czwartek, 22 października 2020 r., imieniny Halki, Kordiana, Kordelii

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Malarstwo Stanisława Skolimowskiego w poetyckiej formie. Promocja najnowszego tomiku wierszy Karola Samsela (zdjęcia)

W Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce odbyła się promocja najnowszego tomiku wierszy Karola Samsela pt. "Mistrzowie francuskiej szkoły barbizońskiej". Poezja stworzona przez Samsela to wyraz zachwytu autora nad dwiema dziedzinami kultury - literaturą i malarstwem.

Miłośnicy słowa pisanego wzięli udział w promocji kolejnej poetyckiej publikacji autorstwa najbardziej aktywnego piewcy literatury w Ostrołęce - Karola Samsela.

Reklama Tym razem autor zgłębił malarską twórczość Stanisława Skolimowskiego i uwiecznił ją w poetyckiej formie. Tak powstała najnowsza publikacja pt. "Mistrzowie francuskiej szkoły barbizońskiej".

Stanisław Skolimowski urodził się 1937 roku w Mławie, zmarł w 2014 roku w Ostrołęce. Z Ostrołęką związany był na stałe od 1963 roku. Twórczość malarska Skolimowskiego jest przedmiotem wystawy "Nierzeczywiste" w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Muzeum dokumentuje jego prace od 1975 roku.

Karol Samsel urodził się 3 sierpnia 1986 r. Od najmłodszych lat brał udział w konkursach recytatorskich i interesował się poezją i literaturą. Jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrołęce, Gimnazjum nr 2 i I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce. W czerwcu 2019 roku Rada Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego nadała dr Karolowi Samselowi tytuł doktora habilitowanego w dziedzinie nauk humanistycznych, w dyscyplinie literaturoznawstwo. 

Promocja tomiku wierszy "Mistrzowie francuskiej szkoły barbizońskej" odbyła się w poniedziałek 25 listopada w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.

Zobacz zdjęcia:
Promocja najnowszego tomiku wierszy Karola Samsela.

Więcej zdjęć: Promocja najnowszego tomiku wierszy Karola Samsela.

Wyświetleń: 665 komentarze: 0
26.11.2019, 09:23r. Drukuj
Powrót


Reklama

Oclean
LUSAR
Carpexim
Bowling
PWSIP
IdealLine

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Kangurek
Neo
Ynet.pl
Sklep Enter