sobota, 19 października 2019 r., imieniny Piotra, Pawła, Ziemowita

BRW

Aktualności

Podał się za wnuczka. Chciał wyłudzić 40 000 zł

Do seniorki z Ostrołęki zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako wnuczek. Pod pretekstem wypadku drogowego w Niemczech poprosił o przekazanie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na szczęście kobieta zachowała trzeźwość umysłu i nie pozwolił się oszukać. Sprawę zgłosiła policji.

W trosce o bezpieczeństwo seniorów funkcjonariusze apelują o rozwagę i ostrzeganie rodziny czy znajomych przed zagrożeniem jakim jest oszustwo. Jedna nierozważna, często naciskana pod presją czasu, decyzja może przyczynić się do utraty oszczędności całego życia.

Reklama- Pamiętajmy, żeby po otrzymaniu takiego telefonu nie wpadać w panikę i zachować spokój. Skontaktujmy się po wcześniejszym rozłączeniu rozmowy z członkami naszej rodziny, ale nie pod ten numer, który przekazuje nam osoba dzwoniąca, ale pod ten, który mamy zapisany od wielu lat. Przestępcy celowo wymuszają na nas presję czasu, ale my nie możemy się jej poddać. Zdzwońmy się z członkami rodziny i wyjaśnijmy dokładanie sprawę. Poinformujmy córkę czy syna o otrzymaniu takiego telefonu, poprośmy ich o przyjechanie do naszego domu i dokładne sprawdzenie sytuacji. Nie przekazujmy nigdy gotówki obcym osobom, ani też nie wskazujmy im miejsca jej przechowywania oraz kwoty - apeluje podkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Do próby oszustwa doszło w poniedziałek 7 października po godz. 16.00.

Odsłon: 1978 komentarze: 0
09:48, 08.10.2019r. Drukuj

PROMOCJA

Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót