprzemyślane referendum.

OTUA @ 10:47, 03.10.2019

IP: 2a01:110f...86c

Pokraki i Szuje @

I po co klamiesz...?
wiem ze to nie krzeslo,tylko ławeczka dla spikera..ale taka na ktorej sie siedzi,a nie staje.Wszyscy widzieli jak przewodnik sciągal go za reke z tej ławeczki...
kamery nie oszukasz chłopku roztropku... laughing
ale wy,popaprancy klamstwo macie w genach....

katarzyna @ 10:51, 03.10.2019

IP: 46.5...81

Do shoguna - popieram. 💮

Gert @ 10:53, 03.10.2019

IP: 77.165...206

Poczytajcie książki Sumlińskiego...

... @ 10:54, 03.10.2019

IP: 94.254...97

Bronek tu tylko na polowanko przyjeżdża .Korzystając z okazji podrzemie sobie po podróży przed publika .

Pokraki i Szuje @ 11:01, 03.10.2019

IP: 178.42...92

OTUA

Sam kłamiesz - wielokrotnie to było wyjasniane w mediach. No ale kłamstwo to PISowski chleb powszechny.

Tak czy siak - Komorowskiemu mozna zarzucić, że był jowialny, nie zawsze zachowywał sie jak rasowy polityk czyli zbyt mało cyniczny i wyrachowany, zbyt szczery.

Ale nigdy do nikogo nie wrzeszczał o zdradzieckich mordach czy kanaliach, nikogo nie obrażał. Z pewnością nie dałby soba pomiatać Trumpowi jak to zrobił Duda i to nie raz.
I z całą pewnością nigdy nie złamał by prawa - a tu Duda jest niestety przykładem negatywnym, poczynając od ułaskawienia nieprawomocnie skazanego Kamińskiego, przez mianowanie sędziów dublerów po podpisywanie niekonstytucyjnych ustaw.

e tam @ 11:05, 03.10.2019

IP: 178.213...121

Ej, a kto to jest Stanisław Giżycki i czemu w ogóle kogokolwiek ma obchodzić jego zdanie na temat przyjazdu Szoguna? Tylko dlatego że je ma? Wy tak poważnie MO? Aż taka nuda w mieście? większa wartość miałyby wykresy fluktuacji cen w Szmizjerce laughing

katarzyna @ 11:21, 03.10.2019

IP: 46.5...198

Okreslenie “cywilizacja klamstwa“ to nieudolny oksymoron, pozbawiony logiki skadinad. 😉🐰

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:23, 03.10.2019

IP: 2a00:11c0...87

Tępy naziolu, otóż jest dokładnie odwrotnie, Mateuszek kłamczuszek, u Sowy cieszył się z wypadku Kubicy, dlatego, że jego bank, którego był prezesem, mógł się wycofać ze sponsoringu.
Po upublicznieniu tej wypowiedzi, żeby załagodzić sytuację, sponsoring przejął ORLEN - a, podwyżki cen paliwa, zawdzięczamy opłacie paliwowej, a więc nie bredź.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:40, 03.10.2019

IP: 2a00:11c0...87

Cyt.:
"wiem ze to nie krzeslo,tylko ławeczka dla spikera..ale taka na ktorej sie siedzi,a nie staje."

Kłamiesz, pustaku z odzysku, to była specjalne podium, na którym się stawało, między innymi po to, żeby się sfotografować.

Gdyby wyszło na jaw, że Komorowski rozmawia przez portal społecznościowy z jakimś "Leśnym ruchadełkiem", to taka PiSowska szczujnia jak Ty zrobiłaby z niego erotomana, gwałciciela i pedofila, - jakoś w przypadku Dudu, nikt mu takich zarzutów nie czynił - poziom PiS, to jest poziom rynsztoka i nie każdy potrafi się w tym rynsztoku odnaleźć, ba, wielu nawet nie wyobraża sobie zejścia do tego poziomu - tylko ktoś, niespełna rozumu, mógł z sędziego stanu wojennego, który skazywał Komorowskiego, uczynić wice ministra sprawiedliwości, a z prokuratora stanu wojennego, przewodniczącego sejmowej komisji Sprawiedliwości i Praw Człowiek - na takie dicktum, trudno jest zareagować w cywilizowany sposób.

Łamanie konstytucji przez Dudę, to kolejna kwestia "mentalności" PiS, czyli mentalności Hunów,, którzy potraktowali, przypadkową wygrana w wyborach, jak przyzwolenie do łupienia kraju, traktując go, jak łup wojenny.

Kolejny "fachowiec" z PiS, przechrzta Wojciechowski, dostał to, na co zasłużył - jak mówią komentatorzy, w czasach wyborów na komisarzy, nie słyszeli jeszcze tak nieprofesjonalnego wystąpienia - pamiętam, jak Mateuszek kłamczuszek, opowiadał, że komisarz do spraw rolnictwa, to najważniejsza funkcja w EU, to co powie teraz - PiSiacy, nic się nie stało?

Komu, przez lat rządów RP, przyszłoby do głowy, żeby na czele rządu, trzymać człowieka, wielokrotnie, prawomocnie uznanego za kłamcę - pokażcie mi taki przypadek, nie tylko w Polsce, ale na całym Świecie.

Pokażcie mi przypadek prezydenta, który "wyręcza ułaskawiając niewinnego człowieka.

Jak już pisałem, PiS, to jest taki wioskowy bandziorek, a to komuś szybę wybije, a to w psa rzuci kamieniem, a to kota pogoni - wszyscy, bandziorkowi starają się schodzić z drogi, bo nikt nie wie, co mu może strzelić do łba - jak, kiedykolwiek się zdarzy, że bandziorek, komuś się ukłoni, to wszyscy rozpływają się w zachwytach nad bandziorkiem, bo przecież mógł zbluzgać.

Granica tolerancja wobec chamstwa i brutalności PiSu, przesunęła się już tak daleko, że dyskutujemy nad tym, czy facet, wobec którego służby nie zakończyły kontroli, może zostać szefem NIK - to jest jakaś kompletna paranoja, bo to tak, jakby nagle zacząć dyskutować, czy można się zesrać przy stole -- prawo tego nie zabrania.

lol @ 11:46, 03.10.2019

IP: 185.166...9

To, że ktoś kiedyś zrobił coś dobrego lub zachował się przyzwoicie, nie oznacza, że taki jest/będzie cały czas. Ludzie się zmieniają. Pod wpływem władzy i pieniędzy.

25 VI 1991. @ 12:00, 03.10.2019

IP: 178.235...48

a kto to jest TW. " LITWIN".

wiki @ 12:05, 03.10.2019

IP: 83.3...42

Skoro Prezydent Komorowski jutro przyjeżdża do Ostrołęki, to może otworzy stary (nowy) most smile

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:07, 03.10.2019

IP: 2a00:11c0...87

Pytanie podstawowe, zasadnicze i fundamentalne - skąd Porozumienie Centrum wzięło kasę i nieruchomości w Warszawie?

To Kaczyński, będąc jedynym z największych beneficjentów przemian, w 1989 roku, śmie kogokolwiek o cokolwiek oskarżać - o kim, prezes FOZZ, mówił, że nosił im gotówkę w torbach po cukrze - kto przejął RSW Prasa Książka Ruch - ja?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:17, 03.10.2019

IP: 2a00:11c0...87

Czyje to słowa i kogo dotyczą?

Cyt.:
"Nie wiem dlaczego przyjechał. Ja jako prezydent go nie zapraszałem".

Podpowiadam, tak wypowiada się PiSowski rezydent 50-tysięcznej mieściny, o urzędującym Prezydencie RP - po tych słowach ten facet powinien się zapaść pod ziemię i zniknąć z publicznego życia - to jest właśnie przejaw tej wiejskiej "bandyterki" czyli przesuwania granic tolerancji dla chamstwa.

ketuks @ 12:25, 03.10.2019

IP: 37.47...44

nie zapomnę jak powiedział coś w stylu: " pragnęliśmy wtedy zmian, ludzie nie przypadkowo uciekali na zachód bo tam żyje się sprawiedliwiej, logiczniej......."

No rzeczywiście żyje się logiczniej np. Jednostki gromadzą biliony baksów i mają majątek większy niż najbiedniejsza połowa ludzkości. Świat niesamowitej logiki gdzie np. Dominisia Kulczyk chwali się że ją samą stać na kupienie 60 tysięcy mieszkań a jest tyle młodych małżeństw które chciałoby mieć jedno nawet ciasne lecz własne mieszkanie.Albo temu systemowi lepiej opłaca się wysypać zboże do oceanu żeby sztucznie podtrzymać jego cenę zamiast dać biednym głodującym w Afryce......To tylko taka pobieżna ocena a już widzimy logiki co niemiara......

ketuks @ 12:36, 03.10.2019

IP: 37.47...44

tylko ludzie jego pokroju dojdą do władzy i już zaczną się knowania na nieruchomościach, na surowcach, na podatkach etc a nas będą mamić bajkami że prawie trzy dekady od przewrotu jeszcze na nic nie ma pieniędzy, trzeba oszczędzać bo choć teraz oszczędzamy to w bliżej nieokreślonej przyszłości wyjdzie to nam na dobre, nowy minister finansów będzie nas przekonywał o konieczności schładzania gospodarki jak Balcerowicz etc etc śmiechu kupa. dziś każde dziecko wie że Tusk miał a nie dał, liberały jesteście skompromitowani na 20 lat do przodu. Dobrze zagrać z liberałem w ich grę ale jak się będzie miało odpowiedni kapitał w głowie i kieszeni, bo dziś kapitalista sprzeda nas i kupi po dziesięciokroć, także nie wykluczam że za 20 lat kiedy będzie nas stać na markowe wino i cygaro siądziemy do gry z liberałami w której to grze będziemy podmiotem a nie przedmiotem.

Sv @ 12:39, 03.10.2019

IP: 217.214...96

Niestety... wyborcy pisu są ślepo zapatrzeni w swojego boga kaczyńskiego. A że nie są specjalnie lotni umysłowo to i nie potrafią myśleć samodzielnie. I nic im nie pomoże. Wszelkie dyskusje z nimi to zwykła strata czasu.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:44, 03.10.2019

IP: 2a00:11c0...87

ketuks, ale określ się, piszesz o Świecie, czy o Polsce, bo chyba nie próbujesz porównywać jednego, do drugiego.

Wiem, że masz skrajnie lewicowe poglądy, ale co innego poglądy lewicowe, a co innego socjalistyczne - to się, nie sprawdziło - urawniłowka, to jeszcze większa utopia, niż kapitalizm.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:45, 03.10.2019

IP: 2a00:11c0...87

Socjalizm mamy w Korei Północnej, chciałbyś się zamienić z Koreańczykami?

ketuks @ 12:46, 03.10.2019

IP: 37.47...44

piszę o Świecie i o Polsce o tym samym co wtedy Komorowski miał na myśli, porównując oba te światy.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:48, 03.10.2019

IP: 2a00:11c0...87

Wyborcy PiSy, to jest ta życzeniowa część społeczeństwa, której trzeba dać, za którą trzeba myśleć i decydować - to są Ci ludzie, którzy zamiast wziąć się do roboty, za 500+ kupują tanie wino i pijąc je, zastanawiają się, dlaczego inni mają pieniądze, a oni ich nie mają.

ketuks @ 12:49, 03.10.2019

IP: 37.47...44

z Koreą nie chciałbym się zamienić na socjalizm, to mały odizolowany od świata wojskowy reżim, ale już z pobliskimi Chinami mającymi już obecnie USA finansowo w kieszeni jak najbardziej chciałbym się zamienić. Dziś dostać chińskie obywatelstwo graniczy z cudem.

Do Janka @ 12:52, 03.10.2019

IP: 83.28...50

Odpowiedz proszę w temacie 'konarów', tak na w razie by wklejam swoją odpowiedź:

Cyt.:
"Głosowałem na Kulika, bo byłem pewien, że właśnie w sprawach takich, jak z Ostradą nie będzie się cackał.

Co to znaczy, że nie będzie się cackał?"

Janek, umiesz czytać? Zerwać umowę i do sądu o odszkodowanie. Rozumiesz co to znaczy?

Cyt.:
"
"I przestań wiecznie wracać do przeszłości"

Jeśli ktoś PiSze, że to są "inwestycje Kulika", to mu jedynie przypominam, że nie są, bo albo tego nie wie, próbując zrzucić na niego odpowiedzialność, albo celowo wprowadza innych w błąd, a później taki "ciemnu lud", mówi, że "w internecie pisali, że to wina Kulika" - macie TVPiS gdzie, za pieniądze Polaków, okłamujecie ich przez 24 godziny na dobę i wystarczy."

GDZIE NAPISAŁEM, ŻE TO SĄ INWESTYCJE KULIKA? POKAŻ MI GDZIE NIEUKU? Może tu?

'Warto wspomnieć, że były to inwestycje tylko do dokończenia. Aż strach pomyśleć, co będzie, jak się wezmą za coś nowego... Termin realizacji? 2250 r.? Myślę, że może być bezpieczny, ale... Choroba wie...'

Wiesz co to znaczy, że są to tylko inwestycje do dokończenia? Do dokończenia po poprzedniej władzy. Dokładnie to znaczy moje zdanie."
A odnośnie Twoich wypocin tutaj. Wiecznie używasz sformułowań typu, że Katolicy są źli, że Żołnierze Wyklęci są źli, że PiS jest zły. Zarzucając innym mowę nienawiści jesteś niebywałym hipokrytą, typowe dla internetowego ujadacza. A co po bronisz człowieka WSI, jak taki świętoszek z Ciebie? Bula, gościa co się wiecznie kompromitował na arenie międzynarodowej... Daj spokój.

ketuks @ 12:56, 03.10.2019

IP: 37.47...44

skrajnie lewicowych poglądów nie mam bo nie jestem antysystemowcem, natomiast tak serce mam po lewej stronie.

Irena @ 12:57, 03.10.2019

IP: 85.221...126

dziękuję

Żal @ 12:58, 03.10.2019

IP: 5.173...183

Jak on został prezydentem tego nigdy nie zrozumiem. Pojąć nie mogę tego. Bez języka, ogłady nawet zachowania dyplomatycznego zero sławne siadanie jako pierwszy oraz parasol nad nim tylko to obraz jego prezydentury. Teraz ktoś próbuje ocieplać wizerunek tego człowieka po to aby nikt nie buczał na niego? Śmiechu warte.

Alojz @ 13:03, 03.10.2019

IP: 5.173...2

Poczytajcie książkę Pana Sumlińskiego... Komorowski wytoczył przeciwko niemu proces i przegrał.

spoko @ 13:05, 03.10.2019

IP: 185.166...35

Gdyby nie doszlo do tragedii w Smolensku to nigdy by nie mial zaszczytu pelnienia funkcji prezydenta

OTUA @ 13:07, 03.10.2019

IP: 2a01:110f...1602

Jan Kowalski z Ostrołęki @


kiedys ci pisalem trolu totalnej oPOzycji,dyskusja z tobą nie ma najmiejszego sensu...
jestes totalnie zakuty....

Do spoko @ 13:07, 03.10.2019

IP: 217.214...161

A kaczor przerżnąłby wybory i pis raczej do władzy by nie doszedł. Ale cóż... piloci mieli rozkaz

OTUA @ 13:09, 03.10.2019

IP: 2a01:110f...1602

A dla myslących,zobaczcie sobie filmik na necie,i sami ocencie zachowanie Bronka w Japonii,i kopaczowej w Berlinie...Niezla polewa jest.... wink

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:09, 03.10.2019

IP: 2a00:11c0...87

Cyt.:
"ale już z pobliskimi Chinami mającymi już obecnie USA finansowo w kieszeni jak najbardziej chciałbym się zamienić."

Na Tybet też byś się zamienił?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:12, 03.10.2019

IP: 2a00:11c0...87

Chiny, to są głodujące prowincje, i opływające we wszelkie dobra, aglomeracje - czyli dokładnie to, co Ci się nie podobało w kapitalizmie.

Jedna decyzją władz partii, 500 tys. ludzi, zostało wyrzucone ze swych domów, bo w tym miejscu, miała powstać zapora wodna - do tego Ci tęskno?

Spróbuj dostrzec, blaski i cienie.

ketuks @ 13:28, 03.10.2019

IP: 37.47...44

wszystko zmierza w dobrym kierunku, do najdalszych regionów kraju doprowadzane są kolejne drogi, budowane są mosty po 600 metrów wysokości, Chiny to kraj w znacznej mierze górzysty, pustynny, wyżynny i trudno tak od razu zapewnić godny byt 1,4 miliarda populacji.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:29, 03.10.2019

IP: 2a00:11c0...87

Cyt.:
"Janek, umiesz czytać? Zerwać umowę i do sądu o odszkodowanie. Rozumiesz co to znaczy?"

A, jakie skutki będzie to miało dla inwestycji?

Cyt.:
"GDZIE NAPISAŁEM, ŻE TO SĄ INWESTYCJE KULIKA? POKAŻ MI GDZIE NIEUKU? Może tu?"

Cyt.:
"Jeśli ktoś PiSze"

Zatem, po pierwsze jest to zdanie warunkowe, a po drugie, nie odnosiłem się w nim do Twojego wpisu - nie jesteś pępkiem Świata - zejdź na Ziemię.

Cyt.:
"Do dokończenia po poprzedniej władzy. Dokładnie to znaczy moje zdanie."

Do, dokończenia na warunkach, jakie zapisała poprzednia władza.

Cyt.:
"że Katolicy są źli"

Kłamstwo nr +- nieskończoność

Cyt.:
"że Żołnierze Wyklęci są źli"

Kłamstwo, +- nieskończoność + 1

Cyt.:
"że PiS jest zły"

Bo jest, na co podaję liczne przykłady.

Reasumując, jeśli Ty głosowałeś na Kulika, to ja jestem primabaleriną teatru "Bolszoj".

Nie ma prezydenta RP, większej kompromitacji, niż łamanie Konstytucji, a ubaw jaki Świat miał, ze stojącego na głową siedzącego Trumpa, Dudy - bezcenny i jedyny w swoim rodzaju, o "Leśnym ruchadełku", już chyba wspominałem.

ketuks @ 13:30, 03.10.2019

IP: 37.47...44

pooglądaj sobie chociażby na YouTube kanał pt: "raport z państwa środka" to wtedy pogadamy

Alojz @ 13:33, 03.10.2019

IP: 5.173...2

Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego - autor Wojciech Sumliński. Polecam, warto dowiedzieć się kim był człowiek piastujący urząd Prezydenta RP

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:34, 03.10.2019

IP: 2a00:11c0...87

ketusk, a co z Tybetem, co z tymi setkami tysięcy ludzi, z którymi nikt się nie liczy???

Ci ludzie żyją tu i teraz oraz tu i teraz umierają z głodu, co im da perspektywa rozwoju Chin?

Ekspansja Chin, była możliwa między innymi niewolniczej pracy ludzi, którzy spełniali marzenia Mateuszka kłamczuszka, pracując za miskę ryżu - to jest powód ich błyskawicznego rozwoju, czyli niewolnicza praca, za tyle, za ile da się przeżyć - to ma być te Twój wzór i ideał?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:36, 03.10.2019

IP: 2a00:11c0...87

Cyt.:
"pooglądaj sobie chociażby na YouTube kanał pt: "raport z państwa środka" to wtedy pogadamy"

Napisz, które z moich wpisów są niezgodne z prawdą.

do alojz @ 13:38, 03.10.2019

IP: 95.49...28

Spójrz w lustro i zadaj pytanie :cóż ja zrobiłem dla społeczności w czasach minionych ,z czego ja i moi bliscy mogą być dumni?

wyborca @ 13:43, 03.10.2019

IP: 31.41...214

kopacz zsłynęła wSmolensku nie pamiętacie jak mówiła że miejsce katastrofy zostało przekopane na metr a ci co byli po przekopaniu mówili że leżą na całosci ludzkie szczontki jaby obornik rostrzesiono

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:49, 03.10.2019

IP: 2a00:11c0...87

Jedynym, jak się okazuje, który przewidział, dramatyczne skutki likwidacji WSI, był Bronisław Komorowski i teraz, PiSowskie kreatury, robią mu z tego zarzut.

Antek policmajster, rozpiżył WSI, ujawniając całą polska agenturę - ludzie czytali w gazetach, kto pracował dla polskich służb, czym naraził tych ludzi na śmiertelne niebezpieczeństwo i zlikwidował polską agenturę, narażając ich życie.

Aneksu, z likwidacji WSI, nie opublikował Lech Kaczyński - pytam więc, dlaczego?

W Wielkiej Brytanii, informacja o tym, że ktoś by agentem Jego Królewskiej Mości, można ujawnić nie wcześniej, niż 50 lat po śmierci agenta - czy Wy, PiSowskie niedojdy, rozumiecie co to znaczy?

Kto, będzie chciał pracować dla kraju, którzy może w każdej chwili ujawnić jego personalia - Wy byście się zgodzili?

To tak, jakby w 1989 roku, rozwiązać Policję, Straż Pożarną, Służbę Celną, Służbę Zdrowia, cały wymiar sprawiedliwości - bo przecież były to, zgodnie z Waszą nomenklaturą "komunistyczne złogi", a tak właśnie zrobił Macierewicz z WSI, pozostawiwszy nasze misje zagraniczne, bez żadnej osłony, zarówno wywiadowczej, jak i kontrwywiadowczej, bo nikt rozsądny nie daje "małpie brzytwy".

ketuks @ 13:49, 03.10.2019

IP: 37.47...44

Wyeliminowanie skrajnej biedy to jeden z głównych celów drugiej kadencji prezydentury Xi Jinpinga. Jesienią 2017 r. podczas XIX krajowego zjazdu rządzącej Komunistycznej Partii Chin (KPCh) prezydent zapowiedział, że do 2020 r. zlikwiduje skrajną biedę, a Chiny staną się "umiarkowanie zamożnym społeczeństwem".

ketuks @ 13:49, 03.10.2019

IP: 37.47...44

Rząd Chińskiej Republiki Ludowej ogłosił trzyletni plan eliminacji skrajnej biedy. Do 2020 r. z ubóstwa ma zostać wyciągnięte ostatnie 30 mln obywateli. Ma się to udać dzięki rozwojowi przemysłu, tworzeniu nowych miejsc pracy, udostępnieniu lepszych mieszkań oraz ochronie środowiska naturalnego.

ketuks @ 13:51, 03.10.2019

IP: 37.47...44

W ciągu 40 lat reform i otwarcia na świat ponad 700 milionów Chińczyków wyszło z absolutnego ubóstwa. Stanowi to ponad 70% ludzi, którzy wyszli z biedy w skali całego świata. Oznacza to, że stopa ubóstwa zmniejszyła się o 94,4%. Chiny są pierwszym krajem rozwijającym się, który zrealizował ONZ-etowski cel zlikwidowania ubóstwa w ramach Milenijnych Celów Rozwoju.

ketuks @ 13:52, 03.10.2019

IP: 37.47...44

Jako kraj rozwijający się posiadający największą populację, Chiny są konsekwentnie aktywnym inicjatorem i silnym promotorem globalnych działań mających na celu likwidację ubóstwa. W latach 2012 – 2017 zanotowano w Chinach najlepszy wynik w historii w walce z biedą: z ubóstwa zostało wyciągniętych 70 milionów mieszkańców, w każdej minucie 26 osób wyszło z biedy

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:53, 03.10.2019

IP: 2a00:11c0...87

Cyt.:
"kopacz zsłynęła wSmolensku"

Zapytaj rodzin, również PiSowskich, co robiła w Smoleńsku Kopacz, bo bluźnisz, PiSowski pustaku z odzysku.

Macierewicz, będąc w Charkowie, jakoś nawet chyba bez obiadu, spieprzał stamtąd, aż się za nim kurzyło - taki z niego PiSowski bohater - nie pojechał do Smoleńska, nie znalazł ciała Kaczyńskiego, nie zadbał o to, żeby nie leżało w błocie, jak wszystkie pozostałe.

wyborca @ 13:55, 03.10.2019

IP: 31.41...214

Mr X i OTUA dobrze ocenili bronka jdealnie

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:58, 03.10.2019

IP: 2a00:11c0...87

ketuks, nie gniewaj się, ale jakbym czytał "Trybunę Ludu".

Ani słowa o Tybecie, ani słowa o ludziach, umierających z głodu, ani słowa o ludziach wyrzucanych ze swych domów - chcesz się dowiedzieć prawdy o Chinach, z rządowych przekazów - nie obrażaj mnie, proszę.

Pamiętasz takie hasło:

"Żeby Polska rosła w siłę z ludziom żyło się dostatniej"? - to jest, dokładnie ta sama retoryka.

Co się dzisiaj dzieje w Hong Kongu?

Pokraki i Szuje @ 14:03, 03.10.2019

IP: 178.42...92

Kektus, spotkałeś kiedyś Chińczyka ? To niezłe doświadczenie - spróbuj porozmawiać jak im sie żyje a przede wszystkim o władzy :)
Od razu zmienią temat na pogodę :) Tak, żyje im sie lepiej ale zamordyzm pełną gębą, praktyczny brak własności prywatnej bo zarówno mieszkanie jak i firmę mogą ci skonfiskować bez powodu, dla zachcianki, za karę lub z powodu twojego konfliktu z jakimś przedstawicielem lokalnej władzy. Jak urodziłeś sie na wsi to pomimo że pracujesz np 500km dalej w Shanghai to twoje dzieci sa przypisane do szkoły na tej wsi i nie ma opcji abymogły mieszkać z tobą w miesice, wiec twoja rodzina zawsze bedzie robotnikami harującymi na sekretarzy partyjnych. Co sekretarze mają w całych Chinach setki tysięcy mieszkań ( głównie pustych). Nie bez powodu większość zamożnych chińczyków transferuje swój majątek do "bezpiecznych " krajów jak Australia, Nowa Zelandia itp. Twoja prawda że ludzie chca być chińczykami i tam mieszkac jest taka sama jak każda PISowska prawda. Tak samo jak kto może to ucieka z Rosji tak samo ucieka Chin. Robią tam interesy ale majątek a najlepiej tez i rodzina - w wolnych krajach. To samo bedzie za parę lat z Polską pod rządami I sekretarza HuiWamDam Kaczyńskiego

do jk @ 14:04, 03.10.2019

IP: 83.28...95

masz prawo porownac- komorowski-Duda nie ma roznicy ?????

ketuks @ 14:05, 03.10.2019

IP: 37.47...44

o co Ci chodzi z tym Tybetem? To chińska prowincja jak np. Mongolia Zewnętrzna, Xinjiang. Idź do Gorzelika i zajmij się Autonomią Śląska jak Ci tak brakuje separatyzmu.

mieszkaniec gminy @ 14:08, 03.10.2019

IP: 31.41...214

Panie Giżycki zamiast wypisywac o byłym a jak go ludzie cenio i pamiętajo to widać z wpisów a ja kojarze że jest pan ekologiem to dlaczego nie w Warszawie pod oczyszczlnio CZajka wszyscy ekolodzy powini tam byc i doradzac protestowac to prawdziwa katastrofa a wy nic ani be ani me czyli psełdoekolodzy

Hahahaha @ 14:09, 03.10.2019

IP: 5.172...93

Obamy pytał co na obiad, Szoguna wolał, a przecież komunę to sam Wielki OTUA obalił jak przez płot skakał... Dał się poznać jako myśliwy ze WSI :D Szkoda czytać ten artykuł, ale mam nadzieję, że o jego roli w przetargach w WAT też jest wspomniane, a na deser to prezydent gdzieś poleci i wszystko się zmieni

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:14, 03.10.2019

IP: 2a00:11c0...87

Cyt.:
"o co Ci chodzi z tym Tybetem?"

Nie wiesz?

Cyt.:
"Idź do Gorzelika i zajmij się Autonomią Śląska jak Ci tak brakuje separatyzmu."

Jakoś nie słyszałem, o jakichkolwiek represjach w stosunku do RAŚ, a Ty?

Jedynie Kaczyński, nazwał ich kiedyś "ukrytą opcja niemiecką", ale poza tym, nikt im chyba krzywdy nie czyni, czy może o czymś nie wiem.

Chiny, to jest ogromne zniewolenie ludzi, to są obrzydliwie bogate, komunistyczne elity i tragicznie biedne prowincje - to są Chiny, a nie to, co pieprzą w telewizorach ich władze - ten kapitał powstaje na ludzkiej krzywdzie i wyzysku, Ty to stawiasz za przykład???

I jeszcze bym zapomniał @ 14:15, 03.10.2019

IP: 5.172...93

Leciałem do was na Jasną górę samolotem, nad drogami, lasami, polami i jest pięknie ale jest jeszcze wiele do zrobienia, bo z góry lepiej widać, a z Jasnej Góry najlepiej widać, poszukajcie sobie tego przemówienia, zanim zaczniecie komplementować tego Pana, opowiadał jak by się nie wyspał, przemówienie z dożynek prezydenckich

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:19, 03.10.2019

IP: 2a00:11c0...87

PiSiory, mieliście 4 lata, żeby postawić go przed trybunałem stanu, czemu tego nie zrobiliście?

Powiem Wam czemu, bo Wy wolicie ludzi zaszczuwać, poniewierać i niszczyć swoimi "goownoprawdami", dla "ciemnego ludu" - jesteście, jak ten motłoch, któremu władza urządza rozrywke w postaci publicznych egzekucji - to sa Wasze codzienne potrzeby, które zaspakaja Wasza PiSowska szczujnia, na zasadzie "dzień bez oplucia bliźniego, dniem straconym".

ketuks @ 14:20, 03.10.2019

IP: 37.47...44

bo RAŚ nie podjął walki zbrojnej jak zrobił Tybet w stosunku do Chin. Dalej nie wiem o co Ci chodzi z tym Tybetem

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:22, 03.10.2019

IP: 2a00:11c0...87

Wam, jak wampirom, do życia konieczna jest krew.

I jeszcze do Pokraki i Szuje @ 14:26, 03.10.2019

IP: 5.172...199

Rozumiem, że ten zamordyzm przejawia się tym że możesz pisać źle o PiSie, pewnie pieniądze z konta Ci Kaczyński zabiera i przelewa na swoje którego nie ma, rozumiem też że PiSowska policja Ciebie nachodzi i nie daje Ci żyć normalnie, sądy PiSowskie Ciebie nękają i publicznie musisz wyrażać miłość do PiSu i brać udział w pochodach i całe życie będziesz pracował na Kaczyńskiego, a tak poza tym to jest chyba cud że ze swoimi poglądami nie trafiłeś jeszcze do więzienia, bo przecież teraz się żyje gorzej bo pińcet dajo, a poprzedni tylko 5 lat nie dawali podwyżek w budżetówce, a i oczywiście przez te rozdawnictwo kraj upadnie, ale za to szczęśliwe będziesz mógł uciec do Nowej Zelandii, o ile przytomnie zdeponujesz tam oszczędności

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 14:26, 03.10.2019

IP: 188.146...59

Nie rozumiem po co takie teksty.
Miał swoje 5 lat, robił w tym czasie co chciał, Polacy ocenili jego pracę, i nie ma co płakać.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:26, 03.10.2019

IP: 2a00:11c0...87

Cyt.:
"bo RAŚ nie podjął walki zbrojnej jak zrobił Tybet w stosunku do Chin. Dalej nie wiem o co Ci chodzi z tym Tybetem"

Sprawdź sobie, co było pierwsze, represje wobec Tybetańczyków, czy ich, jak to nazywasz "zbrojny opór", co samo w sobie, jest jakimś ponurym żartem.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:29, 03.10.2019

IP: 2a00:11c0...87

Cyt.:
"Nie rozumiem po co takie teksty."

Tępy naziolu, chociaż raz, jestem w stanie się z Tobą, zgodzić, prawdopodobnie, gdyby to był tekst o Lechu Kaczyńskim, to takie pytanie, by Ci do Twojej, naziolskiej pustej mózgownicy, nigdy nie przyszło.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:30, 03.10.2019

IP: 2a00:11c0...87

Cyt.:
"Rozumiem, że ten zamordyzm przejawia się tym że możesz pisać źle o PiSie"

Odezwała się sierota, po Brudzińskim, który uważa, że dopóki nie ma na ulicach czołgów, dopóty demokracja ma się dobrze.

Janek @ 14:34, 03.10.2019

IP: 145.237...215

cały ten KOR to był zinwigilowany przez UB, całe towarzycho albo była TW albo małoświadomi czynownicy... niestety. a ten Bronisław to jedna z największych porażek. synonim BMW bierny... ale cóż najpierw Polacy wybrali generała z Moskwy potem TW Elektryka co donosił ale nie chciał, a potem młodego lewaczynę w garniturze.... a teraz starszy pan będący częścią tamtego układu wychwala Bronka...

x @ 14:36, 03.10.2019

IP: 194.50...215

trybunał stanu za powiązania z WSI

ice @ 14:37, 03.10.2019

IP: 176.109...88

żeby tylko nie zajumał obrazów z galerii

Tekla @ 14:39, 03.10.2019

IP: 85.193...150

Ostroleko gon tego JUDASZA na kilometry

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:41, 03.10.2019

IP: 2a00:11c0...87

Cyt.:
"cały ten KOR to był zinwigilowany przez UB"

Masz rację, założyli go UBecy, później założyli "Solidarność"", następnie sami się obalili, bo im się znudził socjalizm.

Poza tym gdybyś rozumiał, to, co czytasz, to byś pewnie zrozumiał i to:

Cyt.:
"Bronisław Komorowski należał do organizacji Ruch Obrony Praw Człowieka i Obywatela."

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:45, 03.10.2019

IP: 2a00:11c0...87

Cyt.:
"Polacy wybrali generała z Moskwy potem TW Elektryka co donosił ale nie chciał, a potem młodego lewaczynę w garniturze...."

Po pierwsze, Placy nie wybrali żadnego generała - klania się totalny brak wiedzy, poza tym, dlaczego zatrzymałeś się na Kwaśniewskim, a co z Kaczyńskim, który Jarkowi meldował wykonanie zadania i Dudą, wyciągniętym z Jarkowego kapelusza, który gdzie się nie pojawi, to się ośmiesza, przy okazji łamiąc konstytucję.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:48, 03.10.2019

IP: 2a00:11c0...87

Cyt.:
"żeby tylko nie zajumał obrazów z galerii"

Cyt.:
"nie dotarło do szerokiej opinii. To, że mało wybitny obraz "Gęsiarka" ukradł z Kancelarii Prezydenta jakiś kelner (później za to skazany) też nie było szeroko podane."

Bo głupich nie sieją, sami się rodzą, bodaj na kamieniu.

Ja @ 14:53, 03.10.2019

IP: 188.147...228

Czy też będzie skakał po krzesłach? I trzymał się żyrandola?
I czy będzie umiał przeczytać z kartki? smile

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:57, 03.10.2019

IP: 2a00:11c0...87

Cyt.:
"Czy też będzie skakał po krzesłach?"

Dlaczego "też", Ty skakałeś?

Cyt.:
"I trzymał się żyrandola?"

Dlaczego, miałby się trzymać żyrandola?

Cyt.:
"I czy będzie umiał przeczytać z kartki?"

Tak, jak Kuchciński family travel.

suweren33 @ 15:04, 03.10.2019

IP: 78.152...89

JK znowu masz rację. Do jakiej jeszcze podłości zniżą się PISokomuchy nie jestem w stanie powiedzieć. Kłamią te PISobolszewickie trolle i powinni za kłamstwa i pomówienia ponieść karę.

Do suweren33 @ 15:21, 03.10.2019

IP: 95.49...28

Masz rację.

hehehe @ 15:26, 03.10.2019

IP: 83.28...50

Piszecie o Chinach, jakbyście tam żyli. Ja znam kilka osób, które z POLSKI wyjechały do CHIN. Gdzie za godzinę korepetycje dostają ponad 100 (słownie: sto) zł za godzinę korepetycji. Gdzie w miejscach pracy mają zapewniony ciepły obiad. Gdzie rząd pobiera od nich podatek roczny od dochodu w wysokości około 500 zł. Gdzie otwierając knajpę nie martwią się jakimiś głupotami, tylko otwierają. Jak jest w środku brudno, to ichni sanepid wystawia znak smutnej buźki - czyli znak, że nie spełnia norm. Ale nie nakładają kar, ani nie zamykają knajpy - bo jeśli ktoś jest świadom, że lokal nie spełnia norm, ale dalej chce tam jeść, to dlaczego rząd ma im tego zabraniać? To jest właśnie wolność gospodarcza, której wy nigdy nie zaznacie, bo urodziliście się w niewoli i chcecie w niej żyć. Niech państwo da. Ale nie patrzycie ile zabiera. Oczywiście, są też tłumieni w innych sprawach - np. w sytuacji krytyki władz. Ale wolałbym taką cenzurę niż taką, jaką mamy w naszej kochanej Europie. Gdzie już nawet prostych oczywistości nie można powiedzieć, bo zaraz rasizm, ksenofobia, mowa nienawiści, faszyzm, mizogin, szowinista, homofob i inne wymyślone zjawiska. A największym przedstawicielem faszystów, którzy twierdzą, że musimy wszyscy myśleć tak, jak on, jest Jan Kowalski z Ostrołęki. Każdy kto się z nim nie zgadza, to przecież 'pustak z odzysku' i od tego gościa kiedyś słyszałem coś o 'szacunku do ludzi'. To ten sam, co się przejmuje biedą w Tybecie. Śmierdzisz hipokryzją. Jestem niemal pewien, że pod tymi 'ekologicznymi' hasłami w internecie, pod tą 'europejskością' siedzi taki świętoszek, co śmieci nie segreguje, a na ludzi pluje i jeszcze zarzuca innym mowę nienawiści... Co za typ...

hehehe @ 15:29, 03.10.2019

IP: 83.28...50

Przepraszam, nie redagowałem tekstu przed wysłaniem, powinno być:

Gdzie za godzinę korepetycje dostają ponad 100 (słownie: sto) zł.

Nie pytajcie Janka @ 15:41, 03.10.2019

IP: 83.28...50

Nie pytajcie Janka o to, czemu wyjeżdża z jakimś Tybetem, bo gość ma swój świat. Ogląda wieczne kłamstwa w TVN. naczyta się ich na MO, a potem bredzi, jak potłuczony. Jak temat dotyczy np. Macieja Kleczkowskiego i jego 'zatajania', to nagle wyjeżdża jakimiś PiSami, Kaczyńskimi itd. Jak temat dotyczy Bronka, to on wyjedzie z Tybetem. Jak temat dotyczy postępowania toczonego w Urzędzie Miasta, to ten będzie opowiadał o Brudzińskim. Jak ktoś mu wypomni afery PO, to ten jeszcze będzie ich bronił. To taki z niego gość, że prawdy nie przyjmuje. Blokada w głowie, zakodowany mózg jedynie na odbieranie i przekazywanie kłamstwa i oszczerstwa.

Już tak wiele razy udowodniłem Ci, że kłamiesz i podjudzasz, ale wolisz zarzucać to innym? Hipokryta po raz n-ty.

OTUA @ 15:49, 03.10.2019

IP: 2a01:110f...1602

Bronek nam doradzi jak wziąć kredyt,i zmienic pracę.... laughing
To mu wyszlo najlepiej.... tongue laughing laughing

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 15:53, 03.10.2019

IP: 2a00:11c0...87

Cyt.:
"Piszecie o Chinach, jakbyście tam żyli. Ja znam kilka osób, które z POLSKI wyjechały do CHIN."

To poproś ich, żeby pojechali na daleką prowincję, to otworzą im się oczy.

Cyt.:
"czemu wyjeżdża z jakimś Tybetem"

Na tym dyskusje z Tobą, należy zakończyć.

Cyt.:
"Już tak wiele razy udowodniłem Ci, że kłamiesz i podjudzasz, ale wolisz zarzucać to innym?"

Przypomnij mi, chociaż jeden taki przypadek, uprzejmie proszę - PiSowski oszczerco.

taka prawda @ 16:13, 03.10.2019

IP: 78.152...89

Każdy człowiek inteligentny ogląda wszystkie programy i sam ocenia kto kłamie. Idiota i płatny zdrajca natomiast ogląda tylko jeden program i wierzy w zamach.

ketuks @ 16:44, 03.10.2019

IP: 37.47...44

@ 14:03, 03.10.2019 IP: 178.42...92

Za dużo byście chcieli od razu, niema na świecie innego porównania jak setki milionów ludzi wyciągnięto z absolutnej nędzy gdzie nie mieli na miskę ryżu. pożyjemy, zobaczymy jak sytuacja się rozwinie. z której strony by nie patrzył, z której strony by się nie czepiał chiński sen trwa tongue

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:04, 03.10.2019

IP: 2a00:11c0...87

Cyt.:
"chiński sen trwa"

Dla jednych sen, dla innych koszmar - c'est la vie.

Spacer z Komorowskim @ 17:07, 03.10.2019

IP: 178.235...102

Warto wyjść i zapytać co o wiele kwestii np pro civili.
Jest cała masa wątków w książkach Sumlinskiego których Bul unika jak ognia.
Afera marszałkowa...ciekawy temat. Ale nie sądzę żeby Komor był zainteresowany tematem.

Woly @ 17:43, 03.10.2019

IP: 37.47...234

Komor.a raczej Komoruski najgorszy prezydent marjonetka ograniczony intelektualnie .niema pojęcia o niczym a zwłaszcza o POLSCE. Dla przykladu niech ktoś mu zada pytanie na tym spotkaniu ile jest województw w polsce na bank nie odpowie.

Woly @ 17:45, 03.10.2019

IP: 37.47...234

KOMO-RUSKI i mówi samo za siebie!

klich @ 18:29, 03.10.2019

IP: 178.235...175

..."Bronisław Komorowski był takim człowiekiem. Tworzył zalążki nowej powojennej opozycji. Było to jeszcze kilka lat przed powstaniem Solidarności".


A teraz stoi ramie w ramie z komuchami i broni ich emerytury.... Szogunie wracaj

🗿 @ 18:31, 03.10.2019

IP: 37.47...218

Jak to z durnia bohatera chcą zrobić😂😂😂😂&#
128514;

PI @ 18:36, 03.10.2019

IP: 185.166...107

Nie ma się co dziwić,że były WSIok przyjeżdża do swoich,no bo chyba nie do
do nas''nazioli''.
Nawet nie opłaca się nam po naszemu go przywitać,bo to wyliniały i bezużyteczny trep.

Pokraki i Szuje @ 18:47, 03.10.2019

IP: 188.146...77

Mam nadzieję, że przed wyborami sporo mieszkańców przeczyta to forum i zastanowi sie jak to jest, że poplecznicy PISu są takimi miłośnikami Chin i innych zamordystycznych krajów.
Jak to jest, że na swiecie postrzegają teraz Polską i Węgry jako kraje zdecydowanie bliższe Turcji czy Rosji niż krajom zachodnim.

I czy to nie dziwne, że ci poplecznicy PISu gdzieś tam powyżej, piszą o tym że wolą wolność słowa chińską bardziej niz tą jaką mamy w Uni Europejskiej :)
Jak PIS ponownie wygra to bedzie MASAKRA - wyprowadzą nas z UE szybciej niż Wam sie wydaje. Skoro UK może wyjśc to Polska też - i znowu bedzie trzeba paszport zeby gdziekolwiek wyjechać. A paszporty bedzie przyznawał lokalny naczelnik PISu. Oczywiście trzeba bedzie zasłużyć.
PIS bedzie Was tak długo kochał aż Wy też go pokochacie :)

Do pokrak i szui @ 18:49, 03.10.2019

IP: 178.235...102

"Jak to jest, że na swiecie postrzegają teraz Polską i Węgry jako kraje zdecydowanie bliższe Turcji czy Rosji niż krajom zachodnim. "

Tylko w twoim świecie, pokrak i szui.

Gaz łupkowy @ 18:52, 03.10.2019

IP: 178.235...102

Pamiętacie jak Komorowski chciał wydobywać gaz...odkrywkowo????

I słynny tekst: " naucz się głupku wydobywać gaz z łupków".

PI @ 19:13, 03.10.2019

IP: 185.166...107

W książkach Wojciecha Sumlińskiego jest sama prawda i tylko prawda o
Chrabiu bul komoruskim,chebru''walgodechą".
Że to takie coś neobolszewickie w XXI w.reprezentowało rdzenny naród polski,to się w pale nie mieści a wybrali go swojacy,wszak koszula bliższa ciału,stąd ta dziękczynna wizyta.
Gdyby wygrał kolejne wybory,żydostwu opylił by pl.lasy a ja nie mógłbym w nich mieszkać.

Wielbiciel Bronisława @ 19:33, 03.10.2019

IP: 5.173...173

Panie Komorowski jestem za Panem i popieram Pana

mieszkaniec gminy @ 19:43, 03.10.2019

IP: 31.41...214

niwiem jak postrzeają Rosie ale 2rurociągi zgazem na bałtyku wybudowali a to tylko zasługa naszych bo ruskie jeszcze za Jelcyna prosili Polskie o pozwolenie na budawanie gazociągów a nasi chcieli im dyktowac że muszą przebiegac przez Ukrainę a teraz Ruskie nie dobre a sami sobie to zafundowali tak Polsko rządzono

do otua @ 20:02, 03.10.2019

IP: 95.49...122

chyba coś ci się pomyliło, to Matołusz namawiał do kredytów frankowych

... @ 20:35, 03.10.2019

IP: 37.249...179

No to jedziemy z frajerkiem:

"Mam nadzieję, że przed wyborami sporo mieszkańców przeczyta to forum i zastanowi sie jak to jest, że poplecznicy PISu są takimi miłośnikami Chin i innych zamordystycznych krajów."

Czy ktoś z komentujących podpisał się jako wyborca PiSu? Widnieje tu np. mój komentarz, ale z PiSobolszewią nie chcę mieć nic wspólnego. Tak samo jak Platformą Obywatelską, co to jest obywatelska, jak milicja w PRL. Jedyna partia, która nie zastanawia się nad tym, jak wylizać tylną część ciała USA, Niemcom, czy Rosjanom jest Konfederacja. Owszem, mają wielu oszołomów na listach, ale i wielu porządnych ludzi dla których POLSKA znaczy coś więcej.


"Jak to jest, że na swiecie postrzegają teraz Polską i Węgry jako kraje zdecydowanie bliższe Turcji czy Rosji niż krajom zachodnim."

Jak to jest, że z Rosją i Turcją liczy się cały zachodni świat, a z Polską od wieeeeeelu lat nikt się nie liczy? Jak to jest, że z Rosją wszystkie te kraje robią stale interesy, nie marginalizują tego kraju? Jak to jest, że Rosja i Turcja jest zapraszana na wszystkie najważniejsze spotkania na świecie? Tacy źli? To dlaczego nie są zmarginalizowani i niech się bawią w swojej piaskownicy? PiS liże tyłek USA. PO liże tyłek Niemcom i Rosji. SLD Rosji. A może zająć się w końcu interesem POLSKI? I mieć w gdzieś komentarze innych? Trudno też, żeby media nie jechały po Polsce, skoro są w większości w rękach Niemieckich (jakieś 70%?). Zakładasz, że te 'kraje zachodnie' będą dbały o Twój interes? Czy o swoje udziały? Niemcy dbają o równość? To dlaczego mają więcej do powiedzenia w UE, niż inne kraje? Dlaczego są największym eksporterem w całej UE? Dlaczego emitują najwięcej CO2 nakładając jakieś limity na inne kraje? Kary? Dlaczego KANCLERZ NIEMIEC (wewnętrzna funkcja NIEMIEC - nie UE) TAK NA DOBRĄ SPRAWĘ RZĄDZI CAŁĄ UE? To Europejczycy ją wybrali, czy Niemcy, żeby reprezentowała ich interes? Jeśli UE taka demokratyczna, to kto wybrał komisarzy europejskich? Bo ja nie. Zwykła dyktatura, której Ty możesz nie widzieć, ale zdrowo myślący człowiek jednak powinien. Zachodnia Europa (akurat w tym przyładzie także Polska) np. zabiera rodzicom dzieci ze względu na biedę, żeby dać dofinansowanie rodzinom zastępczym. Ty mówisz o wolności? Co Ty wiesz o wolności słowa, wypowiedzi, swobód obywatelskich? Widziałeś, jak się tłumi zwykłe, pokojowe manifestacje we Francji? Hiszpanii? Niemczech?

"I czy to nie dziwne, że ci poplecznicy PISu gdzieś tam powyżej, piszą o tym że wolą wolność słowa chińską bardziej niz tą jaką mamy w Uni Europejskiej :)"

Wolność słowa w Polsce - wjazd do redakcji WPROST, aresztowanie gościa, co stworzył grę z BRONKIEM KOMORUSKIM. Fajna wolność? Zakładasz firmę i płacisz 1500 zł ZUSu + podatek dochodowy + pozostałe podatki, a prawo jest tak obszerne, że chyba niemożliwością byłoby spełniać wszystkie normy (często tak absurdalne, że aż szkoda o nich gadać) i jak urzędnik będzie chciał, to i tak Cię uwali. No bo jeszcze często ważna jest interpretacja. Taka to wolność słowa, znaczy cenzura zachodnioeuropejska. Ale w Twoich mediach pewnie o tym nie piszą.

"Jak PIS ponownie wygra to bedzie MASAKRA - wyprowadzą nas z UE szybciej niż Wam sie wydaje. Skoro UK może wyjśc to Polska też - i znowu bedzie trzeba paszport zeby gdziekolwiek wyjechać. A paszporty bedzie przyznawał lokalny naczelnik PISu. Oczywiście trzeba bedzie zasłużyć."

Przecież to PiS nas na dobre do tej UE wprowadził. To za rządów PiSu i za prezydenta Lecha Kaczyńskiego został podpisany traktat lizboński, który to odebrał nam suwerenność. Po co bredzisz? Po co gadasz takie głupoty? Ja naprawdę chciałbym, aby ktoś nas z tej UE wyprowadził, dlatego zagłosuję na KONFEDERACJĘ. Wszystkie partię głównego ścieku PiSPOSLDPSL to przecież okrągłostołowy układ mający na celu dzielić Polaków i rządzić latami. PiS, czy PO jedno zło. Jedyna różnica jest taka, że PiS jest opcją amerykańsko-żydowską, a PO niemiecko-rosyjską. PiS kupuje nowe samoloty z USA, a PO kupuje stare leopardy z Niemiec. PiS będzie negocjował wypłaty dla Żydów, a PO umarza długi gazpromowi i podpisuje najmniej korzystne umowy na dostawę gazu od Rosji w całej Europie. I wiele, wiele innych, które mógłbym wymieniać, ale sprawa nie tego dotyczy. A ja bym chciał w końcu rządów PROPOLSKICH. Takich, które dbają o NAS POLAKÓW! A nie o to, czy Niemiec jest zadowolony z naszych zmian. Jak Polska będzie rosła w siłę, to ani Niemcy, ani Rosja nie będą zadowoleni. To na pewno, bo to oni rządzą na kontynencie i rozdają karty. A sami zawsze świetnie się dogadają (ot, choćby sprawa nord stream 2).


"PIS bedzie Was tak długo kochał aż Wy też go pokochacie :)"

Nigdy nie pokocham PiSobolszewii, jak nie pokocham POgermanii, czy SLDrosji. Kocham Polskę. Nie PiS, PO, Tuska, Kaczyńskiego, czy Millera.

Swoją drogą śmiesznie to brzmi, jak o demokrację walczą stare komuchy z list PO. PZPRowskie pionki dbają o Twoją wolność. Ale trzeba być niespełna rozumu, aby nie pamiętać komu służyli i jak działali panowie pokroju Cimoszewicza, Millera, Rzeplińskiego, Nowaka, Boniego, Olechowskiego, Czerwińskiego... Tacy demokraci... PZPRowscy. Troszkę czerwoni, prawda? I komu bliżej do Rosji?

slawek @ 20:37, 03.10.2019

IP: 178.213...198

ten cały artykuł to jedna wielka propaganda i ściema. Panu Giżyckiemu wydaje się , że tylko on ma patent na prawde. Komorowski jako prezydent to była porażka objawiająca się w : pogardzie dla zwykłych ludzi i niespełnionych obietnicach wyborczych (poparł podwyższenie wieku emerytalnego) .
Pisanie , że obecna władza pisze zakłamaną historie jest kłamstwem do kwadratu.
Właśnie teraz społeczeństwo poznaje prawdziwą HISTORIĘ

Anna Maria @ 21:10, 03.10.2019

IP: 89.77...197

Bardzo dobry artykuł i w pełni się z nim zgadzam. Komorowski był przeciwnikiem okrągłego stołu w przeciwieństwie do Kaczyńskiego, który zaprezentował potem całkowicie odwrotną narrację robiąc z Komorowskiego zdrajcę z Magdalenki. Poza tym Komorowski od zawsze był związany z kościołem, z Klubem Inteligencji katolickiej w Warszawie, Kaczyński nigdy nie był w tym nurcie. W czasach Solidarności żaden warszawiak nie widział go w kościele.Zawsze był bardziej lewicujący, i cały czas zresztą jest co widać doskonale w jego rządach i programie, jest przesiąknięty do cna socjalizmem i tylko cynicznie wykorzystał Kościół do walki o głosy robiąc z siebie wielkiego katolika. Szkoda, że Kościół nigdy nie wstawił się za prawdziwym swoim synem czyli Komorowskim i pozwolił tak straszliwie opluwać jego i jego żonę. Sama widziałam memy wstawiane przez znajomego księdza naśmiewające się z tuszy Anny Komorowskiej. Z Komorowskiego katolika, Polaka pochodzącego ze świetnej, zasłużonej rodziny z historią zrobili za pomocą swojej propagandy na miarę najgorszych bolszewików wroga narodu. Obrzydliwość.

kaktus @ 21:16, 03.10.2019

IP: 178.42...139

to był prezydent bardzo śmieszne ha ha ha ha....on nawet się nie nadawał na sołtysa a co mowa na prezydenta. Za jego wypowiedzi to ja bym go napj.....ł dechą !!!!!

Sk/mUTEK @ 22:01, 03.10.2019

IP: 176.109...166

Idź na wybory
GŁOSUJ NA PIS

Albo do władzy dojdą ludzie pokroju :
- Jan Kowalski z Ostrołęki
- czy vice prezydent z teledysku
- albo Bronisław Komorowski

To wcale nie jest śmieszne.

... @ 22:25, 03.10.2019

IP: 37.249...179

'Uniwersytet w Edynburgu zezwolił na organizację wydarzenia „Resisting Whiteness 2019”, mimo że zasady organizatorów ograniczały dostęp białych ludzi do mikrofonu.
Konferencja mająca na celu podniesienie świadomości na temat „znaczenia działań antyrasistowskich w Wielkiej Brytanii” odbyła się w Pleasance Theatre, należącym do University of Edinburgh w Szkocji, w sobotę 28 września br.

Została zorganizowana przez grupę „The Resisting Whiteness Collective”, która określa się jako „niedochodowa, oddolna organizacja działaczy QTPOC [Queer and Trans People of Color]”.

Na stronie wydarzenia możemy przeczytać:

„Ta konferencja ma na celu dać kolorowym platformę do dyskusji na temat ich doświadczeń i wiedzy w kontekście antyrasistowskiej organizacji i przeciwdziałaniu opresji. Ponieważ chcemy wzmocnić głosy osób kolorowych, pierwszeństwo będą miały pytania od osób kolorowych na widowni.”

Na konferencji były przygotowane również oddzielne pokoje relaksu dla kolorowych i pozostałych:

„Pokój „Braid” jest bezpieczną przestrzenią tylko dla osób kolorowych, a pokój „Cheviot” jest dostępny dla każdego, kto go potrzebuje.”


Taka to równość i wolność w tej Europie. :) Kolorowym wolno, białym nie.

... @ 22:27, 03.10.2019

IP: 37.249...179

Najgorzej w dzisiejszych czasach urodzić się białym, heteroseksualnym Katolikiem. Można na takiego pluć i nikt nie podejmie tematu. Ale, jakby tak czarny, żydowski gej był opluty... Uuuuuu łaaaaa... Ale byłby jazgot...

ZDZiś @ 23:44, 03.10.2019

IP: 176.109...25

Prawda jest taka że od lat każdy polityk kłamie Polaków aby mieć więcej dla siebie a my nic z tym nie robimy politycy to takie małpy bijące się o jednego i tego samego banana

Adam @ 05:27, 04.10.2019

IP: 5.172...52

Opamiętajcie się ,komu cześć ,a komu chwała ,myślenie nie boli !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

genoocide @ 07:51, 04.10.2019

IP: 188.147...129

"Jeżeli komuś udowodniono kłamstwo, był on publicznie potępiony. Polityk podawał się do dymisji."
Odniesie się Pan do słów zawartych w książce Pana Sumlińskiego, który został fałszywie oskarżony i oczyszczony z zarzutów wobec byłego (wtedy urzędującego) prezydenta.

"Żałuję, żę Polacy zostaliodcięci od przekazu z tak bezprecedensowej rozprawy i pozbawieni wyrobienia sobie samodzielnej opinii o tak niezwykłym wydarzeniu, jakim w kazdym normalnym kraju byłoby przesłuchanie prezydenta. Zastanawiam sie co chcieli ukryć ludzie, którzy, o tym zdecydowali...
" Sądziłem, że rekord byłego rzecznika rządu, Pawła Grasia, który przepytywany w tej sprawie w sądzie siedemdziesiąt siedem razy odpowiedział: " nie pamiętam", będzie nie do pobicia. Nie przewidziałem, że Bronisław Komorowski może mieć jeszcze słabszą pamięć i nie pamietać w zasadzie niczego. Martwię się o zdrowie pana prezydenta."
"Po odczytaniu prezydentowi złożonych przez niego zeznań z 28 lipca 2007 roku, potwierdził on dziś ich prawdziwość:" skoro tak zeznałem w prokuraturze, to jest to prawda"-powiedział. Po chwili odczytano prezydentowi jego kolejne zeznania złożone w prokuraturze, z 18 stycznia 2008 roku, w których przyznawał, że poprzednie zeznania składane przed prokuratorami- te z lipca- były niezgodne z prawdą, że sie w nich wielokrotnie mylił. Ku zdumieniu słuchaczy prezydent potwierdził jednak także i te zeznania, dokładnie tak jak poprzednie: "skoro tak zeznałem w prokuraturze, to jest to prawda". Niemożliwością w tej sytuacji było niezadanie kolejnego pytania: " to które z tych dwóch zeznań są prawdziwe, bo przecież jedne wykluczają drugie?". Po chwili namysłu prezydent odpowiedział:" wszystko, co zeznałem w prokuraturze, jest prawdą i nic wiecej nie mam do powiedzenia" Czy ktos z obecnych potrafi wyjaśnić ten absurd bez konsultacji z lekarzem?"
"Poza wszystkim jestem rozczarowany także i tym, że prezydent zeznając pod odpowiedzialnością karną i dodatkowo jeszcze zapszysiężony, manipulował faktami i drastycznie mijał się z prawdą."
"Dowody są w aktach tej sprawy. Większość kłamców daje się przyłapać, ponieważ albo zapominają, co powiedzieli, albo ich kłamstwo staje niespodziewanie wobec niezaprzeczalnej prawdy. Dlategoludzie mówiący nieprawdę i nieufający swojej pamięci lub po prostu mniej przebiegli najczęściej stosuja najprostszy wybieg, polegajacy właśnie na zasłanianiu się niepamięcią. Skuteczniejszym systemem kłamstwa jest przeplatanie prawdy kłamstwem albo trzymanie sie na tyle blisko prawdy, że nigdy sie nie ma pewności. Dziś było wszystkiego z tego po trochu, najwięcej oczywiście niepamięci. Ale tam gdzie prezydent nie zasłaniał sie niepamięcią, przeczył słowom większości innych świadków, od Krzysztofa Bondaryka, byłego szefa ABW, począwszy, na Pawle Grasiu, byłym rzeczniku rządu, skończywszy. Albo więc kłamało wielu innych świadków- a przeciez zeznawali pod odpowiedzialnością karną- albo kłamał Bronisław Komorowski. Trzeciej drogi nie ma. Poza tym prezydent wielokrotnie twierdził dziś, że nie musiał nielegalnie zapoznawać się ze ściśle tajnym Aneksem do raportu WSI, bo i tak by sie z nim zapoznał natychmiast po nominacji na stanowisko marszałka Sejmu. To kłamstwo. Przeczytałby Aneks dopiero po decyzji prezydenta Lecha Kaczyńskiego o jego ujawnieniu, a takiej decyzji Lech Kaczyńskie nigdy nie podjął. To tylko przykłady dzisiejszej manipulacji ze strony Bronisława Komorowskiego. Jest ich znacznie więcej."

Co ciekawe główny oskarżyciel pana Sumlińskiego zginął akurat tuz przed stawieniem się w owej rozprawie, co nie było na ręke Komorowskiemu na pewno, gdyby do takich zeznań doszło. Tym kimś był niejaki pułkownik Leszek Tobiasz który był bliskim znajomym prezydenta. Wyszkolony w Rosjii przez GRU, tajny agent walczący z Kościołem i mający wiele na sumieniu od zdrady stanu począwszy. Drugim powiązanym z ta sprawą agentem był Leszek Lichodzki zabity przed rozpoczęciem procesu... Logiczne myślenie i ułożenie w całość zdarzeń opisanych w tej książce z wydarzeniami tamtego okresu zmusza do refleksji, niestety gorzkiej refleksji kto nami rządził. Skoro to wszystko co przeczytałem w tej książce jest nieprawdą to czemu nikt (Sumliński) nie siedzi za szkalowanie prezydenta i oskarżanie go o powiązania z rosyjskim (GRU) wywiadem, ochronę rosyjskich szpiegów (tobiaszi ludzie zatrudnieni prze komorowskiego w WSI) czy powiązania z organizacją mafijną pod nazwą Pro Civili???? Pytań jest dużo, jeszcze mniej odpowiedzi. Ja na niektóre sam sobie odpowiedziałem po tej książce i po jednym z wywiadów udzielonych prze ówczesnego marszałka w pewnym radiu, w którym to że tak to ujmę przewidział przyszłość katastrofy smoleńskiej sugerując bieg wydarzeń jak również ukazanie sie na kilka godzin przed tragedią kondolencji, które szybko skasowano, by później zamieścić je ponownie.... Ocenę zostawiam Wam, ale obraz dzisiejszych sądów i brak możliwości ich oczyszczenia z działaczy aparatu komunistycznego pokazuję jaką władze mieliśmy i jak nieporadna w tym aspekcie mamy obecnie...

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:01, 04.10.2019

IP: 83.28...121

Mieliście na to wszystko 4 lata - nie trafia do Was ten prosty przekaż - macie w sejmie większość, pozwalającą na postawienie Komorowskiego przed Trybunałem Stanu - dlaczego, tego nie zrobiliście???

Pokraki i Szuje @ 09:10, 04.10.2019

IP: 188.146...77

do IP: 37.249...179 "frajerka" - ale pojechałeś bracie......

No rzeczywiście nie zauważyłem że nie jesteś PISbolszewikiem ale narodowym socjalistą pełną gębą - sorry about that...

Ten bełkot który przelałeś na ekran nie zasługuje na komentowanie - stek fakenewsów, kłamstw i twojej pokracznej wersji postrzegania rzeczywistości. Powiem jedno - nie pozwolimy ci tu zrobić drugiej Rosji czy Turcji choć bardzo byś chciał. Nie ma szans.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:40, 04.10.2019

IP: 83.28...121

Tak, przy okazji gdzie jest, zapowiadany przez wiceprezesa PiS niejakiego Antka Policmajstra, pozew przeciw Tomaszowi Piątkowi, który w swej książce, jasno wskazuje powiązania Macierewicza, zarówno z SB, jak i rosyjskimi służbami specjalnymi - przypominam, że dotyczy to wiceprezesa PiS.

Cyt.:
"Macierewicz był współpracownikiem Biura Studiów SB"

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:44, 04.10.2019

IP: 83.28...121

Cyt.:
"Jedyna partia, która nie zastanawia się nad tym, jak wylizać tylną część ciała USA, Niemcom, czy Rosjanom jest Konfederacja."

Cyt.:
"jeśli niemożliwy jest dwustronny sojusz z USA na wzór tego między Stanami a Izraelem, Polska powinna współpracować z Rosją."

Przypominam, Rosją, która zajęła Krym i okupuje Donbas, kradnąc w nim węgiel, który następnie sprzedaje do Polski - około 20 mln ton węgla, w tym roku.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:55, 04.10.2019

IP: 217.146...86

W 2015 roku, do Polski sprowadzono około 5 mln ton rosyjskiego węgla, przed wyborami, PiSowscy wrzeszczeli, ze to skandal i oni tę praktyki ukrócą - ukrócili, w ten sposób, że z roku na rok, import donbaskiego węgla rósł bardzo szybko, osiągając w tym roku 20 mln ton - tak wygląda dbałość PiS, o polskie kopalnie - pamiętamy jak brosia z Brzeszczy spieprzała przed polskimi górnikami, kryjąc się na plecami ochroniarzy.

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 10:21, 04.10.2019

IP: 188.146...181

Jeśli się nie dba o rozwój górnictwa, to za parę lat trzeba węgiel sprowadzać.

bronek myśliwy @ 10:26, 04.10.2019

IP: 83.0...253

otczówam bul głowy jak czytam żygi Jana Kowalskiego

... @ 10:33, 04.10.2019

IP: 94.254...64

Nie strzelają z gumowych kul i nie rozpedzaja gazem jak za po.-PAMIETAMY.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:44, 04.10.2019

IP: 217.146...86

Tępy naziolu, 20 mln ton węgla, ukradzionego w Donbasie - o, czym Ty, PiSowski bezmózgu bredzisz, za jakie "parę lat"???

Węgiel wydobywany w polskich kopalniach, zalega na hałdach.

Cyt.:
"Nie strzelają z gumowych kul i nie rozpedzaja gazem jak za po.-PAMIETAMY."

Jakoś nie pamiętam, żeby do Warszawy, za czasów PiS, przyjechała górnicza brać, paliła opony i rzucała w budynek ministerstwa śrubami - do kogo więc, mieli strzelać, do uczestników parad równości, czy może do tych, którzy skandowali, że "na drzewach, zamiast liści, będą wisieć syjoniści", a może do tych, którzy wieszali portrety eurodeputowanych na szubienicach?

Uważasz, że policja strzela do manifestantów, dla sportu?

Jakoś nie pamiętam, żeby do manifestantów, blokujących sejm, w poprzedniej kadencji, podchodził ktoś z PO i bił po twarzy, pamiętam raczej, jak manifestanci, pobili posła, który chciał wyjść z sejmu.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:55, 04.10.2019

IP: 217.146...86

"Cywilizacja kłamstwa", polega na tym, że gdyby nie ona, to dzisiaj nikt by się nie zastanawiał, czy facet, którego sprawdzania, nie zakończyły służby, może zostać prezesem NIK, bowiem, nikomu zdrowemu na umyśle, do głowy by nie przyszło, żeby wysuwać taką kandydaturę.

Ten przypadek, wskazuje, że w przypadku PiSowni, to sprawdzanie, to jedna wielka ściema, nikomu do niczego nie służąca, no może poza kolejnym przekazem dla "ciemnego ludu", który wg pierwszego propagandzisty PiS, "wszystko kupi" - no i kupuje - łyka, jak młody pelikan rybę, bez najmniejszej nawet refleksji nad tym, że ktoś ich, ordynarnie, robi w ciula.

mm @ 10:57, 04.10.2019

IP: 83.28...42

Komorowski to najgorszy prezydent, jaki się trafił w wolnej Polsce...

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:15, 04.10.2019

IP: 217.146...86

Cyt.:
"Komorowski to najgorszy prezydent, jaki się trafił w wolnej Polsce..."

Gorszy od takiego, który wyręcza sądy i łamie Konstytucję?

do mm @ 11:17, 04.10.2019

IP: 78.152...89

a ten co nami dziś rządzi to jaki to prezydent jak sterowany jest przez JK?

ojej @ 12:45, 04.10.2019

IP: 194.50...56

No tak jednostronny artykuł, który ma na celu ocieplić wizerunek Pana Komorowskiego czy co ma na celu ? Pracę magisterską pisze człowiek, który łączy się w "bulu"...
Ktoś kiedyś napisał " W Polsce może wydarzyć się wszystko skoro Komorowski został prezydentem nic mnie nie zdziwi...."
Mamy wyjść na przeciw i pomachać mu na dzień dobry ? Dlaczego ? Za orła z czekolady ? Za brak znajomości języka angielskiego ba polskiego też w sumie ? Za wchodzenie na podest ? Za Szoguna ? Za przytulmy panią ? Za kredyt i lepszą pracę ? Nie da się.....

Sk/mUTEK @ 12:50, 04.10.2019

IP: 185.137...179

Idź na wybory
GŁOSUJ NA PIS

Albo do władzy dojdą ludzie pokroju :
- Jan Kowalski z Ostrołęki
- vice prezydent z teledysku
- albo Bronisław Komorowski

To wcale nie jest śmieszne.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:59, 04.10.2019

IP: 217.146...86

Cyt.:
"Ktoś kiedyś napisał "

Żebyś nie musiał w przyszłości PiSać, że ktoś, kiedyś, to ja Ci piszę dzisiaj, że skoro Prezydentem został wyciągnięty z Jarkowego kapelusza, Duda, to już nic w Polsce mnie nie zdziwi - możesz się spokojnie, na te moje słowa powoływać.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:01, 04.10.2019

IP: 217.146...86

Głosując na PiS, głosujesz na na zamykanie szpitali, umieranie ludzi na SORAch, zamordyzm, brak demokracji, łamanie Konstytucji, traktowanie Polski, jak łupu wojennego, czy braku absorbcji środków zewnętrznych -- patrz rozmowa ministra rolnictwa z dyrektorami agencji rolnych w 100% z PiSu.

Głosuj na to, żeby minidyktatorek, mógł, jako szeregowy poseł bez żadnego trybu ubliżać ludziom z sejmowej mównicy i wchodzić do budynku sejmu, wejściem dla marszałków, w towarzystwie uzbrojonych ludzi - za tym zagłosujesz.

Pipi @ 19:34, 04.10.2019

IP: 185.166...107

Nic nie piszesz kodziarzu jak was na taśmach obsobaczył Neumann.Leżyta i kwiczyta

sebill do Jan Kowalski @ 11:13, 05.10.2019

IP: 188.147...193

Broni Pan ludzi, którzy o takich jak Pan mówią w kuluarach, że jesteście idi..otami, że na nich głosujecie dla przykładu ostatnio pan Neumann, wcześniej Lis, Bieńkowska etc.
Pisze Pan o upadku szpitali itd. , przecez to co człowieku głosisz to jest samozaoranie w czystej postaci. Niby jestes inteligentny, a zarazem wykazujesz sie skrajną głupotą. Bo sam sobie przeczysz. Na nagraniach było ukazane wprost co się działo na różnych szczeblach władzy i kto doprowadził do upadku szpitali, kolejek do specjalistow itd. Przeczenie temu to tak jakbyś chciał wszystkim wmówić, że kot jest psem. Nieda się tak prowadzić konstruktywnego dialogu ku polepszeniu sytuacji..

Siedzieli pili lulki palili aż to wszystko pier... eło, ale ja.ja ale ja.ja tak w telegraficznym skrócie. Ciężko jest nadrobić 8 lat zaniedbań, kiedy nie robiono nic, a pieniądze znikały do kieszeń decydentów, zamiast na cele na które miały być przeznaczone i tak było w każdej kwestii od szpitali po wojsko.

Nie jestem zwolennikiem pisu, ale widzę gołym okiem,że w 4 lata zrobili więcej niz po w 8 i to jest fakt który nie podlega żadnej dyskusji. Trzeba być albo ograniczonym intelektualnie, albo pa.rtyjniakiem i mieć w tym interes, żeby temu przeczyć. Oczywiście nie wszystko co robią, robią dobrze i dlatego trzeba im patrzeć na ręce, i zwracać uwagę na prawdziwe problemy. A tych tez nie brakuje niestety, ale mimo wszystko idzie ku lepszemu patrząc obiektywnie i życzę,żeby panu tego obiektywizmu nie zabrakło. Pozdrawiam.

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Mechanix
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter