sobota, 19 października 2019 r., imieniny Piotra, Pawła, Ziemowita

BRW

Aktualności

Policja apeluje o ostrożność na drodze

W związku z intensywnymi opadami deszczu, ostrołęcka policja apeluje do kierowców, pieszych i rowerzystów o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Deszcz powoduje, że widoczność spada, jezdnia jest śliska, a droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuża.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może zakończyć się tragedią.

Reklama- Pamiętajmy że, padający deszcz powoduje, że droga jest śliska czyli droga hamowania auta znacząco się wydłuża. Podczas zbliżania się do przejść kierowcy powinni także znacznie zmniejszyć prędkość, aby upewnić się, czy na przejściu nie znajdują się piesi. Prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów deszczu nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną - przestrzega podkom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Szczególną ostrożność na drodze podczas opadów deszczu powinni zachować także piesi i rowerzyści.

- Zanim wejdziemy nawet na oznakowane przejścia dla pieszych pamiętajmy o tym, aby dokładnie się rozejrzeć, czy takie przejście będzie bezpieczne, odchylmy kaptur, lub parasolkę, która w dużym stopniu ograniczają nam widoczność. Nie zapominajmy o tym, że w przypadku deszczu samochód potrzebuje dużo większej drogi hamowania, a my jesteśmy w takich warunkach dużo mniej widoczni - przypomina podkom. Tomasz Żerański, rzecznik ostrołęckich policjantów.

Odsłon: 543 komentarze: 0
09:28, 10.10.2019r. Drukuj

PROMOCJA

Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót