wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Miasto wnioskuje o utworzenie dodatkowych miejsc w żłobku

Radnego Mariusza Łubę zainteresowała sprawa złego stanu budynku Żłobka Miejskiego w Ostrołęce. Rajca zwrócił się do prezydenta Łukasza Kulika z prośbą, sformułowaną w formie interpelacji o generalny remont placówki, zakupienie nowych zabawek oraz wybudowanie placu zabaw.

Włodarz w odpowiedzi na złożoną przez radnego Mariusza Łubę interpelację poinformował, iż miasto złożyło wniosek o dofinansowanie projektu, który zakłada stworzenie w miejskim żłobku 25 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3.

Reklama - W odniesieniu do poruszonego w interpelacji zagadnienia dotyczącego adaptacji niewykorzystywanych pomieszczeń pragnę poinformować, że dnia 12 września b.r. miasto złożyło wniosek o dofinansowanie projektu, który zakłada stworzenie 25 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w funkcjonującym Żłobku Miejskim w Ostrołęce. Dokumentacja aplikacyjna została przygotowana w odpowiedzi na ogłoszony przez Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie nabór wniosków w ramach działania pn "Ułatwianie powrotu do aktywności zawodowej osób sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3, poddziałanie "Ułatwianie powrotu do aktywności zawodowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 - wyjaśnia prezydent Łukasz Kulik.

Zakres rzeczowy projektu obejmuje m.in. wykonanie adaptacji niewykorzystywanej powierzchni ok. 140 m2 pod salę zabaw/jadalnię, sypialnię, kuchenkę mleczną, zmywalnię naczyń, szatnię, łazienkę. W projekcie przewidziano kompleksowe wyposażenie nowych pomieszczeń w odpowiedni sprzęt oraz pomoce dydaktyczne. Ponadto zaplanowana została budowa placu zabaw o powierzchni 441 m2, a także wymiana ogrodzenia terenu Żłobka Miejskiego na nowe. Wykonane w ramach projektu prace inwestycyjne zwiększą liczbę miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 z 45 do 70.

W dalszej części odpowiedzi prezydent stwierdził, iż kontrola sanitarna, dozoru technicznego i obiektów żłobka nie wskazuje na bardzo zły stan obiektu.

- Odpowiadając na pana interpelację, uprzejmie informuję, że wyniki kontroli sanitarnych, dozoru technicznego, kontroli obiektów żłobka oraz stanowisk pracy, przeglądu technicznego obiektu, okresowej kontroli przewodów kominowych, przeglądu i serwisu sprzętu przeciwpożarowego, w tym instalacji hydrantowych nie wskazują na tak negatywną ocenę żłobka miejskiego jaka została zawarta w interpelacji - odpowiada prezydent miasta Łukasz Kulik. 

Prezydent przyznaje, iż remontu wymaga ogrodzenie wokół budynku. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrołęce zapowiedział, iż prace związane z naprawą ogrodzenia powinny zakończyć się do 31 października.

- Pragnę podkreślić, że protokoły kontroli zawierają pozytywne oceny kontrolowanych obszarów. Przełożenia w czasie, z uwagi na konieczność zabezpieczenia środków, wymaga naprawa ogrodzenia terenu wokół budynku, jednakże Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrołęce zmienił swoją decyzję odnośnie wykonania tego obowiązku w ten sposób, że przedłużył termin wykonania obowiązku jakim jest - doprowadzić do właściwego stanu sanitarno-technicznego ogrodzenia terenu wokół budynku do dnia 31 października 2021 r - czytamy w odpowiedzi na interpelację.

Prezydent udzielił odpowiedzi na interpelację Mariusza Łuby w środę 23 września.

Wyświetleń: 1195 komentarze: 9
17.10.2019, 12:57r. Drukuj
Powrót


kolo @ 13:16, 17.10.2019

IP: 37.47...50

Prezydent działa szybciej jak Pan Łuba, podejrzewam że gdyby nie dziecko P. Łuby które uczęszcza do żłobka miałby Pan ten temat gdzieś. Brawa dla P. Łukasza, bo działa a nie szuka poklasku.

katarzyna @ 14:17, 17.10.2019

IP: 91.19...173

Szkoda, ze takie mautkie dzieci musza byc oddzielane od matek, a matki wio do pracy. Twarde zycie.

Realny @ 14:42, 17.10.2019

IP: 188.146...154

Plus za szukanie dodatkowego wsparcia finansowego ale minus za pozostawienie tematu bez jakiegokolwiek wsparcia ze strony ratusza. W kampanii łatwo się mówi, że na wszystko znajdzie się pieniądze gorzej z realizacją. Ale czekam cierpliwie kadencja trwa. Mam nadzieję, że na koniec kadencji nie będę żałował oddanego glosu na Pana Łukasza

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:51, 17.10.2019

IP: 217.146...87

Cyt.:
"ale minus za pozostawienie tematu bez jakiegokolwiek wsparcia ze strony ratusza."

Cyt.:
"Włodarz w odpowiedzi na złożoną przez radnego Mariusza Łubę interpelację poinformował, iż miasto złożyło wniosek o dofinansowanie projektu, który zakłada stworzenie w miejskim żłobku 25 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3."

Czy, poza pogłosem i ewentualnie chlupaniem wody, masz coś w łepetynie?

Cyt.:
"W kampanii łatwo się mówi, że na wszystko znajdzie się pieniądze gorzej z realizacją."

A, kto tak mówił, chyba jedynie brosia z Brzeszczy, która twierdziła, że "wystarczy nie kraść".

A. @ 15:15, 17.10.2019

IP: 176.109...49

Przyznaję rację kolo, gdyby nie dziecko radnego, które tam uczęszcza tematu by nie było. Na szczęście prezydent pewne kroki zrobił i pozostaje czekać na ich realizację. Moje dziecko chodzi do tego żłobka, jest bardzo zadowolone. Nie uważam, żeby budynek wymagał generalnego remontu, jest trochę po staremu ale czysto, schludnie a przede wszystkim miło. Jeśli ktoś uważa, że budynek jest w tak złym stanie to czemu nie zauważył tego wcześniej i nie pisał interpelacji do poprzedniego prezydenta? Przecież nie pogorszyło się to z dnia na dzień...

Rebeliant Remek @ 18:19, 17.10.2019

IP: 188.147...230

Pretensje do garbatego, ze ma proste dzieci. Nie ważne, ze miasto wyasygnuje środki na remont, mało ważne, ze powstanie 25 nowych miejsc. No chyba, ze prezydent i radny nie próżnują i mają osobiste zapotrzebowanie na 25 miejsc dla swoich dzieci. Jeśli tak to gratuluję dobrej roboty na rzecz walki z niżem demograficznym👍

Realny @ 18:27, 17.10.2019

IP: 188.146...167

To czy powstanie jest jeszcze niewiadomo. Jest złożony wniosek o dofinansowanie A czy będzie pozytywnie rozpatrzony nie wie nikt. A jeśli się krzyczy w kampanii że BĘDĘ MIAŁ NA TO FUNDUSZE. Tzn że jest się tego pewnym. I tak jak pisałem czekam cierpliwie na rezultaty, gdyz głosowałem na tego człowieka i mam prawo teraz wytknąć coś co mi się nie podoba.

A Kowalski bez próby obrażania kogoś już nie może nic napisać. Ale cóż może cytuje tylko słowa swoich rodziców które tak często od nich słyszał

@ realny @ 18:42, 17.10.2019

IP: 83.28...13

Coś z tobą nie tak? Rzeczywiście piszesz od rzeczy. Pierw że ratusz się nie interesuje, teraz że na pewno ktoś obiecał że będzie miał na to środki. Wytykaj co Ci się nie podoba, ale może po fakcie a nie przed nim.

Realny @ 00:28, 19.10.2019

IP: 188.147...16

Do wyżej
Pokaż mi miejsce gdzie napisałem że ratusz się nie interesuje. Napisałem że nie ma wsparcia ze strony ratusza czytaj z kasy ratusza. A w kampanii była tak dluga lista obietnic i zapewnienia że wtedy jeszcze kandydat na prezydenta wie że " I tu pada słowo klucz" miasto ma ma to fundusze. A teraz jedynie są wnioski które albo przejdą albo nie. To tak jakbym krzyczal że kupuje dom nie mając na niego pieniędzy i nie będąc Jeszce w banku i nie sprawdzając zdolności kredytowej.
I dlatego zaznaczyłem że teraz siedzę i obserwuje bo może Pan prezydent był na 100% pewien że takie dofinansowanie dostanie.
A Ty na przyszłość albo czytaj że zrozumieniem albo celowo nie zmieniaj czyis wypowiedzi. Już jeden tu taki jest i wystarczy