sobota, 24 października 2020 r., imieniny Marcina, Rafała, Arety

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

"Dni integracji" w SP nr 10 podsumowane. Gościem specjalnym była reprezentacji Polski w siatkówce na siedząco (zdjęcia)

W Szkole Podstawowej nr 10 w Ostrołęce podsumowano "Dni integracji". To cykliczne wydarzenie mające na celu zwrócenie uwagi na potrzeby i integrację osób z niepełnosprawnościami. Gościem specjalnym spotkania była drużyna reprezentacji Polski w siatkówce na siedząco.

Do podsumowania "Dni integracji" uczniowie SP nr 10 przygotowywali się przez kilka tygodni, uczestnicząc w prelekcjach, oglądając filmy oraz angażując się w konkursy plastyczne i literackie. W tym roku gościem specjalnym wydarzenia była drużyna reprezentacji Polski w siatkówce na siedząco.

Reklama Ta sportowa gra zespołowa, będąca odmianą tradycyjnej piłki siatkowej została wymyślona jako sport dla osób niepełnosprawnych. Obecnie uprawiają ją również pełnosprawni siatkarze. W 1980 roku po raz pierwszy odbyły się rozgrywki paraolimpijskie w tej dyscyplinie. Od 1993 roku wszystkie rozgrywki odbywają się w dwóch kategoriach: męskiej i żeńskiej.

Ponadto podsumowano konkursy - plastyczny "Każdy z nas jest wyjątkowy" i literacki "Każdy z nas jest wyjątkowy i ważny". Miłym akcentem był też radosny taniec zespołu "Dziewczyny w Dziesiątkę".

Wydarzenie odbyło się w środę 27 listopada.

Zobacz zdjęcia:
"Dni integracji" w SP nr 10

Więcej zdjęć: "Dni integracji" w SP nr 10

Wyświetleń: 1182 komentarze: 0
27.11.2019, 15:05r. Drukuj
Powrót


Reklama

Oclean
LUSAR
Carpexim
Bowling
PWSIP
IdealLine

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Kangurek
Neo
HydroDev
Ynet.pl
Sklep Enter