piątek, 22 listopada 2019 r., imieniny Cecylii, Marka, Maura

Aktualności

Uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Baranowie w Hiszpanii. Doskonalą umiejętności i zwiedzają

Uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Baranowie kolejny już raz wyjechali na staże zawodowe do Hiszpanii. Tym razem swoje umiejętności doskonalą w Grenadzie, malowniczym mieście Andaluzji. Praktyki w miejscowych przedsiębiorstwach potrwają do piątku 29 listopada.

Uczniowie w zawodzie technik agrobiznesu program stażowy będą realizować w gospodarstwie ekologicznym, natomiast w zawodzie technik technologii żywności w piekarniach i cukierniach. Uczestnicy programu Powervet będą poznawać też kulturę i tradycje kraju utożsamianego z flamenco i corridą. Hiszpania ma do zaoferowania jednak więcej.

Reklama- To kraj o dużej różnorodności kulturowej, a sama Grenada to mieszanka wpływów arabskich i europejskich, czego dobitnym przykładem jest Alhambra - twierdza z czasów dominacji Maurów na półwyspie iberyjskim. Magicznym miejscem do zwiedzania i spędzania czasu wolnego jest dzielnica Sacromonte. To ulubiony azyl artystów, w którym szukają natchnienia i inspiracji. Miejscem, które warto zobaczyć jest na pewno Albayzin wraz z punktem widokowym na Alhambrę San Miguel del Alto - zaznacza Janusz Obrębski, dyrektor ZSP w Baranowie.

Szkoła uczestniczy rokrocznie w programach staży zagranicznych i dostrzega w tym wiele korzyści dla uczniów, którzy po powrocie starają się przekazywać nabyte umiejętności kolegom i koleżankom.

- Dla niektórych to pierwszy wyjazd za granicę, lot samolotem i tak długi pobyt poza miejscem zamieszkania. Zatem młodzież nabywa nie tylko kompetencji zawodowych, ale i społecznych, które będą równie przydatne w życiu dorosłym, jak te związane z wyuczonym zawodem - zauważa dyrektor.

 

 

 

 

Fot. archiwum organizatora

Odsłon: 950 komentarze: 0
09:22, 07.11.2019r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Toyota Andrzejki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Targi Slubne
Sklep Enter
NestBank