piątek, 22 listopada 2019 r., imieniny Cecylii, Marka, Maura

Aktualności

Listopad w Ostrołęckim Centrum Kultury. Przed nami 35 OSPA

Ostrołęckie Centrum Kultury zaplanowało wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych dla mieszkańców w listopadzie. Organizatorzy zapowiadają między innymi koncerty, wernisaż wystawy, spektakle teatralne, w tym również dla dzieci. Przed nami także trzydziesta piąta już edycja wieczoru kabaretowego OSPA.

Program OCK w listopadzie przedstawia się następująco:

6 XI (środa)

Spotkanie z muzyką

"Kunszt dawnego tańca- Barok na dworze Króla Słońce". Program z udziałem artystów Baletu Dworskiego Cracovia Danza poświęcony będzie sztuce tanecznej epoki baroku. Podczas koncertu zaprezentowane będą najważniejsze barokowe tańce, które królowały na wystawnych balach i w przedstawieniach baletowych najpierw w Wersalu, a następnie na wszystkich europejskich dworach. Uczestnicy zapoznają się z modnymi strojami i tańcami, dowiedzą się o dworskiej etykiecie a przede wszystkim przybliżona zostanie im fascynująca postać Ludwika XIV, który zmienił oblicze francuskiej sztuki i całego swojego kraju.

- godz. 13.15, sala OCK, bilet 5 zł.

 

Reklama7 XI (czwartek)

Wernisaż wystawy Marka Zalewskiego "Malarstwo i szkice"

Na wystawie zobaczyć będzie można, poza oczywiście najnowszymi obrazami autora, również szkice portretów osób, mniej i bardziej znanych Ostrołęczan. Marek Zaleski od trzech lat bawi się, szkicując portrety wielu osób. I tak powstały już cykle: Ciechanowianie, Płocczanie, które miały swoje prezentacje w tych miastach. Teraz nadszedł czas na Ostrołękę.

- godz. 19.00, Galeria Ostrołęka, wstęp wolny.

 

10 XI (niedziela)

Trans- Opera S.A.L.I.G.I.A.

Prezydent miasta Ostrołęki oraz Studio Artystyczne im. Ziembińskich zapraszają do sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury na Trans-Operę S.A.L.I.G.I.A., będącą częścią oficjalnych miejskich obchodów Święta Niepodległości.

Spektakl tworzą 22 piosenki Przemysława Gintrowskiego w pełnych emocji interpretacjach aktorów Studia Artystycznego. W programie znalazły się utwory skomponowane przez Gintrowskiego do słów Zbigniewa Herberta, Tadeusza Nowaka, Marka Tercza, Justyny Holm, Agnieszki Osieckiej, Jerzego Czecha, Bogdana Olewicza, Krzysztofa Marii Sieniawskiego, Mieczysława Jastruna, Natana Tenenbauma i Jacka Kaczmarskiego. Nie zabraknie najbardziej znanych songów Gintrowskiego: "Modlitwy o wschodzie słońca", "Autoportretu Witkacego", "Czarnych perfum", "Powrotu" czy "A my nie chcemy uciekać stąd".Wszystkie pieśni niosą przesłania dotyczące ludzkich postaw, poszukiwania drogi, celu, stawianiu czoła przeciwnościom i nieuniknionym zmianom. Organizatorzy zapraszają na opowieść o grzechach głównych, buncie, szaleństwie i odrodzeniu w obliczu toczących się kół historii. W spektaklu wystąpią laureaci wielu ogólnopolskich konkursów piosenki literackiej, aktorskiej i sztuki słowa, studenci państwowych wyższych szkół teatralnych, w tym także zdobywcy nagród prezydenta Koszalina w dziedzinie kultury. Autorką scenariusza i reżyserem spektaklu jest Ewa Czapik-Kowalewska, natomiast autorem aranżacji i kierownikiem muzycznym jest Rafał Kowalewski.

- godz.16.00, sala OCK, wstęp wolny.

 

Reklama15 XI (piątek)

Jedno serce - dwie Ojczyzny. Recital Evgena Malinowskiego

Recital o charakterze spotkania publiczności z artystą lub mono-spektaklu autobiograficznego, skierowanego na poznanie przez publiczność życiorysu, drogi artystycznej i poglądów artysty. Składa się z wybranych przez samego artystę, wyjątkowo subiektywnie do tematu, pieśni i poezji rosyjskich i polskich autorów. W koncercie brzmią także utwory autorstwa samego artysty. Cały program jest jakby 50-letnim podsumowaniem całego życia zarówno artystycznego jak i prywatnego na przestrzeni swoich 25 lat od urodzenia w Rosji, i 25 lat życia w Polsce odkąd tu przyjechał. Intencją całości recitalu jest misja zbliżania kultur, jaką artysta sobie obrał na całe swoje życie.

Sam o sobie mówi: "Urodziłem się Rosjaninem, ale Polakiem byłem zawsze... Odbyłem podróż ze świata dumek i zniewalającej, syberyjskiej przyrody do świata pędzącego w kierunku globalnej, zero-jedynkowej, twardej rzeczywistości."

"Jedno serce - dwie Ojczyzny" to opowieść o jego drodze - i tej życiowej, i tej artystycznej, o uczuciach i poglądach, którymi chce podzielić się, gdyż za swoją misję wybrał zbliżanie kultur.

Evgen Malinowski jest absolwentem Kiemierowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk i Kultury z tytułem dyrygenta orkiestry estradowej. W 1992 roku przyjechał do Polski, by poznać kraj, z którego pochodził jego dziadek. Propaguje muzykę rosyjską, zwłaszcza utwory Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego. Specjalizuje się w poezji śpiewanej i piosence aktorskiej. Od 1993 roku jest często zapraszany do udziału w produkcjach filmowych i telewizyjnych, wciela się w rolę obywateli Rosji i byłych republik radzieckich. Występuje też na scenach muzycznych.

- godz. 18.00, Kultownia, wstęp wolny.

 

17 XI (niedziela)

Spektakl "Calineczka" Teatru Mer z Łodzi

Calineczka - to maleńka dziewczynka o ogromnym sercu. W świecie pełnym niespodzianek spotyka ją wiele ciekawych, ale też niebezpiecznych przygód. Zobacz jaki los szykują dla niej Ropucha, Mysz i Kret. Czy takie maleństwo poradzi sobie z przeszkodami? Czy spotka ją coś miłego? A może pozna kogoś wyjątkowego? Zapraszamy do kolorowego świata barwnych bohaterów.

- godz. 12.00, sala OCK, bilety 7 (dla dziecka) i 15 zł (dla osoby dorosłej). Spektakl dla dzieci od 4 lat w ramach cyklu "Godziny dla Rodziny".

 

Reklama22 XI (piątek)

Porozmawiajmy przy herbacie - spotkanie rodzinne

Podczas spotkania uczestnicy poczują świąteczny nastrój za sprawą ozdób, które będą wykonywać pod okiem Beaty Zaorskiej.

Ilość miejsc ograniczona, zapisy w terminie 28 X - 4 XI.

- godz. 17.00, Kultownia.

 

23 XI (sobota)

35 OSPA - wieczór kabaretowy

Tym razem uczestnicy spotkają się z Kabaretem Weźrzesz, Krzysztofem Daukszewiczem oraz Arturem Andrusem z zespołem. Całe spotkanie poprowadzi Artur Andrus.

- godz. 18.00, sala OCK, bilet 80 zł.

 

Reklama23 XI (sobota)

11 Ostrołęckie Slajdowisko Podróżnicze

W programie spotkania:

- Adam Dobrzyński - W drodze po koronę Europy - Serbia, Kosowo, Macedonia, Albania, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina oraz Wyspy Owcze.

- Krzysztof Modzelewski - Pomaluj mi życie na niebiesko - Niebieski Szlak Karpacki.

- godz. 15.00, klub "Oczko", wstęp wolny.

 

24 XI (niedziela)

22 Ostrołęckie Spotkania Chóralne

Wystąpią chóry i zespoły wokalne a'capella, które na koniec wykonają wspólnie "Modlitwę w kościółku" z opery "Halka" Stanisława Moniuszki.

- godz. 14.00, sala OCK, wstęp wolny.

Odsłon: 1726 komentarze: 0
09:44, 03.11.2019r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Toyota Andrzejki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Targi Slubne
Sklep Enter
NestBank