sobota, 6 czerwca 2020 r., imieniny Dominiki, Norberta, Laurentego

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Sukces uczniów z Łysych. Ponad 60 zarejestrowanych dawców szpiku (zdjęcia)

W Zespole Szkół Powiatowych w Łysych w ramach Dni Dawcy Szpiku Fundacji DKMS przeprowadzono rejestrację potencjalnych dawców szpiku. Akcja zakończyła się dużym sukcesem. Wolontariuszom udało się wpisać do bazy dawców ponad 60 osób.

W akcji wzięli udział uczniowie z klas III i IV TTŻ oraz IV TA.

Reklama Wolontariusze po odpowiednim przeszkoleniu przeprowadzali z ochotnikami wstępny wywiad medyczny i pomagali wypełniać formularz rejestracyjny. Ostatni krok stanowiło pobranie materiału z jamy ustnej potencjalnych dawców.

Rejestracja dawców szpiku w ZSP w Łysych odbyła się dzięki zaangażowaniu pani Diany z Myszyńca.

- Pani Diana nawiązała kontakt z DKMS i zaprosiła nas do współpracy w ramach Dni Dawcy Szpiku. Akcja doskonale się powiodła - zgłosiło się kilkadziesiąt osób, gotowych nieść pomoc potrzebującym! To bardzo dobry wynik, który zawdzięczamy kontaktom i sile przekonywania pani Diany, koordynującej wszystkie działania - informują uczestnicy akcji.

W akcji wzięli udział: Martyna Borkowska, Emilia Małż, Magdalena Krysiak, Katarzyna Lipka, Aleksandra Ochocińska, Wiktoria Szablak, Mateusz Dawid, Magdalena Szymańska, Natalia Szmigiel, Edyta Sobotka, Karolina Kozłowska, Szymon Banach, Patryk Bałdyga i Maciej Zakrzewski a czuwała nad nimi Joanna Kubeł - kierownik kształcenia praktycznego.

Reklama DKMS to działająca na całym świecie fundacja, której misją jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi lub szpiku kostnego. Fundacja od ponad 10 lat działa w Polsce i w tym czasie pozyskała prawie półtora miliona potencjalnych dawców.

Więcej zdjęć z wydarzenia znajduje się na profilu facebookowym Zespołu Szkół Powiatowych w Łysych.

Fot. ZSP Łyse.

Wyświetleń: 646 komentarze: 1
07.11.2019, 09:20r. Drukuj
Powrót


katarzyna @ 14:29, 07.11.2019

IP: 2003:c8...3d79

Zastanowcie sie dobrze, zanim dacie cos tak drogocennego od siebie.

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter