wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Rozszczelnienie rurociągu z gazem, zasłabnięcie kierowcy samochodu, zagrożenie wybuchem. Spokojnie, to tylko strażackie ćwiczenia (zdjęcia)

Założeniem strażackich ćwiczeń było rozszczelnienie rurociągu z gazem przez kierowcę samochodu, który uległ zasłabnięciu. Działania miały miejsce na terenie zakładu specjalizującego się głównie w sprzedaży i dystrybucji gazu płynnego przy ulicy Składowej w Ławach. 

Jak poinformował mł. bryg. Robert Chodkowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce, celem ćwiczeń było doskonalenie działań Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego Ostrołęka 6 działającej w strukturach Centralnego Obwodu Operacyjnego.

Reklama Zadaniem służb ratowniczych było:

- na podstawie informacji od pracownika zakładu rozpoznanie zagrożenia, ustalenie liczby poszkodowanych oraz określenie strefy i rozmiaru zagrożenia,

- zabezpieczenie miejsca zdarzenia,

- zlokalizowanie i zlikwidowanie wycieku gazu na instalacji oraz monitoring bezpośredniego otoczenia pod kątem wystąpienia stężeń niebezpiecznych,

- udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy.

Reklama W ćwiczeniach wziął udział zespół inspekcyjny z Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie, który najpierw dokonał sprawdzenia gotowości operacyjno-technicznej Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego.

Działania odbyły się we wtorek 3 grudnia. Relacja fotograficzna znajduje się na Facebooku KM PSP w Ostrołęce.

Fot. KM PSP w Ostrołęce

Wyświetleń: 1445 komentarze: 0
04.12.2019, 15:18r. Drukuj
Powrót