środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Niskie temperatury zagrożeniem dla osób bezdomnych. Policja apeluje: nie bądźmy obojętni

W związku z utrzymującymi się niskimi temperaturami ostrołęcka policja apeluje, aby nie przechodzić obojętnie obok osób bezdomnych, które w okresie jesienno-zimowym są narażone na wychłodzenie. Krótka ocena sytuacji, rozmowa i wezwanie odpowiednich służb mogą uratować ludzkie życie

Mundurowi codziennie kontrolują klatki schodowe, dworce, opuszczone budynki czy ogródki działkowe, szukając osób wymagających pomocy. 

Reklama Skuteczność takich działań jest uzależniona także od aktywności mieszkańców.

- Telefonujmy do służb i instytucji pomocowych, gdy widzimy osoby leżące na mrozie, przebywające w okolicach dworców, siedzące dłuższy czas na ławkach w parkach, czy też zamieszkujące pustostany. Właśnie dzięki Państwa reakcji skuteczność tego rodzaju działań może być jeszcze większa. Nie przechodźmy również obojętnie obok osób, które są pod wpływem alkoholu, gdyż w wyniku jego działania w organizmie nie odczuwają oni niskich temperatur i są szczególnie narażeni na wychłodzenie - apeluje podkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Podczas patroli funkcjonariusze informują zagrożone zamarznięciem osoby o instytucjach, które udzielają pomocy i schronienia oraz przestrzegają o zagrożeniach wynikających ze spadku temperatur. W sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu mundurowi wzywają pogotowie ratunkowe, które udziela osobom wychłodzonym niezbędnej pomocy lekarskiej.  

 

Wyświetleń: 1313 komentarze: 0
05.12.2019, 15:20r. Drukuj
Powrót