niedziela, 20 września 2020 r., imieniny Eustachego, Filipiny, Faustyny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrołęce wyjadą do Portugalii, by doskonalić kompetencje językowe

Szkoła Podstawowa nr 6 w Ostrołęce w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów" nawiązała współpracę ze szkołą Colegio e Lar de Dom Pedro V w Portugalii. Dzięki czemu dwudziestu uczniów z szóstki wyjedzie na tydzień do Portugalii, by wziąć udział w warsztatach i poznawać lokalną kulturę.

Projekt będzie obejmował uczniów z barierami w zakresie dostępności do kształcenia i rozwoju osobistego.

Reklama Głównym celem projektu jest wzrost i rozwój kluczowych kompetencji w zakresie wielojęzyczności, świadomości i ekspresji kulturalnej, kompetencji osobistych i społecznych.

- Podczas każdego dnia pobytu uczniowie szóstki oraz uczniowie z Portugalii będą brali udział w warsztatach, podczas których będą rozwijać swoje kompetencje językowe, będą wymieniać się informacjami na temat kultury i tradycji w Polsce i w Portugalii, a przede wszystkim będą kształcić umiejętność współpracy w grupie i wspólnego rozwiązywania problemów - informuje Szkoła Podstawowa nr 6 w Ostrołęce.

Projekt "Ponadnarodowa mobilność uczniów" będzie realizowany w okresie od 4 grudnia 2019 r. do 03 czerwca 2020 r.

Realizacja całego przedsięwzięcia będzie finansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Całkowity budżet przeznaczony na realizację przedsięwzięcia to 113 129,00 zł.

Wyświetleń: 701 komentarze: 1
05.12.2019, 09:17r. Drukuj
Powrót


Seba @ 13:07, 05.12.2019

IP: 80.55...89

W języku portugalskim???