sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Podróż do Rzeczpospolitej, której już nie ma. Wernisaż wystawy "Rzeczpospolita utracona" (zdjęcia)

W ostrołęckiej Delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego można obejrzeć wernisaż wystawy pn. "Rzeczpospolita utracona". Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Ekspozycja będzie otwarta dla zwiedzających do 19 listopada br.

Wystawa została przygotowana przez warszawski oddział Instytutu Pamięci Narodowej.

Reklama Jej otwarcie poprzedził wykład dr Dariusza Gałaszewskiego, naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Warszawie.

- Prezentowana wystawa jest podróżą po Rzeczypospolitej, której już nie ma. Zniknęła bezpowrotnie, nie w wyniku normalnego rozwoju cywilizacyjnego i naturalnych procesów społecznych, ale na skutek kataklizmu, jaki stał się udziałem po 1939 r. To podróż po sferze duchowej "okaleczonego narodu" - strat spowodowanych okrucieństwem wojny w skali dotychczas nieznanej, demoralizacji i zdziczenia wojną. To dojmujące doświadczenie niesprawiedliwości po II wojnie światowej, deprecjacji wartości, wielu pojęć stanowiących o jakości moralnej życia publicznego i społecznego. To podróż po nowym kanonie tradycji i kultury, negującym, oczywisty do niedawna, dorobek pokoleń. To świat obco brzmiących znaczeń, "wielu prawd", na nowo pisanej historii. To także odkrywanie świadectw prawdziwych, pozwalających zachować nadzieję na zwyczajną uczciwość, szacunek, tolerancję, humanizm - informują organizatorzy wystawy.

Wernisaż wystawy "Rzeczpospolita utracona" odbył się w piątek 8 listopada w ostrołęckiej Delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Zobacz zdjęcia:
Wernisaż w Urzędzie Wojewódzkim

Więcej zdjęć: Wernisaż w Urzędzie Wojewódzkim

Wyświetleń: 714 komentarze: 1
10.11.2019, 08:22r. Drukuj
Powrót


katarzyna @ 12:01, 10.11.2019

IP: 2003:c8...bbc1

Nadal jest bardzo wiele ludzi, ktorzy nienawidza Polakow: poza granicami i w Polsce.