niedziela, 20 września 2020 r., imieniny Eustachego, Filipiny, Faustyny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Baranowie w Hiszpanii. Doskonalą umiejętności i zwiedzają

Uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Baranowie kolejny już raz wyjechali na staże zawodowe do Hiszpanii. Tym razem swoje umiejętności doskonalą w Grenadzie, malowniczym mieście Andaluzji. Praktyki w miejscowych przedsiębiorstwach potrwają do piątku 29 listopada.

Uczniowie w zawodzie technik agrobiznesu program stażowy będą realizować w gospodarstwie ekologicznym, natomiast w zawodzie technik technologii żywności w piekarniach i cukierniach. Uczestnicy programu Powervet będą poznawać też kulturę i tradycje kraju utożsamianego z flamenco i corridą. Hiszpania ma do zaoferowania jednak więcej.

Reklama - To kraj o dużej różnorodności kulturowej, a sama Grenada to mieszanka wpływów arabskich i europejskich, czego dobitnym przykładem jest Alhambra - twierdza z czasów dominacji Maurów na półwyspie iberyjskim. Magicznym miejscem do zwiedzania i spędzania czasu wolnego jest dzielnica Sacromonte. To ulubiony azyl artystów, w którym szukają natchnienia i inspiracji. Miejscem, które warto zobaczyć jest na pewno Albayzin wraz z punktem widokowym na Alhambrę San Miguel del Alto - zaznacza Janusz Obrębski, dyrektor ZSP w Baranowie.

Szkoła uczestniczy rokrocznie w programach staży zagranicznych i dostrzega w tym wiele korzyści dla uczniów, którzy po powrocie starają się przekazywać nabyte umiejętności kolegom i koleżankom.

- Dla niektórych to pierwszy wyjazd za granicę, lot samolotem i tak długi pobyt poza miejscem zamieszkania. Zatem młodzież nabywa nie tylko kompetencji zawodowych, ale i społecznych, które będą równie przydatne w życiu dorosłym, jak te związane z wyuczonym zawodem - zauważa dyrektor.

 

 

 

 

Fot. archiwum organizatora

Wyświetleń: 1054 komentarze: 0
07.11.2019, 09:22r. Drukuj
Powrót