środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Piotr Grzymałowski gościem klubu "Przy Studziennej". Zaprezentował książkę poetycką "Zabawa z urwisami" (zdjęcia)

Gościem Karola Samsela oraz klubu "Przy Studziennej" był Piotr Grzymałowski, poeta urodzony na myszynieckiej ziemi, mieszkający w Ostrołęce. Podczas spotkania zaprezentowano książkę z dorobku poety pt. "Zabawa z urwisami", która jest tomikiem poetyckim wydanym nakładem Fundacji Duży Format.

Na spotkanie zaprosiła Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Bibliotek i Książki.

Reklama Piotr Grzymałowski urodził się w 1983 r. w Myszyńcu. Studiował socjologię w Toruniu, a obecnie mieszka w Ostrołęce. Laureat Ostrołęckiego Konkursu Literackiego im. Dionizego Maliszewskiego w 2015 r. Finalista Pracowni Po Debiucie w 2018 r. Publikował m.in. w "Helikopterze", "Przydrożach" i "Poezji Dzisiaj". W 2016 r. wydał debiutancką książkę poetycką pt. "Powidołki". Druga książka poetycka pt. "Zabawy z urwisami" została wydana w 2019 r.

Więc moja misja zostaje odwołana... Ale czy nie Ty przemawiałeś do mnie z kolorowych sitodruków, w rozświetlonych galeriach, obiecując zbawienie dla Marilyn, Andy’ego, dla Patti i Lou? A jednak odchodzę... nie wiadomo dokąd, nie wiadomo jak i bez odpowiedniego słowa. Więc byłem prorokiem bez sensu i prawdziwej nadziei; kazano mi mówić, lecz sam nie wiedziałem, co dokładnie i w jaki sposób (czy ukarzesz mnie za to?). Ściany mojej pustelni powyklejane twarzami nadludzi, okładkami starych płyt; pozując na przybysza z kosmosu, przepowiadałem czas nowej planety, godziłem sprzeczności, użyczałem ciała paradoksom, wysłałem znak Twojej tajemnicy.

Reklama Fragment utworu Piotra Grzymałowskiego pt. [modlitwa na pożegnanie/modlitwa na przywitanie]

Wieczór w klubie "Przy Studziennej" uświetnił występ muzyczny Przemysława Zery. Spotkanie tradycyjnie prowadził dr hab. Karol Samsel.

Spotkanie odbyło się w poniedziałek 2 grudnia w klubie "Przy Studziennej".

Zobacz zdjęcia:
Piotr Grzymałowski w klubie "Przy Studziennej"

Więcej zdjęć: Piotr Grzymałowski w klubie "Przy Studziennej"

Wyświetleń: 836 komentarze: 0
03.12.2019, 11:37r. Drukuj
Powrót