sobota, 24 października 2020 r., imieniny Marcina, Rafała, Arety

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Potrącenie na Bohaterów Warszawy. 84-latek w szpitalu

Do potrącenia 84-letniego rowerzysty przez kierującą bmw doszło dziś w godzinach porannych na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Bohaterów Warszawy w Ostrołęce. Mężczyzna wjechał rowerem na jezdnię. Z obrażeniami głowy został zabrany do ostrołęckiego szpitala.

O zdarzenie zapytaliśmy podkom. Tomasza Żerańskiego, rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Reklama - Według wstępnych ustaleń policjantów, 84-letni rowerzysta wjechał na przejście dla pieszych od strony sklepu Biedronka. Został potrącony przez bmw, którym kierowała 34-letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego. Kobieta jechała w kierunku al. Jana Pawła II. Badanie alkomatem wykazało, że była trzeźwa. Senior doznał obrażeń głowy, został zabrany do szpitala - mówi podkom. Żerański.

Policja zwraca się z apelem zarówno do kierowców, jak i do rowerzystów o ostrożność i wzajemny szacunek na drodze. Ci pierwsi powinni podczas zbliżania się do przejść dla pieszych zachować szczególną ostrożność i zdecydowanie zmniejszyć prędkość.

- Rowerzystów prosimy o przestrzeganie przepisów dotyczących poruszania się jednośladami i każdorazowe zsiadanie z rowerów podczas pokonywania przejść dla pieszych. Postępując w taki sposób dajemy szanse kierowcy na zauważenie nas i unikniecie ewentualnego potrącenia. Poza tym jazda rowerem po chodniku jest wykroczeniem za które grozi mandat karny - dodaje rzecznik.

Do potrącenia doszło w piątek 25 października.

Wyświetleń: 2013 komentarze: 1
25.10.2019, 10:57r. Drukuj
Powrót


OC dla rowerzystów @ 19:58, 25.10.2019

IP: 2a00:f41...6b13

Tomek możesz ich prosić,, muszą wyginąć ci co nie zasiadają z roweru

Reklama

Oclean
LUSAR
Carpexim
Bowling
PWSIP
IdealLine

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Kangurek
Neo
HydroDev
Ynet.pl
Sklep Enter