sobota, 6 czerwca 2020 r., imieniny Dominiki, Norberta, Laurentego

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Promocja książki "Duch nasz zastąpi setki" (zdjęcia)

W Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce odbyła się prezentacja książki pt. "Duch nasz zastąpi setki". Publikacja zawiera unikalne dokumenty archiwalne, fotografie i transkrypcje wywiadów dotyczących działalności ostatniego komendanta XVI Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego.

Pasjonaci historii zgromadzili się w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce, by zapoznać się z najnowszą publikacją poświęconą działalności dowódcy XVI Okręgu NZW - Witoldowi Boruckiemu ps. "Dąb", "Babinicz".

Reklama Nieodzownym elementem spotkania była dyskusja, w której uczestniczyli: Agnieszka Michniewicz, Krzysztof Kacprzak oraz Jacek Karczewski.

Znaczną część książki "Duch nasz zastąpi setki" stanowią dokumenty wytworzone w związku z działalnością XVI Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego (wśród których znalazły się poruszające w swej treści raporty "do Administracji Przyszłej Nowej Polski"). Nie brakuje też materiałów odkrywających kulisy życia prywatnego Witolda Boruckiego, losów jego żony i syna.

Wyboru materiałów, które złożyły się na publikację, dokonali: Agnieszka Michniewicz (wnuczka Witolda Boruckiego), dr Krzysztof Kacprzak (badacz podziemia antykomunistycznego na północnym Mazowszu) i Jacek Karczewski, dyrektor MŻW.

Spotkanie odbyło się w środę 9 października w siedzibie MŻW.

Zobacz zdjęcia:
Promocja książki "Duch nasz zastąpi setki"

Więcej zdjęć: Promocja książki "Duch nasz zastąpi setki"

Wyświetleń: 789 komentarze: 2
10.10.2019, 11:33r. Drukuj
Powrót


Bez komentarza @ 12:40, 10.10.2019

IP: 81.219...14

Szanowna Redakcjo zdjęcia pochodzą z poprzedniego spotkania dotyczącego SGO Narew...

Bez komentarza @ 15:34, 10.10.2019

IP: 81.219...14

Teraz prawidłowo

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter