środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Nieudana próba oszustwa seniora

Do seniora mieszkającego w Czerwinie zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się za policjanta. Powiedział, że na jego konto było włamanie hakerskie. Na szczęście starszy pan zorientował się, że ma do czynienia z oszustem i rozłączył się. Sprawę zgłosił ostrołęckiej policji.

Do próby oszustwa doszło w czwartek 10 października przed południem.

Reklama Mundurowi po raz kolejny proszą o ostrożność. Przypominają też, że żaden policjant nie ma prawa żądać pieniędzy, jeśli to robi to znak, że mamy do czynienia z oszustem i jak najszybciej powinniśmy powiadomić prawdziwych policjantów.

- Skontaktujmy się z członkami naszej rodziny i uczulmy ich na tego rodzaju zagrożenia przypominając o tym, aby nie przekazywali żadnych pieniędzy osobom obcym. Pamiętajmy też, że dzwoniąc na policję, dokładnie rozłączmy poprzednie połączenie, aby nie nawiązać ponownego połączenia z oszustem - apeluje podkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

 

Wyświetleń: 1313 komentarze: 1
10.10.2019, 12:39r. Drukuj
Powrót


Rawat @ 15:18, 29.10.2019

IP: 188.123...171

Super że nieudana próba! Trzeba seniorom stale przypominać o tym że jest wielu ludzi którzy chcą żerować na ich oszczędnościach. Dobrze byłoby też przestrzegać przed telefonicznym marketingiem firm sprzedających pakiety medyczne jak Geria Medica. Oni też strasznie naciągają