wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

W środę nadzwyczajna sesja rady miasta

Na środę 20 listopada br. zwołano nadzwyczajną sesję rady miasta. Radni zbiorą się w sali konferencyjnej miejskiego ratusza, aby przegłosować uchwały dotyczące zmian w wieloletniej prognozie finansowej na lata 2019-2036 oraz w budżecie na 2019 rok. Będzie tez czas na oświadczenia oraz komunikaty radnych.

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie sesji, stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Wybór sekretarza obrad.

Reklama 3. Przedstawienie porządku obrad sesji oraz jego zmiany.

4. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki zmieniającej uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej na lata 2019-2036.

5. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2019 rok.

6. Oświadczenia radnych.

7. Komunikaty i sprawy organizacyjne Rady Miasta Ostrołęki.

8. Zakończenie obrad XXI sesji Rady Miasta Ostrołęki.

XXI sesja Rady Miasta Ostrołęki odbędzie się w środę 20 listopada 2019 roku o godz. 16.15 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Ostrołęki przy placu gen. Józefa Bema 1.

Wyświetleń: 1120 komentarze: 2
18.11.2019, 13:46r. Drukuj
Powrót


nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 05:59, 19.11.2019

IP: 2a01:110f...6aa5

To ma być jutro na sesji:

" Prezydent Łukasz Kulik chce dokonać dużych zmian w tegorocznym budżecie i planie inwestycji. Chodzi o około 28 milinów złotych.

Pod rozwagę radnych podczas najbliższej, nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, prezydent Kulik che poddać dwa projekty uchwał dotyczące zmian w wieloletniej prognozie finansowej i powiązanym z nią budżecie. Z planu dochodów i wydatków „zdjęte” zostanie – jeśli radni wyrażą zgodę – około 28 milionów złotych z tytułu niezrealizowanych w bieżącym roku inwestycji. Chodzi m.in. o przebudowę ulicy Słowackiego i Ostrowskiej, budowę ścieżek rowerowych, zakup nowych autobusów dla MZK Ostrołęka, stworzenie miejskiego systemu zarządzania ruchem drogowym i budowę Multicentrum.

W uzasadnieniu prezydent wyjaśnia, że inwestycje te nie zostały zrealizowane w bieżącym roku ze względu na niewyłonienie wykonawców lub problemy w trakcie realizacji zadań. W związku z tym płatność za te inwestycje zrealizowana zostanie w przyszłym roku.

Jednocześnie prezydent wnioskuje o wstrzymanie inwestycji zaplanowanych do realizacji w bieżącym roku. Z uzasadnienia wynika, że w tym roku nie ma co liczyć na przebudowę ulicy Rejtana, remonty budynków Urzędu Stanu Cywilnego i Galerii Ostrołęka, wykonanie Miejskiego Systemu Informacji czy inwestycję na szlaku wodnym Pisa-Narew.

Środki, które nie zostaną przeznaczone na wycofane z realizacji inwestycje, prezydent proponuje przeznaczyć na przebudowę ulicy Olimpijskiej oraz wynagrodzenia i pochodne od nich składki pracowników SP nr 6."

Olo @ 07:22, 20.11.2019

IP: 5.173...145

O co chodzi z tym Sp6?