środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Tydzień Mediacji w Ostrołęce i regionie

Sąd Okręgowy w Ostrołęce oraz placówki mu podległe w regionie, przyłączają się do obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji. Wydarzenie służy popularyzacji wiedzy związanej z metodami pokojowego rozwiązywania konfliktów oraz pozasądowego rozstrzygania sporów.

Tydzień Mediacji będzie trwał w dniach 14-18 października. W całej Polsce zaplanowano dyżury mediatorów w sądach, zakładach karnych, policji i w innych instytucjach. W sądach odbędą się spotkania sędziów, asystentów sędziów i kuratorów z mediatorami, pełnomocnikami procesowymi oraz stronami postępowań sądowych, a także innymi przedstawicielami zawodów prawniczych.

Reklama Podczas Tygodnia Mediacji, w sądach rejonowych w okręgu ostrołęckim (Ostrołęka, Ostrów Mazowiecka, Przasnysz, Pułtusk, Wyszków) dyżury będą pełnić sędziowie mający największe doświadczanie mediacyjne oraz asystenci sędziów i kuratorzy. Niektóre sądy będą również organizowały dyżury mediatorów, którzy zgłosili chęć współpracy. Stali mediatorzy będą pełnić dyżury w siedzibie Sądu Okręgowego w Ostrołęce w godzinach 9.00-10.00.

Natomiast we wtorek 15 października w siedzibie Sądu Okręgowego w Ostrołęce odbędzie się panel dyskusyjny "Mediacja - zagadnienia praktyczne" zorganizowany w ramach projektu Centrum Arbitrażu i Mediacji - Koordynator przy Konfederacji "Lewiatan".

Wyświetleń: 784 komentarze: 0
12.10.2019, 07:38r. Drukuj
Powrót