sobota, 29 lutego 2020 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Znamy najaktywniejsze sołectwa i liderki wiejskie Mazowsza

Poznaliśmy najaktywniejsze sołectwa oraz liderki wiejskie Mazowsza. Podczas gali podsumowującej projekt w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw, wyróżniono najlepszych, którzy zrealizowali najciekawsze inicjatywy. Wśród liderów są też przedstawiciele powiatu ostrołęckiego.

Dzięki wdrożonym programom, mazowieckie obszary są coraz bezpieczniejsze, odnowione i sprzyjające rekreacji. Coraz więcej tez aktywnych mieszkańców, którzy chcą włączać się w działania i zmieniać swoją okolicę.

Reklama - MIAS to nasza autorska inicjatywa, którą realizujemy od ubiegłego roku. Popularność, jaką się cieszy przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. To dowód na to, że cała idea doskonale wpisuje się w aktywizację społeczności lokalnych. Mieszkańcy wiedzą, czego potrzebują i chcą mieć realny wpływ na realizację swoich pomysłów, a MIAS daje im właśnie możliwość współdecydowania o tym, co dzieje się w ich miejscowościach - mówi marszałek Adam Struzik.

Jednym z elementów tegorocznej edycji programu był konkurs na najlepszą inicjatywę zrealizowaną w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw. Łączna pula nagród wynosiła 55 tys. zł (I miejsce - 4,5 tys. zł, II miejsce - 3,5 tys. zł, III miejsce - 2 tys. zł oraz wyróżnienia - 1 tys. zł).  Podczas oceniania projektów komisja konkursowa brała pod uwagę m.in.: tryb wyłonienia pomysłu na inwestycję, zaangażowanie mieszkańców w realizację projektu, jego oryginalność i innowacyjność oraz wpływ na poprawę warunków życia mieszkańców sołectw i integrację społeczności lokalnej.

Reklama Nagrody przyznano w pięciu kategoriach: Bezpieczne i przyjazne Sołectwo, MIAS rekreacyjnie, Odnowione Mazowsze, MIAS folklorystycznie oraz Doposażone Sołectwo. Wśród laureatów znaleźli się także nasi przedstawiciele.

W kategorii Bezpieczne i przyjazne Sołectwo trzecie miejsce zajęło sołectwo Aleksandrowo w gminie Lelis.

Podczas gali poznaliśmy również laureatki szóstej edycji konkursu na "Najaktywniejszą Liderkę Wiejską w województwie mazowieckim". W tym roku o tytuł ubiegało się 17 niezwykłych kobiet - aktywistek, działaczek społecznych, sołtysek czy szefowych kół gospodyń wiejskich, kobiet z ogromną wiedzą o Mazowszu i Unii Europejskiej. Najlepszą okazała się Wanda Kabala, sołtyska z Nowego Podola (gm. Wilga).

Reklama W grupie aktywnych kobiet, które działają na terenach wiejskich województwa mazowieckiego, znalazła się także jedna przedstawicielka powiatu ostrołęckiego. Wyróżnienie otrzymała Magdalena Walijewska z gminy Myszyniec, związana ze Związkiem Stowarzyszeń oraz LGD "Kurpsie Razem.

Pełne listy laureatów znajdziesz na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Wyświetleń: 1534 komentarze: 0
12.10.2019, 07:29r. Drukuj
Powrót


Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter