środa, 15 lipca 2020 r., imieniny Włodzimierza, Henryka, Egona

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Listopad w Ostrołęckim Centrum Kultury. Przed nami 35 OSPA

Ostrołęckie Centrum Kultury zaplanowało wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych dla mieszkańców w listopadzie. Organizatorzy zapowiadają między innymi koncerty, wernisaż wystawy, spektakle teatralne, w tym również dla dzieci. Przed nami także trzydziesta piąta już edycja wieczoru kabaretowego OSPA.

Program OCK w listopadzie przedstawia się następująco:

6 XI (środa)

Spotkanie z muzyką

"Kunszt dawnego tańca- Barok na dworze Króla Słońce". Program z udziałem artystów Baletu Dworskiego Cracovia Danza poświęcony będzie sztuce tanecznej epoki baroku. Podczas koncertu zaprezentowane będą najważniejsze barokowe tańce, które królowały na wystawnych balach i w przedstawieniach baletowych najpierw w Wersalu, a następnie na wszystkich europejskich dworach. Uczestnicy zapoznają się z modnymi strojami i tańcami, dowiedzą się o dworskiej etykiecie a przede wszystkim przybliżona zostanie im fascynująca postać Ludwika XIV, który zmienił oblicze francuskiej sztuki i całego swojego kraju.

- godz. 13.15, sala OCK, bilet 5 zł.

 

Reklama 7 XI (czwartek)

Wernisaż wystawy Marka Zalewskiego "Malarstwo i szkice"

Na wystawie zobaczyć będzie można, poza oczywiście najnowszymi obrazami autora, również szkice portretów osób, mniej i bardziej znanych Ostrołęczan. Marek Zaleski od trzech lat bawi się, szkicując portrety wielu osób. I tak powstały już cykle: Ciechanowianie, Płocczanie, które miały swoje prezentacje w tych miastach. Teraz nadszedł czas na Ostrołękę.

- godz. 19.00, Galeria Ostrołęka, wstęp wolny.

 

10 XI (niedziela)

Trans- Opera S.A.L.I.G.I.A.

Prezydent miasta Ostrołęki oraz Studio Artystyczne im. Ziembińskich zapraszają do sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury na Trans-Operę S.A.L.I.G.I.A., będącą częścią oficjalnych miejskich obchodów Święta Niepodległości.

Spektakl tworzą 22 piosenki Przemysława Gintrowskiego w pełnych emocji interpretacjach aktorów Studia Artystycznego. W programie znalazły się utwory skomponowane przez Gintrowskiego do słów Zbigniewa Herberta, Tadeusza Nowaka, Marka Tercza, Justyny Holm, Agnieszki Osieckiej, Jerzego Czecha, Bogdana Olewicza, Krzysztofa Marii Sieniawskiego, Mieczysława Jastruna, Natana Tenenbauma i Jacka Kaczmarskiego. Nie zabraknie najbardziej znanych songów Gintrowskiego: "Modlitwy o wschodzie słońca", "Autoportretu Witkacego", "Czarnych perfum", "Powrotu" czy "A my nie chcemy uciekać stąd".Wszystkie pieśni niosą przesłania dotyczące ludzkich postaw, poszukiwania drogi, celu, stawianiu czoła przeciwnościom i nieuniknionym zmianom. Organizatorzy zapraszają na opowieść o grzechach głównych, buncie, szaleństwie i odrodzeniu w obliczu toczących się kół historii. W spektaklu wystąpią laureaci wielu ogólnopolskich konkursów piosenki literackiej, aktorskiej i sztuki słowa, studenci państwowych wyższych szkół teatralnych, w tym także zdobywcy nagród prezydenta Koszalina w dziedzinie kultury. Autorką scenariusza i reżyserem spektaklu jest Ewa Czapik-Kowalewska, natomiast autorem aranżacji i kierownikiem muzycznym jest Rafał Kowalewski.

- godz.16.00, sala OCK, wstęp wolny.

 

Reklama 15 XI (piątek)

Jedno serce - dwie Ojczyzny. Recital Evgena Malinowskiego

Recital o charakterze spotkania publiczności z artystą lub mono-spektaklu autobiograficznego, skierowanego na poznanie przez publiczność życiorysu, drogi artystycznej i poglądów artysty. Składa się z wybranych przez samego artystę, wyjątkowo subiektywnie do tematu, pieśni i poezji rosyjskich i polskich autorów. W koncercie brzmią także utwory autorstwa samego artysty. Cały program jest jakby 50-letnim podsumowaniem całego życia zarówno artystycznego jak i prywatnego na przestrzeni swoich 25 lat od urodzenia w Rosji, i 25 lat życia w Polsce odkąd tu przyjechał. Intencją całości recitalu jest misja zbliżania kultur, jaką artysta sobie obrał na całe swoje życie.

Sam o sobie mówi: "Urodziłem się Rosjaninem, ale Polakiem byłem zawsze... Odbyłem podróż ze świata dumek i zniewalającej, syberyjskiej przyrody do świata pędzącego w kierunku globalnej, zero-jedynkowej, twardej rzeczywistości."

"Jedno serce - dwie Ojczyzny" to opowieść o jego drodze - i tej życiowej, i tej artystycznej, o uczuciach i poglądach, którymi chce podzielić się, gdyż za swoją misję wybrał zbliżanie kultur.

Evgen Malinowski jest absolwentem Kiemierowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk i Kultury z tytułem dyrygenta orkiestry estradowej. W 1992 roku przyjechał do Polski, by poznać kraj, z którego pochodził jego dziadek. Propaguje muzykę rosyjską, zwłaszcza utwory Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego. Specjalizuje się w poezji śpiewanej i piosence aktorskiej. Od 1993 roku jest często zapraszany do udziału w produkcjach filmowych i telewizyjnych, wciela się w rolę obywateli Rosji i byłych republik radzieckich. Występuje też na scenach muzycznych.

- godz. 18.00, Kultownia, wstęp wolny.

 

17 XI (niedziela)

Spektakl "Calineczka" Teatru Mer z Łodzi

Calineczka - to maleńka dziewczynka o ogromnym sercu. W świecie pełnym niespodzianek spotyka ją wiele ciekawych, ale też niebezpiecznych przygód. Zobacz jaki los szykują dla niej Ropucha, Mysz i Kret. Czy takie maleństwo poradzi sobie z przeszkodami? Czy spotka ją coś miłego? A może pozna kogoś wyjątkowego? Zapraszamy do kolorowego świata barwnych bohaterów.

- godz. 12.00, sala OCK, bilety 7 (dla dziecka) i 15 zł (dla osoby dorosłej). Spektakl dla dzieci od 4 lat w ramach cyklu "Godziny dla Rodziny".

 

Reklama 22 XI (piątek)

Porozmawiajmy przy herbacie - spotkanie rodzinne

Podczas spotkania uczestnicy poczują świąteczny nastrój za sprawą ozdób, które będą wykonywać pod okiem Beaty Zaorskiej.

Ilość miejsc ograniczona, zapisy w terminie 28 X - 4 XI.

- godz. 17.00, Kultownia.

 

23 XI (sobota)

35 OSPA - wieczór kabaretowy

Tym razem uczestnicy spotkają się z Kabaretem Weźrzesz, Krzysztofem Daukszewiczem oraz Arturem Andrusem z zespołem. Całe spotkanie poprowadzi Artur Andrus.

- godz. 18.00, sala OCK, bilet 80 zł.

 

Reklama 23 XI (sobota)

11 Ostrołęckie Slajdowisko Podróżnicze

W programie spotkania:

- Adam Dobrzyński - W drodze po koronę Europy - Serbia, Kosowo, Macedonia, Albania, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina oraz Wyspy Owcze.

- Krzysztof Modzelewski - Pomaluj mi życie na niebiesko - Niebieski Szlak Karpacki.

- godz. 15.00, klub "Oczko", wstęp wolny.

 

24 XI (niedziela)

22 Ostrołęckie Spotkania Chóralne

Wystąpią chóry i zespoły wokalne a'capella, które na koniec wykonają wspólnie "Modlitwę w kościółku" z opery "Halka" Stanisława Moniuszki.

- godz. 14.00, sala OCK, wstęp wolny.

Wyświetleń: 2003 komentarze: 0
03.11.2019, 09:44r. Drukuj
Powrót